Nowy Jork

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Brooklynský most

Brooklynský most

Brooklynský most sa nachádza v New Yorku , v USA .

Jedná sa o jeden z najstarších mostov v USA . Tento visutý most je 486,3 m dlhý , vedie cez rieku East River a spája Brooklyn a Manhattan - dve časti New Yorku . Od svojho otvorenia v roku 1883 sa stal symbolom New Yorku av roku 1964 bol zaradený medzi národné historické pamiatky .

Historické stavby
Socha Slobody

Socha Slobody

Socha Slobody sa nachádza pri New Yorku , na Ostrove slobody .

Jedná sa o 46 m vysokú sochu , s 47 m vysokým podstavcom . Ide o sochu znázorňujúcu slobodu po boji za nezávislosť na Veľkej Británii . Socha drží dosky , ktoré predstavujú vyhlásenie nezávislosti . Na doskách je nápis JULY IV MDCCLXXVI , čo je 4. júla 1776 , teda deň vyhlásenia Deklarácie nezávislosti .

Socha Slobody je jedna z najväčších atrakcií v New Yorku . Z podstavca sochy sa naskytá krásny výhľad . Ďalej možno vystúpiť po schodisku na čelenku sochy , alebo po ďalšom schodisku až k fakli .

Na Ostrov slobody jazdí trajekt .

Sochy / pamätníky Rozhľadne
Čínská štvrť

Čínská štvrť

Čínska štvrť sa nachádza na dolnom Manhattane , v New Yorku .

Jedná sa o najväčšiu čínsku komunitu mino Ázii . Žije tu viac ako 150 tisíc Číňanov , ktorí tu ponúkajů čínsky tovar a tiež sa tu nachádza reštaurácia .

Mestá / Námestie / Ulice
Svetové obchodné centrum

Svetové obchodné centrum

Svetové obchodné centrum sa nachádza v New Yorku .

Jedná sa o niekoľko mrakodrapov , ktoré stoja v bezprostrednej blízkosti miesta , kde stáli pôvodnej budovy Svetového obchodného centra . Pôvodné budovy boli zničené po teroristických útokoch v roku 2001. Teraz tu stoja nové mrakodrapy . Najvyššia je One World Trade Center, ktorá bol dokončená v roku 2013 a jeho celková výška činí 541,3 m . V centre sa tiež nachádza pamätník obetí teroristických útokov z 11. septembra 2001 a ďalšie mrakodrapy .

Architektúra

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa

Cestovateľský magazín