Villaputzu

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Archeologické nálezisko Santa Cristina

Archeologické nálezisko Santa Cristina

Náleziská Santa Cristina je nuragský komplex (nuragská civilizácia existovala od 18. storočia p.n.l. do 2. storočia nl na ostrove Sardínia) a jej najvýznamnejšou stavbou je studňový chrám Santa Cristina (12. stor p.n.l.), ktorý je príkladnou ukážkou charakteristické nuragské architektúry. Uctievania vody bola významnou súčasťou nuragského náboženstva a na Sardínii nájdeme približne 40 studní, ale Santa Cristina je jednou z najlepšie zachovaných. Tento veľmi zaujímavo vybudovaný studňové chrám pochádza z doby bronzovej. Do podzemnej studne sa schádza schody, ktoré sa zužujú do trojuholníkového tvaru. Na špičke chrámu je malý otvor, ktorým dopadá slnečné svetlo do studne. Všetky nugárské studne na Sardínii boli astronomicky orientované a okrem uctievanie kultu vody sa tu odohrávali aj rituály plodnosti.

Historické stavby
Chrám Antas

Chrám Antas

Chrám Antas je starobylý chrám v obci Fluminimaggiore na juhu Sardínie. Pôvodný chrám bol postavený okolo roku 500 p.n.l. lJeho pozostatky boli objavené v roku 1836 a v šesťdesiatych rokoch 20.stor. začali výkopové práce. V okolí chrámu bolo tiež objavené nuragské pohrebisko (13.-10. Storočia p.n.l.).

Architektúra Historické stavby
Pláž La Pelosa

Pláž La Pelosa

Pláž La Pelosa - jedna z najkrajších pláží na ostrove s belostným pieskom a tyrkysovým morom - sa nachádza asi 2 km od Stintina. Možno zaparkovať priamo pri pláži a občerstviť sa môžete v miestnych reštauráciách alebo v stánkoch s občerstvením. V letných mesiacoch je pláž veľmi obľúbenou destináciou, kam chodia tisícky návštevníkov. Miesto je vhodné pre potápanie.

Pláže
Ostrov Tavolara

Ostrov Tavolara

Tento skalnatý ostrov (5 km dlhý a 1 km široký) leží zhruba 15 km východne od sardínskeho prístavu Olbia. Vo vodách okolo ostrova, ktoré sú vyhlásené ako chránená oblasť, môžete zahliadnuť tuleňa stredomorského a Kyjovku ušľachtilú. Ostrov ponúka vhodné podmienky pre potápanie. Na ostrove, na ktorom býva iba pár ľudí, sa nachádza pláž, pár reštaurácií a malý cintorín. Vo východnej časti ostrova stojí radarová základňa NATO a je pre návštevníkov uzavretá. V jaskyniach na pobreží boli nájdené neolitické nástenné maľby.

Pláže Ostrovy

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín