Island - Reykjavík Island

  • Popis

    Hlavné mesto Islandu je najsevernejšie položeným hlavným mestom na svete. Napriek tomu, že koncentrácia obyvateľstva je v islandskej metropole výrazne vyššia ako v zostávajúcich častiach ostrovného štátu, je Reykjavik mestom pôvabne zeleným, plným neporušenej divokej prírody, ktorá je práve pre Island taká typická. V Reykjaviku žije viac ako 60 % obyvateľov Islandu.

    Reykjavik je moderným mestom so všetkým, čo k takému označeniu patrí. Nechýbajú tu nákupné centrá, štýlové reštaurácie ani multifunkčné zábavné komplexy. Vďaka veľkému využitiu geotermálnej energie a ďaľších ekologicky priaznivých zdrojov je Reykjavik jedným z najčisteších miest na svete. Celé mesto je vykurované podzemnou horúcou vodou, čo spôsobuje, že ani v najväčších mrazoch chodníky na hlavnej triede nezamŕzajú a nezostávajú pokryté vrstvou snehu. Reykjavik je skrátka mestom zvláštnym a zaujímavým, jeho návšteva je po všetkých stránkach skutočne nevšedným zážitkom.

    Napriek tomu, že Reykjavik patrí medzi severské mestá, ktorých obyvatelia bývajú často popisovaní ako chladní a neprístupní, predovšetkým vo večerných hodinách a cez víkendy sa presvedčíte, že opak je pravdou. Zábavy, kultúry a spoločenského života si tu užijete naozaj oveľa viac, ako by sa vám v mrazivom severskom sne mohlo zdať.

Najnovšie recenzie Island - Reykjavík

Celkom: 10 splnila jsem si sen

  • 10 Ubytovanie
  • 10 Strava
  • 10 Cena

Celkové zhrnutie
splnila jsem si sen Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
v pohodě

Strava
naprosto bez výhrad

Služby hotela
1*

Drahomíra V., 04.05.2017, Dátum pobytu: 28.4. - 1.5.2017
Oblasť: Island Island, Reykjavík, Hotel: Cabin Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (11)

Všetky recenzie Island - Reykjavík