Bahrajn Bahrajn

 • Ako tráviť čas

  Letná sezóna v Bahrajne sa nesie v duchu kúpania, opaľovania a vodných aktivít. Dlhé piesočné pláže a koralové útesy sľubujú dovolenku plnú odpočinku. Najväčšia a najkrajšia pláž sa volá Al Jazair. Tieň a úkryt pred rozpáleným pieskom poskytujú rôzne prístrešky, altánky a piknikové miesta. Väčšina pláži za hranicami hlavného mesta patrí súkromníkom a vstup na ne je platený. Krásne verejné pláže lemujú severozápadnú stranu ostrova.

  Populárne vodné atrakcie spríjemňujú pobyt na slnku. Najväčší aquapark Stredného východu The Lost Paradise of Dilmun Water Park pripravuje animačné programy pre deti i dospelých.

  Bahrajnsku faunu a flóru spoznáte zblízka v ZOO a safari Al Areen, kde sa voľne pohybujú divoké zvieratá a krásne voňajú exotické rastliny. Podmorský svet preskúmate s inštruktormi potápania alebo len so šnorchlom a okuliarmi na vlastnú päsť.

  Milovníci formuly 1 môžu navštívitť okruh Bahrain International Circuit, kde sa jazdí Veľká cena Bahrajnu alebo fandiť priamo na pretekoch každý rok v apríli.

  Typickou zábavou pre turistov sú jazdy na štvorkolkách v púšti, výlety na ťavách, plavby po okolitých ostrovčekoch a fantastické služby vo wellnesse a kozmetických zariadeniach.