Malta - Valletta Malta

 • Popis

  Hlavné mesto ostrovného štátu Malta leží na pobreží medzi zálivmi Grand Harbour a Marsamxett Harbour. Vo Vallette trvalo žije cez 6000 obyvateľov, ale letná sezóna počet ludí niekoľkokrát navyšuje. Valletto patrí k hlavným turistickým cieľom Malty a jej historické jadro figuruje od roku 1980 na zozname svetového dedičstva UNESCO. Valletto dostalo prezývku „mesto palácov“. V malebných uličkách sa skrývajú architektonické poklady z doby baroka, nenápadné námestia, studne a kostoly. Za mnohými stavbami stojí architekt Girolamo Cassar, z ktorého diela pochádza aj Velmajstrovský palác a katedrála svätého Jána. Za stopami histórie sa vydajte do pevnosti St. Elmo alebo do Cassa Rocca Piccola. Príjemný tieň a odpočinok sľubujú záhrady Argoti alebo Upper Barraca. Zaujímavosti zo života ostrova rozpráva Národné múzeum, Múzeum umenia, Námorné múzeum a Múzeum vojny.

  Hlavnú tepnu mesta tvorí ulica Republic Street s obchodmi, reštauráciami, barmi a obchodíkmi so suvenírmi. Vyhliadky na Republic Street otvárajú pohľad na ďalšie uličky tiahnuce sa k moru a na samotné pobrežie s prístavom. Nezabudnuteľné momenty prichádzajú po západe slnka, kedy sa hradby historickej Valletty zalejú červeným svetlom a atmosféra mesta sa pomaly mení z turistickej metropoly na večernú pohodu. V okolí Republic Street sa v lete konajú kultúrne akcie a každá kaviareň pripravuje bohatý hudobný alebo divadelný program. Reštaurácie lákajú na kulinárske pochúťky, ako sú morské plody a ryby, nakladaná zelenina, polievka minestra, šaláty a cestovinové taštičky plnené syrom ricotta. Menu dopĺňa biele a červené víno, miestne pivo Cisk Lager alebo nealkoholická špecialita limonáda Kinnie. Večer zakončite romantickou prechádzkou po prístave, započúvajte sa do šumenia oceánu a vychutnajte si spolu s miestnymi prekrásne nasvietené zákutia Valletty bez desiatok turistov.

Najnovšie recenzie Malta - Valletta

Celkom: 8.6 Až na pár detailov výborné

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Až na pár detailov výborné Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné

Strava
Kuchyňa výborná v obsluhe bolo poznať prítomnosť brigádnikov

Služby hotela
Bezchybné

Pláž
Veľmi dobrá

Yveta Lajčáková, Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 13.07.2022, Dátum pobytu: 3.7. - 10.7.2022
Oblasť: Malta Malta, Valletta, Hotel: Grand hotel Excelsior

Celkom: 9.4 Odjezd v souladu s nabídkou

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Odjezd v souladu s nabídkou Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bezúhonný. Poloha hotelu je pro zimní sezónu nejlepší možná.

Strava
Chutné a pestré snídaně - formou bufetu

Služby hotela
Obsluha velmi milá

Pláž
V tento den ne

Mirosław Urbaniak, Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 08.01.2022, Dátum pobytu: 28.12.2021 - 4.1.2022
Oblasť: Malta Malta, Valletta, Hotel: Osborne

Celkom: 10 Kvalita ubytování a služeb odpovídá 5 hvězdičkovému hotelu. Hotel se nachází asi 5 minut chůze od centra města.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Kvalita ubytování a služeb odpovídá 5 hvězdičkovému hotelu. Hotel se nachází asi 5 minut chůze od centra města. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Prostorné pokoje s velkou koupelnou a veškerým příslušenstvím včetně rychlovarné konvice s nabídkou čajů a kávy. Většina pokojů má terasu s výhledem na moře. Jako pozornost hotelu obdržíte koš s místním vínem a ovocem.

Strava
Stravovali jsem se pouze v hotelové restauraci. Vybírali jsme pouze místní speciality. Vynikající.

Služby hotela
Vyzkoušeli jsme vniřní a venkovní bazén, whirpool, Spa.

Pláž
Pláž u hotelu je opravdu malá, ale to není nic neobvyklého na tomto ostrově. Nejhezčí pláže se nacházejí na ostorvě Comino.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Neoverená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 18.02.2013, Dátum pobytu: 11.5. - 14.5.2012
Oblasť: Malta Malta, Valletta, Hotel: Grand hotel Excelsior

vnútorný bazén 1 fotografia

Všetky recenzie Malta - Valletta