Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel Top Residence Kurz (Maso Corto)

Taliansko-Val Senales

Viac o ubytovaní

Ospravedlňujeme sa, ale všetky termíny do hotela sú vypredané.

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 96 314

Poloha

Hotelový komplex, zahŕňajúci dva hotely Helena Park a Helena Sands, je vystavený v rozľahlej záhrade o rozlohe 14.500 m2 a nachádza sa v severnej časti Slnečného pobrežia priamo pri mori cez pešiu promenádu. Hotely sú od seba oddelené umelou riečkou s malebným premostením. Obchodné a spoločenské centrum je cca 800 m od hotelov.

Vybavenie

Každý hotel má vlastnú recepciu, hlavnú reštauráciu a bezdrôtový internet WI-FI v hotelovej hale zdarma. V rezorte je ďalej rad obchodov, internetový kút, niekoľko barov, spoločenských miestností a živá hudba.

Ubytovanie

Luxusné dvojlôžkové izby s možnosťou až dvoch prísteliek majú klimatizáciu, SAT-TV, mini-bar, telefón, trezor za poplatok, kúpeľňu s vaňou, sprchou, sušičom vlasov a telefónom, balkón, alebo terasu s výhľadom na more, bazén a do okolia.

Strava

Stravovanie All inclusive formou plnej penzie prebieha bufetovým spôsobom vrátane denného občerstvenia a nápojov miestnej výroby od 10:30 do 23:00 hod.

Služby

Hostia môžu využiť dva veľké bazény s detskou časťou, tenisové kurty, volejbal, lukostreľba, posilňovňu, aerobik, jazdu na koňoch a dokonale vybavené kúpeľné centrum ponúkajúce rad masáží a programov pre relaxáciu.

Služby za poplatek

Dlhá piesočná pláž sa nachádza priamo pred hotelom cez pešiu promenádu. Lehátka, slnečníky a osušky sú na pláži zdarma.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 80 m
 • Vzdialenosť od zjazdovky 100 m
 • Vnútorný bazén áno
 • TV áno
 • Chladnička áno
 • Detský kútik áno
 • Fitness áno
 • Animačné programy áno
 • Wifi zadarmo áno

Recenzia hotela

Hodnotenie 4,6/5
Invia

Skvelé (1 hodnotení)

Ubytovanie 4,0/5

Strava 5,0/5

Cena 5,0/5

Kvalita zjazdoviek 5,0/5

2. najlepšie hodnotený z 10 hotelov v Val Senales

Marian F. Jún 2015

Dátum pobytu: 25.4. - 2.5.2015

Hodnotenie 4,6/5
Spokojnost....
Celkové hodnotenie

Spokojnost....

Ubytovanie 4,0/5

Strava 5,0/5

Cena 5,0/5

Kvalita zjazdoviek 5,0/5

Ubytovanie
Mohlo byt aj lepsie,ale v pohode.

Strava
hotel bol bez stravy!!!

Služby hotela
Super ludia...

Zjazdovky
Ziazdovky super...

Filtrovať recenzie

Marian F. Jún 2015

Dátum pobytu: 25.4. - 2.5.2015

Hodnotenie 4,6/5
Spokojnost....
Celkové hodnotenie

Spokojnost....

Ubytovanie 4,0/5

Strava 5,0/5

Cena 5,0/5

Kvalita zjazdoviek 5,0/5

Ubytovanie
Mohlo byt aj lepsie,ale v pohode.

Strava
hotel bol bez stravy!!!

Služby hotela
Super ludia...

Zjazdovky
Ziazdovky super...

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Ötziho rodisko

Talianske údolie Val Senales pritiahlo záujem všetkých svetových médií v roku 1991, keď bol v ľade objavený zmrznutý muž z doby kamennej aj so zachovaným odevom, topánkami a výbavou. Jeho meno bolo Ötzi a dnes ho môžete vidieť v Archeologickom múzeu v Bolzane. Vysokohorské údolie Val Senales si napriek nárastu turistov zachovalo veľa svojho pôvodného charakteru. V ľadovcovom stredisku s 37 kilometrami zjazdoviek sú lyžiarske podmienky stabilné po celý rok a na najvyšších polohách nad 3000 metrov nad morom sa lyžuje aj v lete. Prevažujú čierne vyzývavé zjazdovky pre skúsených lyžiarov. Ostatní si vychutnajú 8 kilometrov dlhý zjazd Schmugglerabfahrt a široké červené a modré zjazdovky s prívetivým sklonom. Úplní začiatočníci sa učia prvé oblúčiky na svahoch Glocken 1 a 2, na ktoré sa sústreďujú aj lyžiarske školy so svojimi klientmi. Zábavný park medzi lanovkami Grawand a Final s letnými prevádzkami sa môže pochváliť U-rampou a dômyselnými prekážkami. Bežkári sa na jar a na jeseň stretnú na vysokohorskom okruhu Hochjoch v dĺžke 6 kilometrov, na ktorom sa pripravujú aj profesionálni pretekári. Päťkilometrová trať Lazaun je v prevádzke v zime. Volný jazdci si vychutnajú hlboký sneh na 9,5 kilometrov dlhom zjazde Finail a na 2 kilometrovom úseku vedľa lanovky Hintereis.

Après-ski

Obce a ubytovacie zariadenia vzdialené desiatky kilometrov od väčších centier majú obmedzený, ale o to zaujímavejší après-ski program. Atraktívny výlet na snežniciach do ľadovcovej jaskyne si nenechajte ujsť a navštívte aj najvyššie položený horský hotel v Alpách Berghotel Grawand. Pešie túry vedú k útulným chatám s vynikajúcou kuchyňou a okolo jazera Sassalbo. Zábavu pre celú rodinu prichystá sánkarska dráha Schnalstal – Lazaun. Malý après-ski bar s tanečným parketom leží priamo pri stanici kabínkovej lanovky a ďalšie dva bary a diskotéku nájdete v Kurzrasu.

Doprava

K areálu Schnalstal na konci údolia Val Senales vedie dlhšia príjazdová cesta so strmým stúpaním posledných 22 kilometrov. Najbližší diaľničný zjazd Bolzano je vzdialený 65 kilometrov a mimo ležiaca poloha oblasti neumožňuje ani využitie kombinovaného ski pasu Ortler Skiarena. Celková vzdialenosť zo Slovenskej republiky však príjemne prekvapí. Trasa z Bratislavy cez Linz, Salzburg a Innsbruck v dĺžke 640 kilometrov trvá približne 6 hodín a 30 minút a pri trase z Košíc cez Budapešť, Linz a Innsbruck strávite za volantom asi 11 hodín. Ski autobusová linka prechádzajúca celým údolím je zahrnutá do ceny ski pasu.

Koľko to stojí?

Ski pas Val Senales platí pre všetky trate s dĺžkou 37 kilometrov. V hlavnej sezóne stojí jeho šesťdňová varianta 238,5 € pre dospelých, 191 € pre juniorov do 18 rokov a 143 € pre deti do 14 rokov. Špeciálne ponuky sú pripravené pre seniorov nad 60 rokov, pre rodiny, pre skupiny a lyžiarske výlety a pre bežkárov a turistov. Kombinovaný ski pas Ortler Skiarena platí aj v ďalších 14 relatívne vzdialených strediskách.

Leto na ľadovci

V lete a na jeseň sa vydajte na dobrodružnú výpravu po stopách Ötziho do archeoparku v obci Unser Frau. Interaktívna expozícia zobrazuje život obyvateľov Val Senales v dobe, keď Ötzi pásol zvieratá v miestnych horách. Zelené údolie s nádhernými trasami pre pešiu turistiku postupne objavujú turisti v letných mesiacoch. Obľúbená trasa Meraner Weg vedie okolo prírodného parku Texelgruppe. Strmé a hladké skalnaté steny sú výzvou pre horolezcov a v dobe, keď sa topí sneh sa sem prichádzajú nadšení vodáci na raftoch, kajakoch a kanoe. Adrenalínovou novinkou je hydrospeed a nočný rafting. Cyklisti vystúpia do výšok nad 2000 metrov, kde sa nachádzajú ťažšie trasy s prevýšením v stovkách metrov. Aj v lete sa lyžuje a bežkuje na ľadovci Hochjochgletscher a keď ste zabudli zimnú výbavu doma, nechajte sa aspoň vyviesť roľbou k ľadovcovej jaskyni a obdivujte kúzelnú hru svetiel.

 • Vzdialenosť od centra mesta 80 m
 • Vzdialenosť od zjazdovky 100 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 7 °C v noci -5 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 9 °C v noci -2 °C

 • Štvrtok 10 °C v noci -2 °C

 • Piatok 5 °C v noci 2 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December