Costa De Antigua

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Pláž Sotavento

Pláž Sotavento

Pláž Sotavento je 5 km dlhá. Nachádza sa na východnom pobreží ostrova Fuerteventura. Každý rok sa tu konajú majstrovstvá sveta vo windsurfingu a kiteboardingu. Pláž je ideálna pre surfovanie.

Pláže
La Ampuyenta

La Ampuyenta

Dedina La Ampuyenta sa nachádza vo vnútornej zóne Puerto del Rosario, a je asi 20 kilometrov od hlavného mesta ostrova Fuerteventura. Je tu pár zaujímavých miest, ktoré stojí za to vidieť. Sú tu aj reštaurácie a bary.

Mestá / Námestie / Ulice
Hora Cardón

Hora Cardón


Prírodný monument Montaña Cardone, čiže hora Cardone, sa rozprestiera na charakteristicky členitom hornatom podloží a jej najvyšší bod sa týči do výšky 691 metrov nad morom. Oblasť hory Cardone sa môže pýšiť bohatou flórou, medzi ktorou sa dá nájsť aj niekoľko vzácnych či dokonca endemických rastlín, ktoré sem jazdia obdivovať znalci zo všetkých kútov Zeme. Na horu vedie chodník zvaný El Tanquito, ktorý je predovšetkým v máji obľúbený medzi pútnikmi, keď tu putujú v mene Bábiky z Tanquita. Z vrchu sa ponúkajú nádherné výhľady na dedinku pod horou aj na široké okolie až k pobrežiu.

Hory Treking
Vyhliadkové miesto Risco de las Peñas

Vyhliadkové miesto Risco de las Peñas

Jednou z najzaujímavejších ciest na ostrove Fuerteventura je FV-30, ktorá je neďaleko Betancuria a Pajara. Je to horská cesta s mnohými krivkami a atraktívnou krajinou. Na hranici obcí Betancuria a Pajara nájdeme vyhliadku Risco de las Peñas. Nachádza sa vo výške asi 426 m. Je tu veľký priestor na parkovanie. K dispozícii je tiež vysvetľujúce panel, ktorý hovorí, čo všetko ide vidieť z tohto miesta. Najviac vyskytujúcimi sa zvieratamisú tu veverička a vrany, ktoré sa nechávajú aj kŕmiť.

Rozhľadne

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín