Last Minute Rumunsko

Rumunsko, tajomná krajina Draculu, vás pozýva na vzrušujúcu last minute dovolenku, pri ktorej budete môcť navštíviť slávny hrad Bran alebo si dopriať ochutnávku šumivého vína. Prejdite sa uličkami starej Bukurešti a prehliadnite si trebárs národné múzeum. Chcete zažiť skutočné dobrodružstvo? Choďte na last minute do záhadnej Transylvánie!

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Letovisko Neptún

Letovisko Neptún

Letovisko Neptún leží na pobreží Čierneho mora neďaleko mesta Constanta. Nachádza sa tu nádherná piesková pláž a viac než 20 veľkých hotelov s mnohými reštauráciami, barmi, kaviarňami a terasami. Turisti tu môžu vyskúšať veľké množstvo vodných športov, môžu navštíviť tunajšie vonkajšie kino alebo môžu zhliadnuť predstavenie v letnom divadle. Milovníci športov ocenia ihrisko pre športy ako futbal, volejbal alebo tenis.


Vďaka širokej ponuke možností je Neptún ideálnou destináciou ako pre mladých, tak aj pre rodiny s deťmi.

Pláže Mestá / Námestie / Ulice
Hrad Bran

Hrad Bran

V malebnej prírode, na dávnej hranici medzi Transylvánii a Valašska sa nachádza tajomný hrad Bran, ktorý inšpiroval spisovateľa Brama Stokera k spísaniu svetoznámeho románu Dracula. Na mieste dnešného hradu sa nachádzala na začiatku 13. storočia malá pevnosť, ktorú Rád nemeckých rytierov prebudoval v drevenú pevnosť, slúžiaci k ochrane údolí (transport tovaru z Valašska do Transylvánie). Pevnôstka bola v roku 1242 zničená mongolskými bojovníkmi. V novembri 137 povolil kráľ Ľudovít I. saským obyvateľom stavbu kamennej pevnosti, ktorá dala vzniknúť priľahlej obci Bran. Pevnosť slúžila uhorským kráľom ako obrana pred nájazdmi Osmanskej ríše. V roku 1948 donútila komunistická vláda kráľovskú rodinu odísť a hrad bol znárodnený. V súčasnej dobe je hrad využívaný kniežaťom Mirecou I. a láka návštevníkov svojimi unikátnymi interiérmi, zdobenými dobovými obrazmi, maľbami aj predmety dennej potreby (žezlo, dýka kráľa Ferdinanda I., riad, kráľovská koruna). Majestátne pôsobí tiež samotná stavba, ktorá hrdo čnie nad údolím a ponúka neopakovateľné výhľady na okolitú panenskú prírodu i pohoria. Návštevníci si môžu zvoliť niekoľko prehliadkových trás a k dispozícii je tiež luxusné apartmány vo veži.

Hrady / zámky
Hrad Peleš

Hrad Peleš

Na rozhraní stredovekých obchodných ciest, spájajúcich Sedmohradsko a Valašsko bol postavený v rokoch 1873 - 1913 romantický novorenesančný hrad Peleš. Hrad dal postaviť kráľ Carol I., ktorému učarovala miestnej malebná príroda. Dal tak vniknúť pôvabnej budove, inšpirujúca sa v zámočku Neuschwanstein (Bavorsko). Pre návštevníkov je pripravených niekoľko zaujímavých prehliadkových okruhov, zahŕňajúcich prehliadky komnát (veľmi bohato zariadené), zbrojnica, umelecké galérie aj zbierku umenia (sochy, porcelán, zlato, ručne maľované vitráže, striebro, gobelíny). Zaujímavá je aj bohatá zbierka brnení a zbraní. Vchod do zámku zdobí monumentálne socha kráľa Carola I. Udržiavané zámockej záhrady sú rozdelené do niekoľkých tematických celkov a zdobia je fontány, sochy, mramorové levy a lavičky priamo nabádajúce k príjemnému odpočinku s krásnym výhľadom na okolitú krajinu.

Hrady / zámky

Najlepšie hodnotené hotely v Rumunsku

Hlavným dôvodom, prečo ľudia jazdia do Rumunska, sú hory ponúkajúce množstvo turistických chodníkov, jazierok a tajuplných jaskýň. Takmer kdekoľvek možno stanovať a robiť oheň, takže si dovolenku užijete naozaj slobodne. V zime na vás bude čakať kvalitné lyžiarske centrum. Ďalšími lákadlami sú historické pamiatky a hrady.

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa Rumunska

Počasie v Rumunsku

Počasie v Rumunsku sa podobá tomu na Slovensku. Klíma je kontinentálna. Obdobie od decembra do marca praje zimným športom. Jar a jeseň sa hodia pre návštevu rumunských miest a pamätihodností. Obdobie od júna do augusta je ideálne k rekreácii pri Čiernom mori, ktoré máva teplotu okolo 23 °C.

Cestovateľský magazín