Last Minute Írsko

Lákajú vás viktoriánske sídla, prehistorické pamiatky a fascinujúca príroda Írska? Využite širokú ponuku last minute zájazdov a navštívte turisticky najpôsobivejšie miesta od severu až k juhu – Dublin, Galway, polostrov Dingle, národné parky, Moherské útesy a mnoho ďalšieho. Objavte kúzlo smaragdového ostrova trebárs už zajtra!

Najlepšie lokality

Hlavné mesto s majestátnym dublinským hradom a katedrálou svätého Patrika.

  • Ano
  • Ano
  • Ano
  • Ano
  • Ano
  • Ano

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Dublinská ihla

Dublinská ihla

Dublinský ihla sa nachádza v centre Dublinu ,

Jedná sa 121 m vysoký kužeľ , ktorý stojí na mieste bývalého pomníka admirála Nelsona . Ihla tu stojí od roku 2003 a jedná sa o jednu z dominánt Dubline .

Sochy / pamätníky
Oblasť Burren

Oblasť Burren

Oblasť Burren sa nachádza na západe Írska .

Jedná sa o krasovú oblasť pri Atlantickom oceáne , ktorá sa vyznačuje rozpraskaným vápencovým povrchom . Jeho rozloha je približne 250 km2 a z toho 15 km2 je Národným parkom . Nachádzajú sa tu Mohérske útesy , Poulnabrone Dolmen a jaskyne Ailwee Cave .

Parky / záhrady / rezervácie
Národný park Connemara

Národný park Connemara

Národný park Connemara sa nachádza v grófstve Galway .

Jedná sa o jeden z najkrajších národných parkov v Írsku , ktorý sa rozprestiera na ploche 2 000 ha . Nachádzajú sa tu dva hrebene - Twelve Bens a Maam Turks , rieka Polladirk , jazerá a mnoho ďalšieho . Zaujímavosťou je, že miestni ľudia tu stále komunikujú po írsky a správajú špeciálne konské plemeno tzv . Connemara pony .

Národným parkom je Connemara vyhlásený od roku 1980 .

Parky / záhrady / rezervácie
Oblasť Clonmacnoise

Oblasť Clonmacnoise

Oblasť Clonmacnoise sa nachádza v grófstve Offaly .

Jedná sa o kláštorný komplex , ktorý bol založený okolo 6. storočia . Od tejto doby sa Clonmacnoise stal centrom vzdelanosti a žilo tu mnoho svätcov a učencov . Prvý kláštor bol postavený v polovici 6. storočia a stal sa pohrebným miestom kráľov z Connacht a Tary . Dnes je z neho iba zrúcanina . Ďalej sa tu nachádza niekoľko ďalších kostolov , keltské kríže a mnoho náhrobných dosiek .

Cirkevné stavby Historické stavby

Najlepšie hodnotené hotely v Írsku

Írsko je atraktívne najmä pre milovníkov drsnej a romantickej prírody. Najkrajšie scenérie ponúka oblasť Ring of Kerry, polostrov Dingle a slávne Moherské útesy. Lákavá je aj ponuka pre záujemcov o históriu a kúzlo starých hradov či zámkov. Navštívte Národné múzeum a galériu v Dublinu alebo zámok Kilkenny.

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa Írska

Počasie v Írsku

V Írsku panujú mierne zimy, časté dažde a chladné letá. Priemerná júlová teplota sa pohybuje okolo 15–17 °C. Najvyššie letné teploty ľahko presahujú 20 °C. Zimné mrazy sú slabé, v najchladnejších dňoch dosahujú -5 °C. V Írsku sa priaznivo prejavuje vplyv Golfského prúdu, a tak je tu možné vidieť subtropické rastliny.

Dublin

  • Najlepší
  • Dobrý
  • Nízka sezóna

Cestovateľský magazín