Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Korytnačia liaheň

Korytnačia liaheň

Farmu a liaheň morských korytnačiek prevádzkuje nezisková organizácia , ktorá si kladie za cieľ prežitie morských korytnačiek aj pre budúce generácie . Nachádza sa v blízkosti krásnej pláže v Habaraduwa , asi 5 km od Galle . Od začatia prevádzky farmy v roku 1986 do súčasnosti sa podarilo vrátiť späť do oceánu na 500.000 morských korytnačiek .

Na Srí Lanke sa vyskytuje päť druhov morských korytnačiek predovšetkým v oblastiach Galle a Hambantota .

Zoo / Safari / Akvária
Pláž Koggala

Pláž Koggala

Koggala je krásna dlhá a pokojná pláž ležiaca v rovnomennom letovisku . Nachádza sa v najjužnejšej časti Srí Lanky a vďaka svojej polohe má výborné klimatické podmienky po celý rok . V jej okolí leží lagúna , odkiaľ môžete podnikať vychádzky na lodiach , prechádzky , pozorovať vtáky a ak máte šťastie , môžete vidieť aj malé korytnačky štverajúce sa do mora .

Pre svoj zlatý jemný piesok lemovaný palmami patrí pláž Koggala k najkrajším plážam celej Srí Lanky . Zaujímavou súčasťou mesta je vojenská letecká základňa, vybudovaná počas 2. svetovej vojny.

Pláže
Jezero Koggala

Jezero Koggala

Jazero Koggala je domovom pre mnoho vtáctva a je posiate ostrovčekmi , na jednom z nich je postavený budhistický chrám a škoricová plantáž .

Ak sa vydáte na organizovanú prehliadku tohto jazera , nielenže uvidíte veľa nádherných miest , ale tiež podniknete prehliadku malej ostrovnej dedinky .

Jazerá
Rybári na koloch

Rybári na koloch

Srí Lanka je jedinečná aj vďaka svojim rybárom na koloch , ktorí týmto spôsobom rybárčia v oblasti západného pobrežia Koggala . Rybári sedia na malých lavičkách pripevnených k žrdi len pár metrov nad vodou a lovia ryby Boll a Koramburuwo . Tieto drevené koly sa dedia ako vlastníctvo z otca na syna .

Pred cunami v roku 2004 boli títo rybári k videniu na brehoch južnej Galle , dnes je možné vidieť len na sever od Walligama pozdĺž pláží Koggala .

Kultúra

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Oblasti a regióny v krajine

Všetky lokality

Cestovateľský magazín