Juhoafrická republika Juhoafrická republika

Oficiálny názov: Juhoafrická republika
Hlavné mesto: Pretoria
Štátne zriadenie: federatívna republika
Náboženstvo: kresťania, katolíci, anglikáni
Úradný jazyk: angličtina, afrikánčina, tswančina, svazijčina, tonžština
Časový posun: + 2 hodiny

Juhoafrická republika - zájazdy od 352 €

O JARNa samom južnom cípe Afriky leží jej najvyspelejšia krajina, Juhoafrická republika. Krajina s bohatou históriou, ktorá prešla v posledných desiatkach rokov niekoľkými reformami a zmenami, je dnes civilizovanou oblasťou a všetky tu poskytované služby môžu bez problémov konkurovať európskemu štandardu.

Musíte ju uvidieť na vlastné oči, aby ste uverili. Južná Afrika je naozaj tak krásna, ako sa o nej hovorí, a vďaka prevráteným ročným obdobiam ponúka obyvateľom severnej pologule príjemný únik pred zimou. Južná Afrika, ktorá je väčšia než Kalifornia a Texas dohromady, evokuje podobný pocit širokých otvorených priestranstiev. Aj niektoré turistické atrakcie sú podobné: nádherné pobrežia, vinohrady a sady, náladové púšte, mestá s najluxusnejšími mrakodrapmi, predmestia plné nízkých bielych domkov v záplave kvetín i ospalé vidiecke mestečká. Johannesburg. Okrem moderných miest je tu tiež nádherná príroda, ktorá je svojim spôsobom jedinečná. Najznámejší je Krugerov národný park, kde sa vám otvorí brána do sveta krajinných krás so vzácnými rastlinami a kde stretnete hneď niekoľko druhov africkej zveri a vtáctva. Pri návšteve poznáte, že preslávenosť parku je na mieste. Keď sa okolo vás v priebehu safari začnú objavovať také zvieratá sko sú zebry, leopardi, nosorožci alebo byvoly, keď si privoniate k jednému z niekoľkých druhov vzácnej kvetiny plesnivca, potom pochopíte krásu a rôznorodosť prírody. Doporučujeme tiež navštíviť Kapské Mesto na južnom pobreží krajiny, zasadené do krajiny na úpätí Stolovej hory. Zážitkom je i štvrť Bo Kaap so sympatickými farebnými domkami a neďaleký mys Dobrej nádeje. A pokiaľ si budete chcieť na chvíľku odpočinúť, potom na vás čakajú pekné piesočné pláže Kapského Mesta pobádajúce ku kúpaniu a relaxácii. Tým pochopiteľne ponuka nekončí, zaujímavostí je tu mnoho.

Mys Dobrej nádeje sa stal už v minulosti cieľom plavby mnohých objaviteľov a nielen on čaká na objavenie slovenskými turistami. Táto krajina získala vďaka svojej rozmanitosti a rozlohe prezývku "Svet v jednej krajine". Poznajte jednu z najzaujímavejších krajín našej planéty, jej nádhernú prírodu a pestrofarebné obyvateľstvo.

Juhoafrická republika - zájazdy od 352 €

Najnovšie recenzie Juhoafrická republika

Celkom: pěkný hotel, na pěkném místě, v okolí mnoho restauraci, samoobsluha, půjčovna aut, doprava do centra. Při návštěvě Kapského města...

Úvodné zhrnutie
pěkný hotel, na pěkném místě, v okolí mnoho restauraci, samoobsluha, půjčovna aut, doprava do centra. Při návštěvě Kapského města doporučuji tento hotel. Snídaně v ceně - kvalitní jako oběd.

V posledním patře otáčivá restaurace. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
na 1

Strava
na 1

Služby hotela
na 1

Pláž
Pláže jsou za městem - velmi krásné

Celkový dojem
dotazy scalea@seznam.cz

Jana Kovářová, Neoverená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 27.03.2010, Dátum pobytu: 10.3. - 17.3.2010
Oblasť: Juhoafrická republika Juhoafrická republika, Kapské Mesto, Hotel: Ritz

1 fotografia

Celkom: viz v dalším textu a následující reklamaci

Úvodné zhrnutie
viz v dalším textu a následující reklamaci Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Viz následující reklamace

Strava
v podstatě bez připomínek až na to, že prakticky v každém hotelu a pod. zařízení se poskytuje ubytování se snídání; od cestovní kanceláře se očekává např. i výběr plné penze, polopenze, nebo "all incluzive"

Služby hotela
viz násl. reklamace

Pláž
Nejbližší slušná pláž vzdálena 10 km

Celkový dojem
viz násl. reklamace

Arnošt Hofman, Neoverená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 03.03.2006, Dátum pobytu: 20.2. - 28.2.2006
Oblasť: Juhoafrická republika Juhoafrická republika, Kapské Mesto, Hotel: Tudor

Všetky recenzie Juhoafrická republika