Dovolenka Island – zájazdy a sprievodca

Členité islandské pobrežie zdobia najmä na severe pôsobivé fjordy. Sú tu aj činné sopky, horúce pramene a jazerá. Desatinu plochy pokrývajú ľadovce, preto sa Island prezýva krajina ľadu a ohňna. Láka na množstvo unikátnych prírodných krás, ako sú slávne čierne pláže na juhu. K najkrajším patrí Reynisfjara známa z Hry o tróny.

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Najlepšie hodnotené hotely na Islande

Ostrov typický termálnymi prameňmi, vodopádmi či gejzírmi vzbudzuje úžas za každého počasia. Ak túžite po dovolenke na naozaj neobyčajnom mieste, vydajte sa do ríše ľadových jaskýň, aktívnych sopiek, vznešených fjordov a bohatej mytológie. Island nabáda k aktívnemu tráveniu času – cyklistike, pešej turistike a jazde na divokých riekach. Ale môžete si pokojne iba užívať nočný života alebo pozorovať polárnu žiaru.

Mestá a miesta v lokalite

Všetky lokality

Mapa Islandu

Počasie na Islande

Ak sa dá počasie na Islande charakterizovať jediným slovom, je to premenlivosť. Situácia sa tu môže zmeniť behom niekoľkých minút. Na severe je možné očakávať suchší chladnejší vzduch, zatiaľ čo na juhu panuje vlhká morská klíma. Priemerná teplota v Reykjavíku činí v januári približne -0,5 °C a v júni 11 °C. Zrejme najvhodnejšia doba pre návštevu Islandu sú letné mesiace, kedy môžu teploty presiahnuť 20 °C.

Cestovateľský magazín