Turecko Turecko

Oficiálny názov: Turecká republika
Hlavné mesto: Ankara
Štátne zriadenie: demokratická republika
Náboženstvo: zastúpený je islam a kresťanstvo
Úradný jazyk: Oficiálnym jazykom je turečtina, použiť môžete aj angličtinu a nemčinu
Časový posun: + 1hodina

Turecko - zájazdy od 82 EUR

O TURECKUTurecko leží na dvoch kontinentoch 

Vďaka svojej rozlohe je podnebie v Turecku veľmi rozmanité. Klíma prevláda väčšinou subtropická s horúcimi letami a miernejšími zimami. Výnimkou je východ krajiny, ktorý má v priebehu celého roka nižšie teploty. Pobrežie Turecka lemujú vody Stredozemného mora na juhu, Čierneho mora na severe, na západe krajiny mora Egejského a na severozápade mora Marmanského. Celková dĺžka tureckého pobrežia dosahuje 7 200 km. 

Dve odlišné turecké časti - Antalya a Thrákie 

Turecko môžeme rozdeliť na dve časti. Menšia z nich, Thrákie, leží ako jediná na Európskom kontinente. Jej povrch je podobný prímorským oblastiam Balkánu a oproti zvyšku krajiny je pomerne nížinatý. Pobrežie Stredozemného a Egejského mora je preslávené vďaka zeleným údoliam a mierne sa zdvíhajúcim pahorkatinám. Podnebie je teplejšie, s horúcim letom a vlhkými zimami. Teplota vzduchu sa v Istanbule pohybuje okolo 30°C, na pobrežiach Stredozemného mora vyšplhá ortuť aj k 40°C. V zime sa ručička na teplomere pohybuje okolo 0°C. Čiernomorské pobrežie je oblasťou s najväčším množstvom zrážok v roku a vďaka tomu patrí i medzi najúrodnejšie časti Turecka. Má miernu klímu a vyššiu vlhkosť vzduchu než je obvyklé v ostatných oblastiach. 

Ázijská časť krajiny je rozdelená na dve časti, strednú a východnú Antalyu. Stredná Antalya je tvorená hlavne náhornou plošinou. Medzi tie najznámejšie patrí pohorie Taurus, ktoré sa rozpína po celom jej južnom okraji. Sneh sa na svahoch hôr udrží po celý rok. Typické sú tu horúce a suché letá s teplotami okolo 40°C. Zimy bývajú kruté, s teplotou vzduchu aj -25°C. 

Západná Antalya je miestom zdanlivo nehostinným, s množstvom kamenitých hôr a oblastí. Je to oblasť vhodná pre milovníkov divokej prírody a horskej turistiky. Pri hraniciach s Arménskom sa v Arménskom pohorí do výšky 5165 m týči bájna hora Ararat. Počasie je tu v priebehu celého roka chladnejšie než v ostatných častiach Turecka. V lete sa teploty vyšplhajú viackrát aj k 35°C, v zime môže byť v najvyšších oblastiach i - 48°C. 

Turecké kúpele 

Turecké kúpele hamam sú preslávené po celom svete. Patria k veľmi navštevovaným turistickým atrakciám každého tureckého mesta, preto by ste si ich návštevu rozhodne nemali nechať ujsť. Kúpeľné procedúry sú vždy rozložené do niekoľkých miestností, z nich každá plní presne jeden konkrétny účel. Výsledné komplexné ošetrenie má blahodarné relaxačné a revitalizačné účinky nielen na unavené telo, ale aj na každodenný stres. 

Omamné vodné fajky

Turecké vodné fajky sú produktom ďalekosiahlej tradície a patria medzi tie najčastejšie suveníry v Turecku. Na výber sú fajky najrôznejších tvarov, farieb i veľkostí a vyberať si môžete aj z prevedení v niekoľkých rôznych materiáloch. Pri kúpe sa neunáhlite a určite nezabudnite ani na kvalitný turecký tabak. Ponuka jeho vôní a príchutí je až nepreberne široká.

Turecko - zájazdy od 82 EUR

Najnovšie recenzie Turecko

Celkom: 7,8 Cesta rychlá - odbavení a doprava do hotelu svižná, pláž u nosu, voda krásná, jídlo podle mého gusta.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Cesta rychlá - odbavení a doprava do hotelu svižná, pláž u nosu, voda krásná, jídlo podle mého gusta. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel příjemný, jednoduchý, vyhovoval.

Jedině - chlap na recepci protivný úředník.

Strava
Rozmanitá - podle mého gusta.

Služby hotela
Vpořádku

Pláž
Pláž u nosu, ale hlava na hlavě. Krásná voda, vlny.

Eva K., 27.08.2016, Dátum pobytu: 14.8. - 21.8.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Kusadasi, Hotel:Asena

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Asena, Kusadasi, Turecko Eva K. 2016-08-27 7.8 1 10 ASENA

Celkom: 9,8 Dovolená super,všude klid,jen místní mají raději německou a anglickou klientelu,přestože prý zlevnili o 50%,je tam draho.Všude vás tahají...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená super,všude klid,jen místní mají raději německou a anglickou klientelu,přestože prý zlevnili o 50%,je tam draho.Všude vás tahají dovnitř,měnu chtějí euro nebo dolar,neměnili jsme na jejich.Kopečíček zmzliny 1 euro a není dobrá,dávají hodně želatiny,táhne se ,platí to i prro balenou Algidu,ta stojí 1-2,5 eura kornout.Oblečení to samé co mají vietnamci u nás,ale 5 x dažší.Lidi spíš koukali,než nakupovali.Rozhodně stojí za to koupit si výlet do akvárria v Antálii,mají tunel 130m dlouhý,krása,wild park,4 D kino.Dá se koupit i snow park a zalyžovat si nebo postavit sněhuláka. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
V bungalovech,v nádherné zahradě,rostli tam banány,olivy,granátová jablka,limetky.Domek,byl čistý,v solidním stavu,postele měkké,lednička je jen za poplatek,klimatizace zdarma.Koupelna v pohodě.Úklid perfektní,vyluxovali dlažbu,vytřeli,každý 3 den čisté ručníky a 7 den povlečení.

Strava
Strava super.Snídaně-vejce na tvrdo,oečené bramboy,3 drruhy pečiva,míchaná vejce samotné nebo se zeleninou,nebo párkem.5 druhů cereálií,ovoce a zelenina co hrdlo ráčí.Jablka,broskve,hrušky,švestky,meloun 2 druhy.Lívance,volská oka nebo omeleta.Káva,čaj asi 5 druhů,mléko.Oběd-vždy polévka,hamburgry,nugety,hranolky,bambory,rýže,těstoviny,kaše,kuře,kachna,jehněčí,hovězí,grilovali,opět spousta ovoce a zeleniny.Svačina-sušenky,piškot,slané tyčinky,želé.Večere-jako oběd.All inclusive od 10:30 do 22:00 a dají coca-colu,coca colu light,fantu,sprite,sodu,pivo Efes,červené i bílé víno,vodku,rakii.Celý den si můžete sami dělat čaj,kávu z automatu.Vedle hotelu je obchůdek,lze zakoupit,zyčky,sušenky,brambůzky Lays(1,5 eua).

Služby hotela
Pouze placené,trezor,minibar,prádelna,lázně,holič,masér,kosmetička.Nevyužili jsme.

Neplacený je bazén,čistý 32°C teplý,denně kontrolovali ph a doplňovali chemii,viděli jsme i inspektora,který bral vzorky do laboratoře.

Pláž
Malá,ale čistá,mladík hned připraví lehátko,slunečník,je milý ,ochotný a zapůjčí i rukávky pro děti.My leželi u bazénu a k moři seběhli,je to jen pár metrů.Voda čistá,33°C,malé vlny a daleko mělko.

Anonym, 27.08.2016, Dátum pobytu: 11.8. - 22.8.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Side, Hotel:Altinkum Bungalovy

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Altinkum Bungalovy, Side, Turecko Anonym 2016-08-27 9.8 1 10 Altinkum Bungalovy

Celkom: 3,2 Čtvrtá návštěva tohoto hotelu, ovšem již nikdy více!!! Oproti loňskému roku velký úpadek. Neuklízí se nikde, na pokojích, ani v areálu,...

 • 1 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 9 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Čtvrtá návštěva tohoto hotelu, ovšem již nikdy více!!! Oproti loňskému roku velký úpadek. Neuklízí se nikde, na pokojích, ani v areálu, nedoplněný toaletní papír, nevyměněné ručníky za celou dobu pobytu. Stalo se, že v celém areálu nešla několik hodin elektřina. Večerní animační programy nejsou, pouze diskotéka. Zobraziť celú recenziu

Strava
Pouze kuřecí maso a makrela, každý den stejný výběr. U některých jídel čekáte 25 minut ve frontě.

Pláž
Krásná pláž a moře jsou jediná pozitiva.

Anonym, 27.08.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Kemer, Hotel:Marti Myra

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Marti Myra, Kemer, Turecko Anonym 2016-08-27 3.2 1 10 Marti Myra

Celkom: 5,2 Opravdu se jedna o rodinny hotel. I kdyz dite mame a nevadi nami ani jine deti, toto uz bylo moc. Jidlo bylo slabsi, spise prumerne....

 • 5,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 5 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Opravdu se jedna o rodinny hotel. I kdyz dite mame a nevadi nami ani jine deti, toto uz bylo moc.

Jidlo bylo slabsi, spise prumerne. Lehce podprumerna byla cistota - plaz a okoli, ale i pokoje, casto nam neuklidili, az na vyzadani. Meli toho evidentne moc. Animacni program byl velmi slaby, organizovany britskou casti. Nejhorsi co jsme v hotelech zazili. Take byl amfiteatr vetsinou prazdny. Zobraziť celú recenziu

Jana O., 26.08.2016, Dátum pobytu: 3.8. - 10.8.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Bodrum, Hotel:Bodrum Imperial

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Bodrum Imperial, Bodrum, Turecko Jana O. 2016-08-26 5.2 1 10 FAMILY LIFE BODRUM (DŘÍVE BODRUM IMPERIAL)

Celkom: 10 Hotlel Lykia World & Links Golf Antalya poskytuje klientovi možnosť stráviť príjemnú pohodovú dovolenku s kvalitnými službami.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotlel Lykia World & Links Golf Antalya poskytuje klientovi možnosť stráviť príjemnú pohodovú dovolenku s kvalitnými službami. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba bola maximálne priestranná pri obsadenosti 2 dospelý a 2 deti (12 r. a 3r.), v kúpeľni je vaňa aj sprchový kút. Súčasť izby bola priestranná terasa.

Strava
Strava bola maximálne pestrá - ryby, hydina, bravčovina. Prílohy šaláty, zemiaky, ryža. Polievky poobede i večer dvojaké. Dostatok ovocia - melóny, jablká, slivky, hrozno, pomaranče. Dostatok zeleniny- uhorky, paradajky, špenátové listy, rukola, kopor, cibula, rozne mixy. Hojnosť dezertov.

Služby hotela
V hoteli sa bez problémov dorozumiete anglicky. Personál riešil okamžite vzniknuté problémy - donesenie prístelky na izbu, oprava dverí na terase - sfunkčnenie kartového prístupu k bazénu,. Od upratovačky nie je problém vypýtať si či už uterák alebo toaletný papier navyše. Hotel umožňuje klientom vlastnú dopravu na bazár do Manavgatu, potrebné je nahlásiť sa na oddelení styku s klientom v stredu ráno a vo štvrtok o 10.00 vyráža hotelový shuttle bus.

Pláž
Pláž čistená permanentne od pohárov, odpadkov, Pláž je piesočnatá, široká, dlhá s pozvoľným vstupom do mora. More teplé. Do 10.00 si vždy nájdete pri mori lehátko, ráno okolo pol deviatej sme si pre istotu obsadili aj 2 lehátka pri bazéne určenej prevažne rodinám s deťmi , nie pri centrálnych bazénoch.

Anonym, 26.08.2016, Dátum pobytu: 11.8. - 22.8.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Antalya, Hotel:Lykia World Antalya

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

3 fotografie

Lykia World Antalya, Antalya, Turecko Anonym 2016-08-26 10 1 10 Lykia World Antalya

Všetky recenzie Turecko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220