Turecko Turecko

Oficiálny názov: Turecká republika
Hlavné mesto: Ankara
Štátne zriadenie: demokratická republika
Náboženstvo: zastúpený je islam a kresťanstvo
Úradný jazyk: Oficiálnym jazykom je turečtina, použiť môžete aj angličtinu a nemčinu
Časový posun: + 1hodina

Turecko - zájazdy od 45 EUR

O TURECKUTurecko leží na dvoch kontinentoch 

Vďaka svojej rozlohe je podnebie v Turecku veľmi rozmanité. Klíma prevláda väčšinou subtropická s horúcimi letami a miernejšími zimami. Výnimkou je východ krajiny, ktorý má v priebehu celého roka nižšie teploty. Pobrežie Turecka lemujú vody Stredozemného mora na juhu, Čierneho mora na severe, na západe krajiny mora Egejského a na severozápade mora Marmanského. Celková dĺžka tureckého pobrežia dosahuje 7 200 km. 

Dve odlišné turecké časti - Antalya a Thrákie 

Turecko môžeme rozdeliť na dve časti. Menšia z nich, Thrákie, leží ako jediná na Európskom kontinente. Jej povrch je podobný prímorským oblastiam Balkánu a oproti zvyšku krajiny je pomerne nížinatý. Pobrežie Stredozemného a Egejského mora je preslávené vďaka zeleným údoliam a mierne sa zdvíhajúcim pahorkatinám. Podnebie je teplejšie, s horúcim letom a vlhkými zimami. Teplota vzduchu sa v Istanbule pohybuje okolo 30°C, na pobrežiach Stredozemného mora vyšplhá ortuť aj k 40°C. V zime sa ručička na teplomere pohybuje okolo 0°C. Čiernomorské pobrežie je oblasťou s najväčším množstvom zrážok v roku a vďaka tomu patrí i medzi najúrodnejšie časti Turecka. Má miernu klímu a vyššiu vlhkosť vzduchu než je obvyklé v ostatných oblastiach. 

Ázijská časť krajiny je rozdelená na dve časti, strednú a východnú Antalyu. Stredná Antalya je tvorená hlavne náhornou plošinou. Medzi tie najznámejšie patrí pohorie Taurus, ktoré sa rozpína po celom jej južnom okraji. Sneh sa na svahoch hôr udrží po celý rok. Typické sú tu horúce a suché letá s teplotami okolo 40°C. Zimy bývajú kruté, s teplotou vzduchu aj -25°C. 

Západná Antalya je miestom zdanlivo nehostinným, s množstvom kamenitých hôr a oblastí. Je to oblasť vhodná pre milovníkov divokej prírody a horskej turistiky. Pri hraniciach s Arménskom sa v Arménskom pohorí do výšky 5165 m týči bájna hora Ararat. Počasie je tu v priebehu celého roka chladnejšie než v ostatných častiach Turecka. V lete sa teploty vyšplhajú viackrát aj k 35°C, v zime môže byť v najvyšších oblastiach i - 48°C. 

Turecké kúpele 

Turecké kúpele hamam sú preslávené po celom svete. Patria k veľmi navštevovaným turistickým atrakciám každého tureckého mesta, preto by ste si ich návštevu rozhodne nemali nechať ujsť. Kúpeľné procedúry sú vždy rozložené do niekoľkých miestností, z nich každá plní presne jeden konkrétny účel. Výsledné komplexné ošetrenie má blahodarné relaxačné a revitalizačné účinky nielen na unavené telo, ale aj na každodenný stres. 

Omamné vodné fajky

Turecké vodné fajky sú produktom ďalekosiahlej tradície a patria medzi tie najčastejšie suveníry v Turecku. Na výber sú fajky najrôznejších tvarov, farieb i veľkostí a vyberať si môžete aj z prevedení v niekoľkých rôznych materiáloch. Pri kúpe sa neunáhlite a určite nezabudnite ani na kvalitný turecký tabak. Ponuka jeho vôní a príchutí je až nepreberne široká.

Turecko - zájazdy od 45 EUR

Najnovšie recenzie Turecko

Celkom: 7,6 Spokojenost

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost Zobraziť celú recenziu

Josef H., 24.09.2016, Dátum pobytu: 12.9. - 19.9.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Caretta Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Caretta Beach, Alanya, Turecko Josef H. 2016-09-24 7.6 1 10 CARETTA BEACH

Celkom: 6 Hotel je dobrý ale 5 hvězdiček si určitě nezaslouží,chybí tam zahrada.Personál je milý ale není vlezlý

 • 7,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 1 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je dobrý ale 5 hvězdiček si určitě nezaslouží,chybí tam zahrada.Personál je milý ale není vlezlý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje jsou čisté,výhled z jedné strany skála a z druhé strany bazén kde se pořádají večerní akce do 24 hodin

Strava
Není co vytknout-výborná

Pláž
Pláž naprostá katastrofa.Do moře se dá jít jen přes molo,všude je beton který se neskutečně klouže.Děti a neplavci nemají šanci se dostat do moře kde by stačili a bylo tam bezpečno.

Anonym, 24.09.2016, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Nox Inn Beach Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Nox Inn Beach Resort & Spa, Alanya, Turecko Anonym 2016-09-24 6 1 10 Nox Inn Beach Resort & Spa

Celkom: 9,8 Skvělá dovolená.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel krásný,pokoje pěkné.

Strava
Strava pestrá a všeho dostatek a moc dobrá.

Služby hotela
Hotel na úrovni,služby skvělé.

Pláž
Pláž hned u hotelu cca 2 min krásnou udržovanou zahradou,lidí přiměřeně na velikost hotelu,pláž krásná,čistá,moře skvělé,čisté bez řas a je možné při šnorchlování pozorovat ryby.

Lucie Špačková, 24.09.2016, Dátum pobytu: 4.8. - 15.8.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Side, Hotel:Pegasos World

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pegasos World, Side, Turecko Lucie Špačková 2016-09-24 9.8 1 10 SUNTOPIA PEGASOS WORLD

Celkom: 3 Poprvé jsem navštívila Turecko a díky hotelu jsem znechucená a nikdy více. Okolí a moře krásné ,ale hotel jedna velká katastrofa:( CK nás...

 • 3 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 7 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Poprvé jsem navštívila Turecko a díky hotelu jsem znechucená a nikdy více. Okolí a moře krásné ,ale hotel jedna velká katastrofa:( CK nás neinformovala ,že hotel je v úpadku. Hotel má hodnocení 2-3** .85% turistů Rusové. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj nám přidělili sklepní, zatuchlý ,zapáchající a večer jsme uléhali do vlhkých postelí.Druhý den na recepci nám /až po úplatku 20 Eur/ nám přidělili pokoj lepší kvality.

Strava
Strava hrůza i náš pes jí lépe.Špinavé a nedostatek nádobí stále jsme něco hledali. Celý pobyt snídaně-vejce na všechny způsoby,marmeláda,jogurt,lívance- fronta 15 min,bulky.Oběd kuře v omáčce,kuře a masové placky na ohni/zapáchající petrolejem/,suché špagety,těstoviny,brambory.Saláty jen naházená rajčata,lilek.petržel ,kopr a další natě v miskách.Zákusky celý pobyt různě barevný puding nakrájený na kostičky.Ovoce 4 druhy nektarinky ,meloun,hroznya a švestky.Jídlo nebylo doplňované,pokud jste přišli později, tak jste našli jen zbytky a nebo nic. Na této dovolené určitě nepřiberet.Alkohol -první 2 dny nebylo pivo ani tvrdý alkohol. Za úplatu Eura vám čišník nalil nějakou jejich samohonku.Svačiny neexistovaly.!!!!!jo pardon 3 tvrdé sušenky na malém tácku.

Služby hotela
Celkem spokojenost pokoj uklizený, nic nechybělo. Areá byl také uklizaný a bazény čisté.Jen personál měl špinavé oblečení i čišníci v jídelně a barech.Na recepci nepříjemná obsluha .

Pláž
Pláž krásná,oblázková a nádherné okolí. Jediné pozitivum z dovolené.

Anonym, 24.09.2016, Dátum pobytu: 5.9. - 15.9.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Kemer, Hotel:Marti Myra

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Marti Myra, Kemer, Turecko Anonym 2016-09-24 3 1 10 Marti Myra*****

Celkom: 9 celková spokojenost

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
celková spokojenost Zobraziť celú recenziu

Tamara Jakubovie, 24.09.2016, Dátum pobytu: 7.9. - 18.9.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Bodrum, Hotel:Sami Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Sami Beach, Bodrum, Turecko Tamara Jakubovie 2016-09-24 9 1 10 SAMI BEACH

Všetky recenzie Turecko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220