Venezuela Venezuela

 • Zaujímavé miesta

  Caracas je hlavným mestom Venezuely a jeho najznámejšou pamiatkou je Univerzitné mesto ( Ciudad Universiteria De Caracas), ktoré bolo zapísané do zoznamu pamiatok UNESCO roku 2000. Univerzitné mesto tvorí mnoho budov, vrátane diel modernej architektúry a bolo postavené v 40. -60. rokoch 20. storočia podľa projektu architekta Carlose Raúla Villanueva.

  Isla Margarita - v prekladu znamená Ostrov Perla a objavil ho Kryštof Kolombus 15. augusta 1498. Tento ojedinelý ostrov má status bezcelnej zóny.

  Santa Ana - v miestnej katedrále vyhlásil v roku 1816 Simon Bolívar nezávislosť 3. venezuelskej republiky

  Porlamar - stredoveká pevnosť

  Coro - mesto z roku 1527, ktoré najväčšieho rozmachu a najzaujímavejšej stavby dosiahlo v 18. storočí, kedy kvitlo vďaka pašeráckym obchodom.
  Najzachovalejšou a najkrásnejšou ukážkou koloniálnej architektúry je trieda Calle Zamorar. V roku 1950 bolo historické centrum prehláseno za národnú pamiatku a je súčasťou zoznamu pamiatok UNESCO.

  Merida - horské mestečko s farebnými uličkami a obchodíkmi so zmrzlinou, ktorý bol zapísaný do Guinessovej knihy rekordov vďaka počtu druhov zmrzlín. V tomto počiatočnom mestečku do juhoamerických Ánd môžete ochutnať pivnú, pstruhovú, lososovú, banánovú či inú zmrzlinu.

  Canaima - najväčší venezuelský národný park so stolovými horami, útesmi a najvyšším vodopádom na svete Salto Angel alebo Anjelský vodopád vysoký 979 m.