od 78 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 107 044

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od centra mesta 1,2 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 950 m
 • TV áno
 • Kľudná lokalita áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Vysokohorské stredisko s ľudoprázdnymi zjazdovkami

Rezidenčné horské stredisko Madesimo leží v údolí Valle Spluga iba niekoľko kilometrov od švajčiarskych hraníc. Cez víkendy býva plné nadšených obyvateľov Milána, ale cez týždeň sú zjazdovky takmer ľudoprázdne. Prepravné zariadenie s vysokokapacitnými lanovkami a s metrom z údolia hravo zvládnu nápor lyžiarov. Na 50 kilometroch zjazdoviek sa stovky návštevníkov dobre rozprestrú. Športovejšie založení jedinci mieria priamo pod vrchol Pizzo Groppera s dvoma perfektne upravenými červenými traťami, zatiaľ čo začiatočníci zostávajú na miernejších svahoch v nižších polohách. Pestrá paleta voľného terénu zvádza lyžiarov k novým dobrodružstvám v čerstvom prašane. Špičkovo vybavený snowpark Madepark s U-rampou, boxami, railami a skokmi je rozdelený do 3 dráh podľa náročnosti. Prepracovanosťou niektorých kombinácií smelo konkuruje vyhláseným európskym snowboardovým stánkom. V údolí sa tiahne 25 kilometrov bežkárskych stôp vhodných pre klasiku i korčuľovanie. Komplexnosť areálu podčiarkujú označené trasy pre skialpinistov, rodinné modré vyhliadkové okruhy, detské ihriská na snehu a romantické nočné lyžovanie.

Après-ski

Madesimo patrí ku kompletne vybaveným rezidenčným mestečkám, kde zábava neutícha ani po uzatvorení vlekov a lanoviek. Adrenalínoví nadšenci mieria do požičovne snežných skútrov, na snowboardingovú dráhu, do školy paraglidingu a na heliskiing. Romantici volia radšej jazdu na koni, korčuľovanie na otvorenom klzisku, poobednú prechádzku so snežnicami, alebo odpočinok vo wellness. Pestrý aprés-ski program doplňujú kurzy tanca, športové centrum, squash a výborné menu barov, reštaurácií, kaviarní a cukrární.

Doprava

Osamelé mestečko Madesimo uprostred alpských vrcholkov leží na konci dobre udržovanej vysokohorskej cesty. Najbližší diaľničný zjazd je vzdialený 180 kilometrov, preto počítajte s viac než dvoma hodinami jazdy po ceste s perfektnými výhľadmi, náročnými zákrutami a vyfrézovanými bariérami snehu. Celkovo patrí Madesimo k horšie dostupným areálom zo Slovenskej republiky. Cesta z Bratislavy cez St. Pölten, Mníchov, Dornbirn a Bad Ragaz trvá okolo 9 hodín a meria 864 kilometrov. Trasa z Košíc južnou cestou cez Győr, St. Pölten, Mníchov, Dornbirn a Bad Ragaz trvá približne 13 hodín a prejdete 1 314 kilometrov. Odmenou za náročnejšiu cestu Vám budú prázdne zjazdovky. Vďaka polohe ubytovacích zariadení priamo pod areálom nepotrebujete služby ski busu. K lanovke Vás za 10 minút vyvezie najmladšie alpské metro Sky Express pre 160 osôb.

Koľko to stojí?

Priaznivé ceny ski pasov v areáli Madesimo zvýhodňujú stredisko oproti talianskym a švajčiarskym konkurentom. Šesťdenná permanentka stojí v hlavnej sezóne 186 € pre dospelých, 93 € pre deti do 8 rokov, 148 € pre juniorov do 16 rokov a 158 € pre seniorov nad 65 rokov. Ďalšie zľavy sú pripravené pre skupiny a lyžiarske zájazdy a špeciálne promo akcie sú ako šité na mieru rodinám s deťmi. Najbližší areál St. Moritz je vzdialený 68 kilometrov, preto neexistujú žiadne rozšírené ski pasy.

Madesimo s letnou náladou

Údolie Valle Spluga i samotné Madesimo ponúka nepreberné možnosti letnej turistiky po svojich, na bicykloch, na vode aj vo vzduchu. Od jazera Como až k vrcholkom presahujúcich 2000 metrov nad morom vládne kľud a pohoda vysokohorskej alpskej prírody, zatiaľ čo mestečká v údolí pulzujú horlivým talianskym životom a rušnými uličkami s príjemnými kaviarňami a reštauráciami. V prírodných jaskyniach nazývaných crotto dnes sídlia vínne pivnice. Viac než 50 kilometrov dobre značených trás pre horské i cestné bicykle vedie pozdĺž lesných ciest, okolo vyhliadkových miest a cez historické centrá rozprávkových mestečiek. Strmé skaly vyzývajú horolezcov k posúvaniu vlastných hraníc a stále väčšej obľúbenosti sa teší kanoistika na rieke Boggia. Priaznivci golfu uvítajú 18 jamkové ihrisko v Golf Club Madesimo. Horúce dni zakončite v bazéne, vo wellness centre alebo pri pohári vychladeného piva či vína.

 • Vzdialenosť od centra mesta 1,2 km
 • Vzdialenosť od zjazdovky 950 m

Počasie

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December