Venezuela Venezuela

 • Ako tráviť čas

  Šport

  Okrem vynikajúcich podmienok pre potápanie a šnorchlovanie pri pobreží Venezuely si na svoje prídu taktiež vášniví prieskumníci jaskyní, horolezci a milovníci adrenalinových športov ako je paragliding. Jednoznačne najrozšírenejším športom je ale vo Venezuele pešia turistika. Aby nie, keď na území krajiny nájdete obrovské množstvo veľmi dobre označených turistických trás, takže obdivovať krásy venezuelskej prírody môžu ako tí najzdatnejší turisti, tak i tí, ktorí dávajú prednosť skôr menej náročným prechádzkam.

  Poznávanie prírody

  Príroda Venezuely je veľmi pestrá a rozmanitá. Na území Venezuely nájdete celkom 40 národných parkov. Medzi tie najznámejšie patria Národný park Canaima s tabuľovými horami, indiánskym kmeňom Pemon a predovšetkým s najvyšším vodopádom na svete Salto Angel (979 m), Národný park Gran-Sabana s diamantovými dolami a Národný park Archipelago Los Roques, ktorý sa rozkladá na 52 rôzne veľkých ostrovoch, rozsiatych v kúzelne azurových vodách Karibského mora.

  Ochutnávka miestnej kuchyne

  Základom pre venezuelskú kuchyňu sú pôvodne španielske arabské, indiánske a africké receptúry. Medzi kulinárske suroviny patrí kukurica, bravčové a hovädzie mäso, ryby a ďalšie plody mora, banány a juka. Nedeliteľnou súčasťou väčšiny pokrmov je pestrá zmes korenia, často vo forme pikantných dresingov a omáčiek. Typickou venezuelskou národnou špecialitou je pabellón criollo - kúsky vareného hovädzieho mäsa s dusenými fazuľami, varenou ryžou, pečenými banánmi a syrom.

  Zábava a kultúra

  Príjemné venezuelské krčmičky a reštaurácie priamo lákajú k priateľskému posedeniu. Zúčastniť sa môžete taktiež niektorého z mnoho usporiadaných veletrhov a festivalov. Pravidelne sa koná napr. Orinocký veletrh, Medzinárodný veletrh cestovného ruchu a Medzinárodný divadelný festival.

  Nakupovanie

  Najčastejšími suvenírmi, ktoré si turisti vozia z ciest po Venezuele, sú najrôznejšie ručnevyrobené výrobky, originálne farebné odevy a kožený tovar. Pri nakupovaní na trhoviskách je obvyklé vyjednávanie, ceny v obchodných centrách a kamenných obchodoch sú farebné.