Dánsko - Kodaň Dánsko

 • Doprava letecky

  01:35 h

 • Popis

  Královská metropola s mnohými zámkami, palácmi a kostolmi, jedinečným orlojom na radnici a známym zábavným parkom v centre - Tivoli. najlepšiu orientáciu získate prechádzkou po Strogetu alebo plavbou po kanáloch z malebného prístavu Nyhavn až k Malej morskej víle.

  Tivoli - zábavný park ponúkaf v lete množstvo diania na otvorenej scéne - divadlo, koncerty, každú sobotu a stredu ohňostroj a iné atrakcie. Dospelí zaplatia za vstup 55 DKK, deti 30. Hneď za rohom fje múzeum voskových figurín.

  Zámok Christianborg - Kodaň je 'mestom fontán'. V pozadí jednejstojí zámok Christianborg, ktorý sa stal sídlom parlamentu. Mimochodom, meno Christian je popri Frederika najčastejším kráľovským menom. V blízkosti zámku stojí múzeum snáď najznámejšieho dánskeho sochára devätnásteho storočia Thorvaldsena, ktorý prežil polovicu svojho života v Ríme.

  Kola, cyklotaxi a rikše - jedná se o najdôležitejší a mnokrát i najrýchleší dopravný prostriedok v Kodani ( a v dcelom Dánsku). Na bicykloch chodia všetci - ministri v obleku slečny v sukni. Ak výjdete v športovom znamená to, že idete ďalej ako 5 kilometrov do práce.

  Malá morská víla - vyhráva súťaže o najfotografovanejšiu dánsku ženu. Je skutočne malá, sedí na kameni a zasnene sa díva na more, bez ktorého by nemohla žiť. Tak ako všetci Dánovia, ktorí to amjú k najbližšiemu pobrežiu maximálne päťdesiat kilometrov.

Najnovšie recenzie Dánsko - Kodaň

Všetky recenzie Dánsko - Kodaň