Čad Čad

 • Ako tráviť čas

  Turisti vyrážajú do Čadu za spoznaním života v čiernej i arabskej Afrike. V mestách sa spája orientálna architektúra s typickou africkou zástavbou. V každom väčšom stredisku sa konajú trhy pod šírym nebom, ktoré stoja za návštevu. V rušných uličkách medzi stánkami trhovníkov spoznáte miestnu pestrofarebnú módu, začujete početné dialekty, ochutnáte miestne špeciality a nakúpite suveníry.

  Pokiaľ vyrazíte do krajiny k jazeru Čad, využite možnosť plaviť sa výletnou loďou a pozorovať pokojný život rybárskych dedín a pôvodných kmeňov pozdĺž brehu jazera. Stavajú si hlinené obydlia s drevenými konštrukciami a vyrábajú hlinenú keramiku.

  V púštnej krajine Ennedi spoznáte všetky divy Sahary. Piesočné duny hrajú všetkými farbami a pri troche šťastia medzi nimi zbadáte skupinky nomádskych kmeňov žijúcich kočovným životom, ako križujú územie so svojimi rodinami i domácimi zvieratami.

  Keď vám začne chýbať zeleň, zavítajte do národného parku Zakouma. Kvalitné ubytovanie, rôzne možnosti stravovania, výlety pre zahraničných návštevníkov, ktoré spoluorganizuje Európska únia a čadská vláda. V parku sa preháňajú divoké zvieratá typické pre Afriku.

  Informácie o histórii a kultúre krajiny načerpáte v Národnom múzeu v hlavnom meste N´Djamena. Uvidíte archeologické nálezy, folklórne predmety rôznych kmeňov, staré pracovné a hudobné nástroje, kmeňové masky a obradné sošky. Ďalšie menšie múzea sa nachádzajú v mestách Sarh a Abéché.