Rusko dovolenka a zájazdy

Objavte krajinu cárov, baňatých pravoslávnych kostolov, slávnych románopiscov a romantických ľadových jazier v hlbokých lesoch. Ponuka pamiatok a duchovného bohatstva Ruska vás určite osloví. Za návštevu stojí nielen hlavné mesto Moskva s Kremľom, ale aj Petrohrad a jeho Zimný palác alebo Jekaterinburg so slávnym domom Sevasťanova.

Rusko a jeho cestovateľské zaujímavosti

Cestovanie do Ruska predstavuje skvelú príležitosť zoznámiť sa s bohatou histórioukultúrou najrozľahlejšej krajiny sveta. Rusko pokrýva jedenásť časových pásem a dva kontinenty. Je to ríša pozoruhodnej krásy a rozmanitosti s množstvom riek, lesov a vysokých hôr. Najväčší záujem vzbudzujú u turistov tunajšie katedrály, paláce, námestia, múzeá, rozkvitnuté záhrady a malebné parky.

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po‑Pia 7:00‑22:00, So‑Ne 8:00‑22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa Ruska

Počasie v Rusku

Ohromné Rusko ovplyvňujú mnohé klimatické pásy. Najdrsnejšie podmienky panujú na ázijskej strane, kde je nehostinná príroda. Väčšina územia leží v miernom klimatickom páse. Zima v Rusku býva vskutku mrazivá, teploty padajú v oblasti Sibíri a stepí až pod -62 °C. Celé Rusko naviac pokrýva súvislá vrstva snehu. Priemerné januárové teploty v krajine činia -19 °C, júlové 16 °C.

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín