Ukrajina Ukrajina

Oficiálny názov:
Hlavné mesto:
Štátne zriadenie:
Náboženstvo:
Úradný jazyk:
Časový posun:

Lokality na Ukrajine

Ukrajina - zájazdy od 311 €

O UKRAJINEUkrajina sa rozprestiera vo východnej Európe, obklopená Ruskom, Moldavskom, Rumunskom, Maďarskom, Slovenskom, Poľskom a Bieloruskom. Južnú hranicu tvoria vody Čierneho a Azovského mora. Územie dnešnej Ukrajiny pamätá búrlivú históriu. Putovali cez ňu kmene stepných bojovníkov z Ázie, ktoré si postupne podmaňovali mocné európske civilizácie. Po ére sounáležitostí so Sovietskym zväzom sa Ukrajina oslobodila a od roku 1991 vystupuje ako samostná republika. Po svete nechválne preslávená osudovým nešťastím v Černobyle.

Krajina má však čo ponúknuť. Krásnu prírodu ilustruje už román Ivana Olbrachta,ktorý zasadil svoj príbeh o lúpežníkovi Nikolovi Šuhajovi do malebnej dedinky Koločava v ukrajinských horách. Sem často smerujú turisti, aby hľadali stopy po rebelantskom hrdinovi, a pritom obdivujú autentičnosť života miestnych obyvateľov. Každé mesto i mestečko stavia na obdiv monumentálnosť pravoslávnych kostlov, ktoré berú dych návštevníkom z cudzích zemí. Ďalším lákadlom je perla Čiernomoria. Poloostrov Krym s preslávenou ruskou riviéroou ponúka k dovolenke na zlatých plážach. Nie nadarmo sem emigrovali takí velikáni ako Anton Pavlovič Čechov alebo Fjodor Michajlovič Dostojevskij. Aj keď sa krymskí starousadlíci považujú za Rusov a nemôžu uniesť oficiálnu ukrajinskú národnosť, pôsobia milým a prívetivým dojmom. Rušným životom žijú ulice hlavného mesta Kyjev, kde sa návštevníkovi dotane zábavy všetkého druhu.

Ukrajina - zájazdy od 311 €

Najnovšie recenzie Ukrajina

Celkom: 6 Celkový dojem je velice dobrý, vše co jsem měl mít zařízené, tak jsem zařízené měl. A celkově Kyjev i Černobyl s Pripjatí jsou krásné a...

  • 5 Ubytovanie
  • 6 Strava
  • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem je velice dobrý, vše co jsem měl mít zařízené, tak jsem zařízené měl. A celkově Kyjev i Černobyl s Pripjatí jsou krásné a zajímavé destinace, které rozhodně mají lidem co nabídnout. A Ukrajinci v Kyjevě byly velice příjemní a vůči cizincům velice solidní. A taky ceny byly velice příznivé. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel byl naprosto průměrný, bylo tam vše co člověk potřebuje, ale nic navíc. Hotel i pokoj byl v kombinaci barev, který se mi vůbec nelíbil a ani nepůsobil dobře (fialová s šedočernou), ale víceméně to nevadí, protože tam člověk jenom přespí a jinak je celý den pryč.

Strava
Snídani v hotelu jsem vůbec nevyužil, normálně nesnídám a ten zvyk jsem neporušil ani na dovolené, celý den jsem byl pryč a prozkoumával Kyjev.

Služby hotela
Služby hotelu byly dobré, nemůžu si stěžovat.

Anonym, 31.08.2019, Dátum pobytu: 24.8. - 27.8.2019
Oblasť: Ukrajina Ukrajina, Hotel: Amarant (Kyjev)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (4)

Všetky recenzie Ukrajina