Hodně dlouho jsem uvažoval, jestli má vůbec cenu nějaké hodnocení psát. Ale když už mi přišel potřetí Váš dotaz, tak Vás ohodnotím. Relativně banální dovolená v hotelu snů "Dream Castle", byla pro mne velkým vystřízlivěním a vrácením se do reality dob, kdy člověk musel nejdříve prověřovat a potom důvěřovat. A opravdu, od začátku pobytu jsem měl pocit, že se mi to všechno jen zdá, zámek snů!!!!
Po příjezdu na parkoviště a zjištění, že je parkoviště placené a to u čtyř hvězdičkového hotelu, je na pováženou. Částka 17 euro na den, je jedna věc, ale že po příchodu na recepci a po krásném uvítání BONJOUR, nás paní s úsměvem požádala o úhradu 101,4 euro, to už byl vážně vrchol !!!
Po dotazu na Vaši kancelář o co se jedná, nás nejdříve jedna kolegyně požádala o trpělivost, že vše prověří. Informace, že parkování přeci není uvedené ve smlouvě o pobytu a tudíž se tedy musí hradit je více než podezřelé a za poměrně vysokou cenu za pobyt, kde není jiná možnost parkování, protože areál včetně parkoviště je oplocený a mimo jakoukoli civilizaci je vážně smutné a klient by na to měl být upozorněn. A nejvíc smutné je, že Vás na tuto skutečnost a možnost jakéhokoli jiného řešení po příjezdu do hotelu nikdo dopředu neupozorní a Vy nemáte jinou možnost než platit!!!!
Shrnu to, částka za týdenní pobyt za parkování 102 euro a nějaký poplatek 101,4 euro. Celkem 203,4 euro nad plánovaný rozpočet, který jsme na dovolenou měli připravený. Informace Vašeho kolegy, že se přeci jedná o místní poplatek, který je uvedený ve smlouvě, uvedu jen výňatek ze smlouvy, který mluví za vše „Nabízené služby (mohou být účtovány poplatky): Služba praní prádla“ a nebo „Na místě může být splatná návštěvní daň, kterou je třeba zaplatit přímo v hotelu. Výše daně závisí na hvězdičkové kategorii rezervovaného hotelu a pohybuje se mezi 0,50 EUR a 1,50 EUR na osobu a noc.“ Ani jedno neodpovídá částce cca 2500,- Kč(101,4euro).
Závěrem, vážně uvažuji o podání zahájení řízení ve věci klamání spotřebitele přes Českou obchodní inspekci nebo právní cestou a smlouvu