Haiti Haiti

 • Ďalšie upozornenia

  Haiti patria k najchudobnejším rozvojovým krajinám. Doposiaľ trpia politickými a občianskymi nepokojmi, ktoré môžu prerásť do demonštrácií či blokád ciest. Rovnako boli zaznamenané prípady prepadov verejných budov neidentifikovanými útočníkmi. Odporúčame vyhýbať sa demonštráciám. Je zaznamenávaný rast zločinnosti, vrátane násilnych prepadnutí či lúpeží a únosov cudzincov. Polícia je zle vybavená pre boj so zločinom. Na Haiti neexistujú absolútne bezpečné miesta.  Je rozumné vyhýbať sa zónam s vyššou kriminalitou ako je prístavná ulica Carrefour (Boulevard La Saline), medzimestská cesta Nationale No. 1, cesta od letiska (Boulevard Haile Sellasie) a jej spojnica na Nouvelle (Americain) Road cez Nationale No 1, Cite Soleil a jej okolie, Delmas 105 medzi Delmas 95 a Rue Jacob. Na posledných uvedených miestach neodporúčame v žiadnom prípade fotografovať, pretože je možné vyvolať násilnú reakciu.

  Hlavné mesto je celkom dobre zásobované, avšak niektoré odľahlejšie oblasti môžu trpieť nedostatkom tovaru. Týka sa to rovnako aj benzínu.

  Odporúčame nevychádzať po zotmení a vyhýbať sa vidickym oblastiam.

  V období karnevalu (Carnaval) sa zvyšuje kriminalita. V poslednom období bolo toto obdobie zneužité na pouličné nepokoje.

  V prípade ozbrojenej lúpeže odporúčame neodporovať a vydať požadované veci v záujme zachovania si života.

  Varujeme pred držaním či prevozom narkotík. Pristihnutých čakajú niekoľkoročné tresty odňatia slobody. Trvá niekoľko dní až mesiacov dostať sa pred riadny súd.

  Od júna do septembra je možný výskyt hurikánov.