Neve Zohar

Neve Zohar - Najlepšie hodnotené hotely

By14 Tlv

By14 Tlv

Hodnotenie: 4/5

Izrael, Tel Aviv

od 1 006 za os.

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Jaffa - Staré mesto

Jaffa - Staré mesto

Jaffa je prístavné starobylé izraelskej mesto. Je jedným z najstarších na svete. Nájdete ho smerom na juh od Tel Avivu. V staroveku toto miesto poskytovalo dôležitý rozhľad nad pobrežím a bolo dôležitým miestom vo vojenskej histórii. Tiež sa tu stavali lode a hojne sa chytali ryby. V roku 1950 bola Jaffa spojená s Tel Avivom, dnes ho nájdete tiež pod názvom Tel Aviv-Jafo. Žijú tu židia, kresťania i moslimovia.

Jaffa je turisticky veľmi atraktívna. Uchvátia vás starobylé budovy, divadlá, galérie umenia, reštaurácie, kaviarne, promenády a obchodíky so suvenírmi. Súčasťou Jaffy sú tiež rezidenčné a komerčné štvrti.

Mestá / Námestie / Ulice
Akko - Staré mesto

Akko - Staré mesto

Akko je historické prístavné mesto s opevnením, pochádzajúcim z ôsmeho storočia. Trvalé osídlenie je tu už od fenického obdobia. Nachádzajú sa tu obdivuhodne zachovalé zvyšky križiackeho mesta z rokov 1104 až 1291, ktoré dokladajú rozloženie ulíc stredovekého kráľovstva Izraela. V dobách novozákonných bolo mesto známe ako Ptolemaios. Počas krížových výprav bolo niekoľkokrát dobyté. Jednalo sa o posledné križiacke mesto vo Svätej zemi. Počas Napoleonovho blízkovýchodného ťaženia v roku 1799 bolo napadnuté, ale nátlaku odolalo. Návštevníci tu môžu uvidieť historické opevnenie, pozostatky pevnosti, kúpeľov i mešity. Staré mesto je od roku 2001 zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.Mestá / Námestie / Ulice
Kadidlová cesta

Kadidlová cesta

Kadidlová cesta je staroveká obchodná cesta, ktorú využívali predovšetkým Nabatejci k transportu tovaru z Ázie do Stredomoria. Cesta začínala v oblasti dnešného Jemene a Ománe, kde bolo v prístavoch prekladané tovaru z Indie a Číny. Odtiaľ bol tovar prepravovaný cez púšte v Saudskej Arábii do mesta Petra, kde sa cesta rozdeľovala na dve základné vetvy. Jedna viedla k významnému prístavu v Gaze, odkiaľ sa náklad dovážal po Stredozemnom mori do Európy. Druhá vetva viedla z Petry do Damašku.


Po kadidlovom chodníku prevážali Nabatejci predovšetkým významný a žiadaný tovar, ktorý tvorilo prevažne korenie, parfumy, soľ, prírodný asfalt, myrha, hodváb a tiež kadidlo, po ktorom chodník získala svoje meno. Z převpravy drahého tovaru plynuli Nabatejcům nemalé príjmy, čo viedlo k výstavbe bohatých miest okolo chodníky, ako napríklad Petra, Avdat, Mamšit, Chaluc a Šivta.

Púštne mestá Avdat, Mamšit, Chaluc a Šivta sú od roku 2005 zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Historické stavby
Masada

Masada

Uprostred Judskej púšte, na dohľad od Mŕtveho mora sa rozkladá majestátna staroveká pevnosť Masada (súčasť svetového kultúrneho dedičstva UNESCO), ktorá bola postavená v roku 73 nl, ako palácový komplex Herodesom Veľkým a stala sa posledným miestom odporu židovských povstalcov proti Rimanom. Vhľadom k veľmi nízkemu osídlenia oblasti Judskej púšte a drsnému klímy, zostala Masada po rozpustení byzantského osídlenia (6. storočia) nedotknutá po dlhých trinásť storočí (znovu objavená v roku 1828). Vďaka unikátnej zachovalosti stavieb (hradby, palác kráľa Herodesa, strážnica, kasárne, paláce pre hostí, akvadukt) bola celá oblasť vyhlásená národným parkom s veľmi prísnymi pravidlami (zákaz archeologickej činnosti, obmedzenia pre návštevníkov). V roku 2000 bolo neďaleko pevnosti otvorené štýlové návštevnícke centrum, zoznamujúce turistov s históriou miesta i ďalšími zaujímavosťami. Pevnosť je dostupná moderná lanovkou alebo dvomi historickými prístupovými cestami.

Historické stavby

Neve Zohar - Najpredávanejšie hotely

By14 Tlv

By14 Tlv

Hodnotenie: 4/5

Izrael, Tel Aviv

od 1 006 za os.

Neve Zohar – hotely s najlepšími recenziami

Ivana Sychrová

Hodnotenie 4,4 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Recenzia vytvorená pred 3 a viac rokmi 

Leonardo Privelege Dead Sea Hodnotenie: 4/5 Izrael, n/a

Úroveň hotelu určitě neodpovídala hodnotě 4 hvězdiček, ale tak maximálně 3. Jedná se hlavně o hygienu hotelu. Jná zem, jiný mrav.

Úroveň hotelu určitě neodpovídala hodnotě 4 hvězdiček, ale tak maximálně 3. Jedná se hlavně o hygienu hotelu. Jná zem, jiný mrav.

Ubytovanie 4,5 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Pokoj byl velice pěkný, čistý, velký a udržovaný v porovnání s celkovou hygienou hotelu opravdu na úrovni. Moc pěkný výhled, fungující klimatizace , úklid apod.

Strava
Strava jako taková byla na dobré úrovni, ale celková hygiena v jídelně byla dost špatná. I když personál se opravdu snažil, jednalo se spíše o chování místních hostů, zanechávali po sobě nehorázný nepořádek, a to zvláště ti s malými dětmi. Podle mě by měly být tyto místnosti pro rodiče s dětmi odděleny, tak nevypadá úroveň allinclusive.

Služby hotela
Služby v hotelu byly bez problémů, jakýkoliv dotaz nebo problém byl okamžitě vyřešen.

Pláž
Pláž u bazénu byla na velice dobré úrovni, čistota, obsluha, pořádek. Na pláži to bylo horší, židle rozházené v moři, špinavé od bahna, ale to zase vyplývá z úrovně místních obyvatel. Zahraniční si po sobě vždy dokázali uklidit, umýt židle a lehátka od bahna, ale místní se opravdu chovali jak čuňata. Ale to není nedostatek hotelu, to je v lidech a místní zaměstnanci se opravdu snažili. Ovšem při takovém množství turistů je to v podstatě nemožné

Bola táto recenzia užitočná? (1) (0)

Tadeáš C.

Hodnotenie 4,2 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Recenzia vytvorená pred 3 a viac rokmi 

Leonardo Privelege Dead Sea Hodnotenie: 4/5 Izrael, n/a

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

Ubytovanie 4,3 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Neve Zohar – Viac recenzií ubytovania

Neve Zohar - Posledné predané hotely

Central

Hodnotenie: 2/5

Izrael, Tel Aviv

od 791 za os.

Addar

Addar

Hodnotenie: 4/5

Izrael, Jeruzalém

od 841 za os.

Cinema

Cinema

Hodnotenie: 3/5

Izrael, Tel Aviv

od 860 za os.

Embassy

Hodnotenie: 3/5

Izrael, Tel Aviv

od 871 za os.

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín