Slovinsko Slovinsko

Oficiálny názov: Slovinská republika
Hlavné mesto: Ljubljana
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: rímskokatolíci
Úradný jazyk: slovinčina
Časový posun: + 1 hodina

Slovinsko - zájazdy od 43 €

O SLOVINSKUTuristov v Slovinsku obzvlášť priťahujú staré mestské jadrá, pitoreskné horské a vinárske dedinky, početné zámky a kostoly, ktoré sú najčastejšie postavené na kopcoch a vyvýšeninách. Je to jeden zo základných rysov slovinského kultúrneho dedičstva. Vedľa neho je potrebné pripomenúť tzv. ?kozolce? (senníky), ktoré sú slovinskou špecifickosťou s mnohými druhmi. Nachádzajú sa po celom území Slovinska, dokonca aj v hraničných oblastiach Rakúska a Talianska, kde žili alebo ešte žijú Slovinci.

V Slovinsku sa nachádza veľký počet národných parkov a iných prírodných rezervácií. Triglavský národný park s rozlohou takmer 84 000 ha je jedným z najväčších národných parkov v Alpách. Centrum správy parku je v mestečku Bled a informačné stredisko v Trente. Medzi početnými oblastnými parkami sú najznámejšie Trnovski gozd s Čavnou nad Vipavským údolím, Golte nad Mozirjem, Jeruzalemské gorice vedľa Ljutomeru, Lahinja vedľa Črnomlje, Vremščica nad Škocjanskými priepasťami atď. Regionálny park Škocijanské jamy je zaradený do súpisu svetového dedičstva UNESCO.

Zvláštnosťou Slovinska sú krasové oblasti, ktoré sa vyskytujú vo všetkých uvedených reliéfnych jednotkách, najviac v Alpách a Dinárskom pohorí. Na územi Slovinskej republiky je zaregistrovaných viac než 6 500 priepastí. Na prehliadku je pripravených viac než 20 jaskýň, ktoré sú jednou z najväčších turistických atrakcií Slovinska.

Slovinsko - zájazdy od 43 €

Najnovšie recenzie Slovinsko

Celkom: 9.2 Luxusní místo s mnoha možnostmi poznávání zdejší nádherné přírody.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Luxusní místo s mnoha možnostmi poznávání zdejší nádherné přírody. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování skvělé, počasí skvělé, bazén skvělé. Jediné snad, že na pokoji byla rozbitá klimatizace, která foukala studený vzduch, i když to nebylo třeba a nešla vypnout (jen otevřením balkonových dveří).

Strava
Polopenze, ráno i večer bohatý výběr (bufet), výborná chuť. Točený Staropramen ????. Večer není pití v ceně, což je ale standard...

Služby hotela
Hotel nabízí wellness včetně sauny, masáží, služeb péče o tělo a podobně.

Anonym, 21.09.2022, Dátum pobytu: 3.9. - 8.9.2022
Oblasť: Slovinsko Slovinsko, Kranjska Gora, Hotel: Špik

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

8 fotografií

Celkom: 9 Hotelové vybavení na pokojích je trochu starší, ale to je kompenzováno výhodnější cenou. Pokoje byly čisté, v pořádku, měli jsme výhled...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotelové vybavení na pokojích je trochu starší, ale to je kompenzováno výhodnější cenou. Pokoje byly čisté, v pořádku, měli jsme výhled do parku, klid. To bylo moc pěkné. Jídelna je modernější, prostorná. I při vyšším počtu hostů nedocházelo k zádrhelům. U lázní je malý upravený park, ideální na malé procházky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Trochu starší, hodně používané, ale v pořádku a čisté. Pokoj byl s lodžií, výhledem do zeleně.

Strava
Slovinská kuchyně nás nikdy nezklamala, ani tady ne. Jídlo bylo dobře připravené, rychle doplňované. Skladba jídel byla trochu fádnější, ale uprostřed týdne se zřejmě změnila směna v kuchyni a vařilo se s pestřejším výběrem a fantazií.

Služby hotela
Na recepci neskutečně ochotné dámy a pánové, v jídelně a u bazénu také. Obecně v servisu milí a ochotní lidé.

Pláž
Bazény i saunový svět byly udržované, čisté. Venkovní bazén má okolo příjemnou udržovanou zahradu na ležení, lehátka byla nová, to bylo moc pěkné.

Jindra V., 21.09.2022, Dátum pobytu: 10.9. - 15.9.2022
Oblasť: Slovinsko Slovinsko, Slovinské kúpele, Hotel: Wellnesshotel Radin

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 bezva dovolená, krásný čistý moderní hotel

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
bezva dovolená, krásný čistý moderní hotel Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Luxusní, ale koupalna má velké mouchy. Nedostatečný počet háčků na ručníky, špatná volba umyvadla, nepraktická baterie u umyvadla, koupelna je hodně malá. Kdyby byl hotel zastaralý, hodnocení by bylo vysoké. Ale jelikož je čerstvě po rekonstrukci, chtělo to praktičtější vyřešení koupelny.

Strava
Strava byla výborná, jiné roky byl výběr sortimentu širší. Opět málo prakticky vyřešena rekonstrukce.

Služby hotela
Celkový dojem je velmi pozitivní, jen design převažuje před praktičnem.

Pláž
Vstup do moře je velmi nevyhovující. Je zde jen jeden žebřík, který slouží jak ke vstupu, tak výstupu. Materiál z nerezu - dobré, praktické, ale silná trubka jako madlo a na samotném žebříku mohly být udělány nášlapy, chodí se po kulaté trubce a kluzké.

Jana K., 13.09.2022, Dátum pobytu: 5.9. - 9.9.2022
Oblasť: Slovinsko Slovinsko, Portorož, Hotel: Histrion

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7 Hotel nenadchne, ale ani neurazí. Strava priemerná, ale vybrať sa dá. Aquapark úplné perfektný. Všetko čisté a udržované. Okolie hotela...

 • 6 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel nenadchne, ale ani neurazí. Strava priemerná, ale vybrať sa dá. Aquapark úplné perfektný. Všetko čisté a udržované. Okolie hotela skvelé, priamo pred hotelom živo, cyklostezka, pešia zéna až do mesta, pláže kúsoček. More čisté. Pred hotelom a za hotelom detské ihrisko. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je starší, jasné, zaslúžil by rekonštrukciu a na základe recenzií sme sa trochu obávali, ale na to, že sme zvyknutý chodiť aj po 5* hoteloch, tak sme boli príjemne prekvapení. Hotel starší, izba malá, ale všetko perfektne čisté, ničoho sme sa neštítili. Kúpeľňa dostatočne priestorná, avšak žiadny odkladací priestor. Plavky a ručníky sme boli nútení rozvešať rozne po izbe, aby sa uschli. Matrac na náš vkus mäkká, prístelka mala pozohýbané rošty, no nedalo sa na tom spať, ale malý sa vyspal s nami, takže sme to neriešili, postel bola dostatočne široká.

Strava
Priemerná, výber sa celkom dá, ale žiadna hitparáda to nebola. Ale neumreli sme hladom. Kto s tým počíta dopredu, nebude sklamaní. V rámci polopenzie sa k večeri platí pití (pivo cca 3,30E, džus, 4E). K dispozícii detské stoličky.

Služby hotela
Aquapark úplne úžasný. Množstvo bazénov vovnútri aj vonku, 3 vírivky, plavecký bazén so slanou vodou, tobogán, brouzdalište, vlnolam, dostatok lehátok, občerstvenie k dispozícii. Možnosť vstupu s kočárkom. Aquapark je ťahák hotela a vynahradí Vám aj prípadné nedostatky v strave či ubytovaní. Je tu aj veľká herňa pre deti s veľa autíčkami atď.

Soňa B., 12.09.2022, Dátum pobytu: 19.8. - 23.8.2022
Oblasť: Slovinsko Slovinsko, Slovinské pobřeží, Hotel: Aquapark Žusterna (Koper)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.6 Príjemný relax, ideálne na 4 noci. Rýchla dostupnosť z Bratislavy. Celková úroveň hotela však nezodpovedá 5*, ale spokojnosť.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Príjemný relax, ideálne na 4 noci. Rýchla dostupnosť z Bratislavy. Celková úroveň hotela však nezodpovedá 5*, ale spokojnosť. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Chcelo by to doladiť niektoré detaily - koberce na chodbách už boli opotrebované, zapáchali.

Takisto zapáchali všetky tri výťahy.

Vankúše boli už staré, sedáky na stoličkách na balkóne špinavé.

Strava
Strava síce bola pestrá, ale nie na úrovni 5*. Chýbala mi napríklad v ponuke balkánska špecialita - pleskavica alebo čevapčiči.

Pečivo na raňajky nebolo najlepšej kvality. Nápoje by v 5* hoteli mohli byť v cene.

Služby hotela
Personál bol príjemný.

Pláž
Pláž bola dostupná priamo z hotela, každý deň sme dostali pri vstupe na pláž nové uteráky.

Miesto sme mali každý deň. Bar na pláži bol hrozný, mojito bola len voda s rumom - absentovala ľadová drť, bolo tam len

pár kociek ľadu. Voda bola čistá, pláž betónová, vstup do mora po schodoch, pohodlnejšie je to v topánkach.

Anonym, 07.09.2022, Dátum pobytu: 26.8. - 30.8.2022
Oblasť: Slovinsko Slovinsko, Portorož, Hotel: Grand Hotel Bernardin

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Slovinsko