Botswana Botswana

 • Ako tráviť čas

  Väčšina ľudí sa vydáva do Botswany za pravým výletom do divokej a nedotknutej divočiny. Takmer celé územie krajiny spadá určitému stupňu ochrany. Plných 38% z celkové rozlohy Botswany zaberajú práve národné parky, prírodné rezervácie a ďalšie chránené územia. V národných parkoch nájdete nepoškvrnenú prírodu, nádherné vtáctvo a veľké množstvo zveri. Po safari môžete cestovať v aute, letecky, na koni, prípadne na slonovi či sa plaviť po rieke. Na súši zažijete veľké cicavce a dravé, nebezpečné šelmy. Na vode sa vám naskytne o to lepšia možnosť pozorovania vtáctva a opíc žijúcich v korunách stromov.

  Nebojte sa okúsiť kempy. Každé kempovacie miesto vám ponúka elektrickú prípojku, svetlo, niektoré gril, v blízkosti lavičku, stoly. Miesto na váš stan je na rovnej ploche, vedľa je vyhradené miesto pre vaše auto. Sociálne zariadenia sú plne vybavené, čisté. V kempe nájdete samozrejme recepciu, reštauráciu, prípadne bar, v niektorých pripojenie k WiFi. Ak zahŕňa kemp aj kuchynky, sú zvyčajne plne vybavené od riadu až po čistiace prostriedky.

  Ľudia v Botswane sú zvyknutí vstávať vo veľmi skorých ranných hodinách, aby stihli väčšinu práce do horúceho poludnia. Nočný život je preto pomerne chudobný. Bary, reštaurácie a malé kiná nájdete iba vo väčších mestách.

  V okolí miest sa dajú kúpiť remeselnícke výrobky. Pre milovníkov vodných športov ponúka vyžitie jazero pri Gabarone, kde sa dá jazdiť na plachetnici, na surfe alebo rybárčiť.

  Zábavu, pohostenie a ubytovanie nájdete vo väčších mestách. Hlavné mesto Gabarone ponúka kultúrne vyžitie v národnom múzeu a galérii, i veľa možností stravovania, ubytovania a nakupovania. Bývalé zlatokopské mesto Francistown sa zmenilo na centrum priemyslu, obchodu a nakupovania. V meste Maun sa ubytujete v kempoch niekoľkých kategórií a stretnete sa s výletníkmi z celého sveta.