Seychely Seychely

 • Ako tráviť čas

  Šport

  Najrozšíronejším seychelským športom je samozrejme plávanie v azurovo modrej morskej vode, provozovať môžete i mnohé ďalšie vodné športy. Vzhľadom ku krásam miestneho podmorského sveta Vás pravdepodobne najviac nadchne potápanie a šnorchlovanie. Na pevnine sa môžete venovať stále obľúbenejšiemu golfu, jazde na bicykli alebo pešej turistike.

  Nakupovanie

  Nákup suvenírov je jednak záležitosťou príjemnou - jednak veĺmi užitočnou. Pokiaľ si totiž zo svojej nezabudnuteľnej dovolenky priveziete niekoľko upomienkových predmetov, dýchne na Vás podmanivá atmosféra ostrovov, kedykoľvek na ne pozriete. A nemali by ste zabudnúť ani na drobné darčeky pre svojich najbližších. Najčastejším suvenírom je mohutná škrupina kokosového orechu Coco de Mer, ďalej potom šperky z mušlí či perál, rôzne ďalšie ozdoby z mušlí alebo napríklad žraločie čeľuste.

  Večerná zábava

  Seychely sú destináciou vyhľadávanou predovšetkým pre pokojnú relaxáciu a ničím nerušený odpočinok. Živejšiu večernú zábavu ponúka len niekoľko hotelov, spestrením je napríklad občasná večera vo forme barbecue za príjemného doprovodu miestnej ľudovej hudby, podtrhujúcu harmonickú kulisu paliem a jemne špliechajúcich vĺn oceánu.