Singapúr Singapúr

Oficiálny názov: Singapurská republika
Hlavné mesto: Singapur
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: budhizmus, taoizmus, islam, kresťanstvo, hinduizmus, konfucionizmus, hinduizmus a sikhizmus
Úradný jazyk: angličtina, čínština, malajčina a tamilština
Časový posun: +8 hodin voči stredoeurópskemu času

Lokality

Singapúr - zájazdy od 449 €

O SINGAPUREHistória Singapuru je spojená so zvieratami. Začína to malajskou legendou, podľa které sumatranský princ raz v džungli na ostrove Temasek (vtedajšie meno Singapuru) uvidel leva. Princ si ho vysvetlil ako dobré znamenie, a preto na Temaseku založil mesto, ktorému dal meno Singapura = Levie mesto. Levy však na Temaseku nikdy nežili a to čo videl boli pravdepodobne tygre. Navzdory tomuto faktu sa ale meno ujalo a dnes, kedy sa Singapur derie v ekonomike dravo dopredu, sedí ďaleko viac než kedy inokedy.

Najmodernejšia metropola juhovýchodnej Ázie má 5 milionov obyvateľov a jedno z najmodernejších letísk na svete. S Malajským polostrovom je prepojená mostom. Je strategicky položený necelých 130 km nad rovníkom v priaznivom tropickom podnebí na najjužnejšom cípe Malajského polostrova, kde sa stretáva Malacký prieliv a Juhočínskee more. Singapur je mestský štát, ktorý má štatút republiky a koloniálny dištrikt, kde sa stretnete predovšetkým s britskou architektúrou, čínskou štvrťou, okrskom zvaným „Malá India“, „Arab Street“, moslimským dištriktom s mešitami. Vedľa toho moderné mrakodrapy, čisté parky a džungle a „Orchard Road“, jedna z najznámnějších nákupných ulíc na svete. V Singapure je zvykom, že moderné hotely, administratívne budovy a nákupné centrá tvoria jednoliate, často i podzemné klimatizované komplexy.¨

Zaujímavý je aj mix miestneho obyvateľstva, žijúceho v absolutnej harmónii a rešpektujúceho rôzné jazyky, kultúry a zvyklosti. Číňania tvoria 77 % obyvateľstva, Malajci 14 %, Indovia 8 % a zvyšok je doslova zmesou z celého sveta. Mesto sa skvele vysporiadalo napríklad s korupciou, čistotou a drogami. Vďaka striktným trestom patrí medzi nejbezpečnějšie krajiny na svete. Perfektná infraštruktúra, moderné metro, diaľnice, úžasne organizovaná doprava a údržba zelene vrátane prvej klimatizovanej ulice na svete vytvára z tohoto bezpochyby unikátneho miesta obrovskú atrakciu. Singapur je známy ako miesto skvelých nákupov všetkých renomovaných značiek za bezkonkurenčné ceny, ale tiež príjemná plážová destinácia s celoročne stabilným tropickým počasím. Je to obľúbená zastávka na cestách medzi Európou, Áziou a Austráliou.

Atraktívne mesto je vyhľadávané nielen obchodníkmi, ale aj turistami z celého sveta, ktorí tu okrem výhodných nákupov môžu zbadať originálny zmes britských koloniálnych stavieb, indických, arabských, čínskych a malajských architektonických štýlov. Pre najnáročnejších gurmánov je rajom nekonečných variácií gastronomických pôžitkov.

Singapúr - zájazdy od 449 €

Najnovšie recenzie Singapúr

Všetky recenzie Singapúr