First Minute Česká republika

Ponuka first minute zájazdov u susedov v Česku vás zavedie medzi ich najväčšie prírodné poklady, historické mestá aj moderné atrakcie. Môžete si prehliadnuť vznešený zámok Bečov nad Teplou, navštíviť výrobňu a múzeum papiera vo Veľkých Losinách, preskúmať vodnú elektráreň Dlouhé stráně alebo sa nechať okúzliť tajomnými Punkevními jaskyňami.

Najlepšie lokality

Krkonoše

Vyrazte na výlet do Janských Lázní, Harrachova alebo na Sněžku.

 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
Jeseníky

Navštívte Praděd, Kúpele Velké Losiny alebo vodnú elektráreň Dlouhé stráně.

 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
Južná Morava

K najzaujímavejším miestam patrí Moravský kras s Macochou či Národný park Podyjí.

 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano
 • Ano

Najlepšie hodnotené hotely

Diamant Wellness & Spa -17%

Diamant Wellness & Spa

Hodnotenie: 5/5

Česká republika, Južné Čechy, Hluboká nad Vltavou

Hodnotenie 4,9 / 5

od 190 za os.

Jitřenka

Jitřenka

Hodnotenie: 3/5

Česká republika, Západné Čechy, Konstantinovy Lázně

Hodnotenie 4,8 / 5

od 228 za os.

Lafonte

Lafonte

Hodnotenie: 4/5

Česká republika, Západné Čechy, Karlovy Vary

Hodnotenie 4,8 / 5

od 203 za os.

Horský Hotel Vidly -18%

Horský Hotel Vidly

Hodnotenie: 4/5

Česká republika, Jeseníky, Vrbno pod Pradědem

Hodnotenie 4,8 / 5

od 305 za os.

Spa Hotel Silva

Spa Hotel Silva

Hodnotenie: 4/5

Česká republika, Západné Čechy, Mariánské Lázně

Hodnotenie 4,8 / 5

od 195 za os.

Alpský Hotel

Alpský Hotel

Hodnotenie: 3/5

Česká republika, Krkonoše, Špindlerův Mlýn

Hodnotenie 4,8 / 5

od 211 za os.

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Karlov most

Karlov most

Karlov most je najstarší most ktorý stojí ponad rieku Vltavu v hlavnom meste Praha. Stavba mostu začala v roku 1358 po záštitou Karla IV. a bola dokončená v roku 1402. Praha sa vďaka kamennému mostu stala významnou zastávkou na európskych obchodných cestách. Od konca 17. storočia bolo na most umiestnených 30 prevážne barokových súsoší a sôch. Karlov most spája dve pražšké časti - Malú Stranu a Staré mesto.

Stavba bola finančne veľmi nákladná. Pre jej financovanie boli v kostoloch usporiadané mnohé zbierky. Po otvorení mostu sa platilo mýto, ktoré sa v priebehu rokov rôzne menilo, až bolo v roku 1816 úplne zrušené. Most postavili pomocou pieskových kvádrov. Legenda hovorí, že pri stavbe do malty pridali vajcia. Avšak v roku 2010 vedci potvrdili, že vajcia pri stavbe použité neboli. Ukázalo sa, že do stavebného materiálu sa pridávalo mlieko, víno a nechtiac i tvarôžky a syry. Kedysi bol Karlov most významným obchodným a dopravným uzlom. Bolo tu veľa obchodíkov. Dnes je most skôr miestom výtvarníkov, fotografov a hudobníkov. Most musel už viackrát čeliť povodniam a bol opakovane poškodený. Posledné opravy prebehli v rokoch 2007-2010.

Historické stavby
Pražský hrad

Pražský hrad

Najznámejší český hrad. Je dominantou hlavného mesta Prahy. Od 9. storočia bol sídlom českých kniežat. V neskorších dobách útočiskom kráľov a od roku 1918 až dodnes, sídlom prezidenta republiky. Postupom času sa toto miesto stalo jedným z najvýznamnejších hradných komplexov sveta. Nájsť ho možno v Quinessovej knihe rekordov, ako najvačší starobylý hrad na svete. Je taktiež symbol hlavného mesta a českej štátnosti.

Súčasťou hradného komplexu je Katedrála svätého Víta. Odpočívajú tu českí králi, panovníci, cisári, biskupi, ascibiskupi, duchovenstvo, šlachtici, a svätci. Je to taktiež miesto, kde ležia české korunovačné klenoty. V pražskom hrade sa nachádzajú 4 nádvoria, množstvo kostolov, kaplniek, kláštorov, palácov, sál, veží, sôch, súsoší, studien, kašní a záhrad.

Hrady / zámky
Národné divadlo

Národné divadlo

Novorenesančná stavba Josefa Zítka je jednou z najznámejších divadiel v Česku. Budovy divadla sú rozdelené na Prozatimné divadlo, Zítkovu budovu a Provoznú budovu (reštaurácia). Základný kameň bol položený v roku 1868 a strecha sa dokončila v roku 1877. Na výtvarnej výzdobe sa podielali: Mikoláš Aleš, František Ženíšek a Julius Mařák. Prvýkrát bolo divadlo otvorené v roku 1881, avšak v tom istom roku divadlo čelilo požiaru. V roku 1883 však bolo opäť otvorené. Posledná rekonštrukcia skončila v roku 2015.

Umelecké súbory národného divadla sú: Laterna magika, Činohra, Balet a Opera. Zaujímavosťou sú dve tony vážiaci luster, ktorý visí ponad hladisko a orgán.

Kultúra Historické stavby
Staromestské námestie

Staromestské námestie

Staromestské námestie- hovorovo Staromák. Toto miesto je veľmi známa turistická atrakcia hlavného mesta Praha. Nachádza sa v historickom jadre a tvorí centrum Starého Mesta. "Staromák" lemujú krásne historické stavby. Jednou z najslávnejších je Staromestská radnica s orlojom, ďalej Týnsky chrám, husitský kostol svätého Mikuláša v Starom Meste, palác Kinských, dom "U Kamenného zvonu". V strede námestia stojí pomník mistra Jána Husu. Zaujímavosťou je, že tunajšie domy boli postavené v rôznych historických obdobiach. Základy sú často románske a gotické, zakiaľ čo zbytok domov pochádza z doby renesancie, baroka i rokoka.

Staromestká radnica s orlojom- notoricky známa stavba. Patrí nepochybne k tým najznámejším a najobľúbenejším v Prahe. Je postavená v gotickom slohu s typickými kruhovými oknami a lomenými oblúkmi.

Predtým bolo toto miesto trhoviskom. Odohralo sa tu mnoho historických momentov a prechádzala cez ňu dokonca tramvajová trať. V roku 1966 bola však trať zrušená a námestie sa zmenilo na pešiu zónu.

Dnes je toto miesto národná kultúrna pamiatka. Konajú sa tu vianočné a veľkonočné trhy a počas zvyšného roku je tu taktiež veľmi živo.

Historické stavby Mestá / Námestie / Ulice

Najlepšie hodnotené hotely v Českej republice

Ako tráviť čas v Česku? Prechádzkou po stredovekom centre Českého Krumlova alebo po Lednicko-valtickom areály, ochutnávkou kvalitných vín v Znojme, výletom na rozprávkové zámky, ako je Hluboká či Vranov nad Dyjí. Rezervujte si s predstihom cenovo výhodný first minute zájazd na niektoré z týchto úžasných miest.

Česká republika – hotely s najlepšími recenziami

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 8.12. - 10.12.2023 Hodnotené: December 2023

Diamant Wellness & Spa Hodnotenie: 5/5 Česká republika, Južné Čechy

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Petra O.

Hodnotenie 5,0 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Dátum pobytu 7.12. - 10.12.2023 Hodnotené: December 2023

Horský hotel Vidly Hodnotenie: 4/5 Česká republika, Jeseníky

Zařazujeme do našeho pomyslného seznamu nejlepších hotelů. Drobné mouchy by se našly ale není to nic, co by nám zhoršilo úsudek o tomto hotelu. Oceňujeme hlavně kuchyni, samoobslužný systém, dětský koutek i personál.

Zařazujeme do našeho pomyslného seznamu nejlepších hotelů. Drobné mouchy by se našly ale není to nic, co by nám zhoršilo úsudek o tomto hotelu. Oceňujeme hlavně kuchyni, samoobslužný systém, dětský koutek i personál.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Měli jsme příjemný pokoj orientovaný na svah, takže klid. Věřím, že někomu by mohly vadit dveře na toaletu a do koupelny z mléčného skla, ale v rámci rodiny to nebyl problém. Četla jsem recenze, kde si stěžovali na hluk z ostatních pokojů,… když člověk chtěl, tak občas něco zaslechl ale spíše jen z chodby, nic nesnesitelného.

Strava
Moc dobré jídlo. Občas studené ale to lze vyřešit snadno. Možnost kdykoli si udělat pizzu a jiné jídlo, je taky prima.

Služby hotela
Venkovní vířivka byla prima, stejně tak sauny.

Bola táto recenzia užitočná? (1) (0)

Česká republika – Viac recenzií ubytovania

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa Českej republiky

Počasie v Českej republike

České podnebie je charakteristické prevahou západných vetrov a vysokými zrážkami. Prší hlavne v lete, zatiaľ čo v zime býva sucho. Najchladnejšie oblasti nájdeme v Krkonošiach, na Jesenicku, vo veľkej časti Beskýd, na severnej Vysočine a juhozápade Pardubického kraja. K najteplejším miestam patrí juh Juhomoravského kraja.

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Krkonoše

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna

Jeseníky

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna

Západné Čechy

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna

Cestovateľský magazín