Argentína Argentína

Oficiálny názov: Argentínska republika
Hlavné mesto: Buenos Aires
Štátne zriadenie: federálna republika
Náboženstvo: kresťanstvo
Úradný jazyk: španielčina
Časový posun: 3 hodiny voči stredoeurópskemu času

Argentína - zájazdy od 643 €

O ARGENTÍNE

Názov krajiny Argentína pochádza z latinského slova "argentum", čo znamená "striebro". Pôvod tohto názvu je spojený s cestami prvých španielskych dobyvateľov tejto oblasti, ktorí boli pri stretnutí s miestnymi domorodcami obdarovaní rôznymi predmetmi zo striebra. Argentína sa nachádza v južnej časti amerického kontinentu a susedí s Uruguajom, Brazíliou, Chile a na východe sa tiahne rozsiahle pobrežie Atlantického oceánu. Základnou charakteristikou je kontrast medzi neprehľadnými pláňami na východe a impozantným pohorím Ánd na západe, ktoré sa môžu pochváliť najvyššou horou západnej pologule (Aconcagua 6959 m n. m.). Na hraniciach medzi Argentínou a Brazíliou nájdeme aj nádherné prírodné útvary, ako napríklad vodopády Iguazú. 

V strede krajiny sa rozkladajú nedozerné pláne, tzv. "pampské oblasti", tvorené obrovskou nížinou na území provincií Buenos Aires. Smerom na juh, od andského pohoria až k oceánu, sa rozkladajú kamenisté patagónske "mesety", ktoré sú väčšinu roka bičované vetrom. Pobrežie Atlantického oceánu, na ktorého okraji sa do značnej výšky týčia neprístupné skaly spadajúce príkro do vody, sa pýši niektorými polostrovmi, ako napríklad "la Peninsula de Vladés", kde nájdeme početné kolónie morských živočíchov. Argentína vyhlásila svoju nezávislosť v roku 1816. 

Ohňová zem, ktorej východná polovica patrí Argentíne, je výrazne modelovaná ľadovcami. Pôvabná metropola Buenos Aires tvorí kontrast s nekonečnými pláňami pámp, kde sa len zriedka zvíri prach za konskými kopytami. Nad nedohľadnými planinami sa týčia majestátne vrcholky Ánd, pobrežie obývajú kolónie tuleňov. 

Argentína je krajinou tanga, Evity, futbalových hviezd, hrdých obyvateľov a nespútanej prírody.

Argentína - zájazdy od 643 €

Najnovšie recenzie Argentína

Všetky recenzie Argentína