Senegal dovolenka a zájazdy

Senegal leží na západnom pobreží Afriky a v minulosti bol nazývaný Parížom čierneho kontinentu. Dni zaliate slnkom, prekrásne pláže, malebná krajina s množstvom exotických zvierat, kozmopolitné hlavné mesto Dakar a pôsobivé pamiatky zapísané na zoznamu UNESCO – to všetko činí zo Senegalu jednu z najvyhľadávanejších afrických destinácii.

Čím vás Senegal zaujme?

Senegal ponúka pestrú paletu aktivít z kultúrneho, relaxačného, gastronomického aj športového odvetvia. Hlavné mesto Dakar a ostrov Gorée otvorili zaujímavé múzea umožňujúce nahliadnuť do histórie krajiny. V turistických rezortoch, ako je Saint-Louis, čaká bohatá ponuka voľnočasových aktivít, vrátane vodných lyží, rybárčenia a štvorkoliek. Milovníci pešej turistiky ocenia trasy pozdĺž brehov rieky Casamance.

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po‑Pia 7:00‑22:00, So‑Ne 8:00‑22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa Senegalu

Počasie na Senegalu

Podnebie Senegalu je tropické s priemernými ročnými teplotami medzi 22 a 30 °C. Od novembra do mája svieti slnko 8 až 10 hodín denne. Sucho sprevádza prašný vietor zo Sahary. Obdobie dažďov nastáva od júna do októbra. Svoje maximum dosahuje v auguste, kedy teploty vystupujú na 38 °C. Teplota mora činí od júla do októbra 29 °C, od februára do apríla potom iba 22 °C.

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín