Austrália Austrália

Oficiálny názov: Austrália
Hlavné mesto: Canberra
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia – konkrétne federace, člen Commonwealthu
Náboženstvo: 27% predstavujú rímski katolíci, po 21% potom majú anglikáni a ostatní kresťania, pôvodné obyvateľstvo vyznáva vlastnú aboriginejskú vieru
Úradný jazyk: angličtina
Časový posun: UTC +10,5 UTC +10(južná Austrália), UTC +9,5 (centrálna Austrália), UTC +8 a 3/4. UTC +8hod (záp.)

Austrália - zájazdy od 445 €

O AUSTRÁLII

Krajina neznáma - Terra Incognita - tak nazvali Austráliu prví objavitelia. Samotný kontinent južnej pologule, rozkladajúci sa medzi Indickým a Tichým oceánom, má väčšina ľudí spojený s operou v Sydney, horou Ayers Rock a tradičným klokanom, na ktorého vás upozorňujú aj dopravné značky. 

Čo je to v porovnaní s prírodným bohatstvom, pestrosťou kultúry a nespútanou krásou tejto krajiny? Austrália ponúka svojim návštevníkom množstvo cestovateľských zážitkov - najkrajšie pláže sveta, potápanie na koralových útesoch plných adrenalínu, ako aj kozmopolitnú atmosféru Sydney. 

Pravá Austrália však začína tam, kde končia mestá. Vydajte sa do buše, pozrite na modré nebo, červený prach, spoznajte povahu miestnych Aussies. Odhaľte tajomstvo kontinentu protinožcov s jeho listnatými dažďovými pralesmi, púštnymi národnými parkmi, chuťou miestnych labužníckych špecialít a najpôsobivejšími prvkami viktoriánskej architektúry. 

Sydney 

Začiatok histórie tohto mesta, dnes považovaného za jedno z najkrajších na celom svete, ktoré je charakteristické modernými monumentmi aj pôvabom starých časov, sa datuje do roku 1788, kedy tu s britskou flotilou First Fleet a asi tisíckou trestancov pristál kapitán Arthur Philip. Na skalnatom západnom pobreží tak vyrástla osada The Rocks. 

Cairns 

Cairns – mesto, pomenované podľa bývalého guvernéra Williama Cairnsa, je najsevernejším mestom Queenslandu. Prístavnú promenádu Esplanade zasvätili svojej vášni športoví potápači. Unikátnosť tohto miesta na rozhraní tropického pralesa a ojedinelých korálových výtvorov tu však obdivuje množstvo turistov aj v kaviarňach a reštauráciách. 

Austrália - zájazdy od 445 €

Najnovšie recenzie Austrália

Všetky recenzie Austrália