Nórsko first minute

Bohatá ponuka first minute zájazdov do Nórska vás vezme vlakom či loďou do krajiny fjordov a úchvatných vodopádov. Predstaví vám to najlepšie z Nórska: majestátne hory, divoké rieky, úchvatné scenérie strednej časti, romantické mestečká, historické centrá veľkomiest aj pôsobivé múzeá. First minute dovolenka v nádhernej severskej krajine už čaká!

Najlepšie hodnotené hotely v Nórsku

Turistov láka do Nórska nielen živé hlavné mesto Oslo, ale aj výlety do zasnežených hôr a ohromujúcich roklí. Krajina polnočného slnka je takisto jedným z miest, kde možno uvidieť polárnu žiaru. Preskúmajte Mount Floyen, podívajte sa na arktickú katedrálu alebo si prehliadnite hrad Akershus vďaka rezervácii first minute zájazdu.

Mestá a miesta v lokalite

Všetky lokality

Mapa Nórska

Počasie v Nórsku

Nórsko je najsevernejšou krajinou Európy, ktorú vďaka okolitým teplým prúdom obklopuje nezmrznuté more. Prúdy síce nedosahujú subtropické teploty, stačia však na to, aby miestne prístavy nezmrzli. Tunajšie podnebie je špecifické a odlišné od zvyšku Škandinávie. Vysoké pohoria krajinu rozdeľujú a chránia vnútrozemie pred dažďami.

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín