Vietnam - Hanoj Vietnam

  • Popis

    Vietnamská metropola leží v severnej časti krajiny vo vzdialenosti približne 100 km západným smerom od Tonkinského zálivu. Mestom preteká Červená rieka a obýva ho viac ako 3 milióny ľudí. Hanoj je najdôležitejším politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom krajiny.

    Kultúrne dedičstvo hlavného mesta Vietnamu je obrovské. Môže za to predovšetkým história štátu, ktorá siaha až do 1. tisícročia nášho letopočtu, kedy bol Vietnam pod čínskou nadvládou. Najvýznamnejším centrom Vietnamu je Hanoj od vlády prvého kráľa Vietnamskej dynastie Ly (od roku 1010). Jeho význam v jednotlivých historických etapách síce striedavo klesal a následne stúpal, výsadné postavenie si však mesto udržalo. Meno Hanoj sa ale vžilo až v polovici 19. storočia.

    Tou rozhodne najzvláštnejšou pamätihodnosťou mesta je Ho Či Minovo mauzóleum, ktoré je považované za súčasnú dominantu hlavného mesta Vietnamu. Od roku 2002 prebiehajú na území mesta rozsiahle archeologické výzkumy a vykopávky, ktoré už odhalili množstvo vzácnych pamiatok, ktoré vypovedajú dôležité a nevšedné svedectvá o živote vo Vietname v dobách už dávno minulých. Ak sa túžite vydať po stopách vzdialených civilizácií, je pre vás Hanoj presne tým pravým miestom.

Najnovšie recenzie Vietnam - Hanoj

Všetky recenzie Vietnam - Hanoj