Alžírsko Alžírsko

 • Ako tráviť čas

  Alžírsko je tou krajinou, ktorá ponúka všetko od krásnych pláží, priezračného mora, historických rímskych pamiatok až po nekonečnú krásnu Saharu s palmovými hájmi a oázami, kde sa pestuje zelenina. Ľudia sú tu obzvlášť priateľskí, ich pohostinnosť nepozná medze a rodinná pohoda a atmosféra je tu priam úžasná.

  Pestrofarebná krajina Alžírska ponúka veľa aktivít pre športovcov i turistov užívajúcich si letnú dovolenku. Na plážach nesmú chýbať obľúbené vodné hrádky, ako je potápanie, šnorchlovanie, jazda na vodnom skútri, celodenné výlety na otvorené more spojené s grilovaním morských špecialít a let na padáku za člnom. Pri hoteli je k dispozícii ihrisko na plážový volejbal, futbal a obľúbený pétanque. Lokality zamerané na príval zahraničných turistov oplývajú reštauráciami rôzneho druhu, diskotékami a barmi.

  Povinnou súčasťou dovolenky v Afrike je výlet na ťavách, či už po pláži alebo do oázy na Sahare. Pokiaľ sa na chrbte ťavy necítite príliš bezpečne, vymeňte ho za motocykel alebo štvorkolku.

  Milovníkom histórie sa ponúka návšteva starých antických, rímskych a fenických miest so zachovanými pozostatkami chrámov, kúpeľov, trhovísk, víťazných oblúkov alebo palácov.

  Do módy sa dostáva takzvaný ekoturizmus, alebo cestovanie za ohrozenými živočíšnymi a rastlinnými druhmi, ktoré nájdete hlavne v národných parkoch.

  V uliciach miest a dedín navštívte obchodíky so suvenírmi či umelecké dielne a nezabúdajte, že k miestnym národným športom patrí zjednávanie ceny. Pri troche šťastia sa stanete súčasťou datľových slávností, obdoby našich žatiev, alebo budete fandiť svojmu obľúbencovi na závode tiav. Súčasťou ľudovej kultúry je orientálny tanec. Predstavenie orientálnych tancov, v ktorých účinkujú nie len ženy, ale i muži, býva súčasťou hotelového programu.