Seychely Seychely

 • Možnosti cestovania a dopravy

  Letecké spojenie na Seychely ponúka niekoľko leteckých spoločností, lieta sa najčastejšie z Paríža. Miestnu dopravu zaisťujú malé lietadlá alebo motorové člny, automobilový provoz je značne obmedzený. Veľkosť ostrovov však umožňuje, bez problémov sa po väčšine z nich dopravovať z miesta na miesto pešo.

  Na najväčších ostrovoch existujú požičovne áut, dopravné predpisy nie sú zložité, jedinou skutočnosťou, ktorá môže robiť problémy, je jazda vľavo. Zvýšenej opatrnosti je treba dbať na širku vozovky - cesty, a často skôr cestičky, bývajú veľmi úzke.

  Pomerne lacný spôsob dopravy predstavujú autobusy, nevýhodou ich prípadného použitia avšak je, že príliš nedodržujú cestovné poriadky, na ktoré sa tu nedá úplne spoliehať. Často sú autobusy taktiež pomerne dosť staré, ničmenej je to jedinečná príležitosť, ako sa stať súčasťou miestnej kultúry a začleniť do kolektívu miestnych obyvateľov - teda zaujímavý zážitok, ktorý inak len ťažko získate.

  K preprave môžete rovnako využiť taxislužbu, v tomto prípade sa rozhodne vyplatí, dohovoriť si s vodičom cenu dopredu a počítať s tým, že také svezenie nie je na Seychelách úplne najlacnejšia záležitosť.

  Najlepšie medziostrovné spojenie zaisťujú lety domácich aeroliniek Air Sechelles. Letecká doprava je veľmi rýchla a pohodlná. Naviac sa Vám behom preletu z jednoho ostrova na druhý naskytne nádherný výhľad. Ak dávate prednosť preprave po mori, ktorá má z hľadiska estetického zážitku účinky podobné, budú Vám k dispozícii moderné katamarány a škunery.