Malta - Valletta Malta

  • Popis

    Hlavné mesto ostrovného štátu Malta leží na pobreží medzi zálivmi Grand Harbour a Marsamxett Harbour. Vo Vallette trvalo žije cez 6000 obyvateľov, ale letná sezóna počet ludí niekoľkokrát navyšuje. Valletto patrí k hlavným turistickým cieľom Malty a jej historické jadro figuruje od roku 1980 na zozname svetového dedičstva UNESCO. Valletto dostalo prezývku „mesto palácov“. V malebných uličkách sa skrývajú architektonické poklady z doby baroka, nenápadné námestia, studne a kostoly. Za mnohými stavbami stojí architekt Girolamo Cassar, z ktorého diela pochádza aj Velmajstrovský palác a katedrála svätého Jána. Za stopami histórie sa vydajte do pevnosti St. Elmo alebo do Cassa Rocca Piccola. Príjemný tieň a odpočinok sľubujú záhrady Argoti alebo Upper Barraca. Zaujímavosti zo života ostrova rozpráva Národné múzeum, Múzeum umenia, Námorné múzeum a Múzeum vojny.

    Hlavnú tepnu mesta tvorí ulica Republic Street s obchodmi, reštauráciami, barmi a obchodíkmi so suvenírmi. Vyhliadky na Republic Street otvárajú pohľad na ďalšie uličky tiahnuce sa k moru a na samotné pobrežie s prístavom. Nezabudnuteľné momenty prichádzajú po západe slnka, kedy sa hradby historickej Valletty zalejú červeným svetlom a atmosféra mesta sa pomaly mení z turistickej metropoly na večernú pohodu. V okolí Republic Street sa v lete konajú kultúrne akcie a každá kaviareň pripravuje bohatý hudobný alebo divadelný program. Reštaurácie lákajú na kulinárske pochúťky, ako sú morské plody a ryby, nakladaná zelenina, polievka minestra, šaláty a cestovinové taštičky plnené syrom ricotta. Menu dopĺňa biele a červené víno, miestne pivo Cisk Lager alebo nealkoholická špecialita limonáda Kinnie. Večer zakončite romantickou prechádzkou po prístave, započúvajte sa do šumenia oceánu a vychutnajte si spolu s miestnymi prekrásne nasvietené zákutia Valletty bez desiatok turistov.

Najnovšie recenzie Malta - Valletta

Celkom: 10 Kvalita ubytování a služeb odpovídá 5 hvězdičkovému hotelu. Hotel se nachází asi 5 minut chůze od centra města.

  • 10 Ubytovanie
  • 10 Strava
  • 10 Okolie
  • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Kvalita ubytování a služeb odpovídá 5 hvězdičkovému hotelu. Hotel se nachází asi 5 minut chůze od centra města. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Prostorné pokoje s velkou koupelnou a veškerým příslušenstvím včetně rychlovarné konvice s nabídkou čajů a kávy. Většina pokojů má terasu s výhledem na moře. Jako pozornost hotelu obdržíte koš s místním vínem a ovocem.

Strava
Stravovali jsem se pouze v hotelové restauraci. Vybírali jsme pouze místní speciality. Vynikající.

Služby hotela
Vyzkoušeli jsme vniřní a venkovní bazén, whirpool, Spa.

Pláž
Pláž u hotelu je opravdu malá, ale to není nic neobvyklého na tomto ostrově. Nejhezčí pláže se nacházejí na ostorvě Comino.

Anonym, 18.02.2013, Dátum pobytu: 11.5. - 14.5.2012
Oblasť: Malta Malta, Valletta, Hotel: Grand hotel Excelsior

Bola táto recenzia užitočná? Áno (14) Nie (0)

vnútorný bazén 1 fotografia

Všetky recenzie Malta - Valletta