Thajsko - Bangkok Thajsko

 • Doprava letecky

  10:00 h

 • Popis

  Behom dovolenky v Thajsku by ste si určite nemali nechať ujsť náštevu hlavného mesta Bangkoku. Viac prírodne ladeným mestom je Kanchanaburi. Iste Vás zaujme taktiež hlavné provinčné mesto Phitsanulok so svojou najväčšou pamätihodnosťou, jednou z najkrásnejších sôch Budhy v Thajsku - Phra Buddha Chinnarat. Pochádza z hlavného kláštor v meste. Ďalšími zaujímavími mestami sú Kamphaeng Phet, staré hlavné mesto vojenskej posádky, a Mae Sot v západnej časti centrálneho Thajska.

  Bangkok, 200 rokov staré hlavné mesto Thajska vyvoláva najrôznejšie rozporuplné asociácie. Bangkok býva mimo iných označovaný ako Benátky Východu alebo najhlučnejšie mesto sveta. Táto metropola rozporov väčšinu svojich náštetvníkov pri prvom stretnutí ozaj zaskočí, aj keď miestnymi obyvateľmi býva popisovaná ako "Mesto anjelov".

  V Bangkoku žije približne 8 miliónov obyvateľov. Obývajú mesto s obrovskými dopravnými zápchami, mrakodrapmi a nevzhľadnými betónovými stavbami v najviac znečistenom ovzduší na svete. To sú len niektoré z následkov rýchleho hospodárneho rozvoja, ktorý v Thajsku začal na konci 80. rokov 20.storočia. Riešením kritickej dopravnej situácie má byť výstavba nadúrovňových komunikácií, to je však záležitosť dlhodobá.
  I cez obrovský hluk a neustály ruch môžete v Bangkoku nájsť tiché zákutie. Behom dňa poskytujú pokoj predovšetkým viac než tri stovky kláštorov.
  Mestom Bangkok preteká rieka Menam Chao Phraya. Pozdĺž ich brehov môžete pozorovať mnoho osobných a nákladných lodí. V minulosti sa na riekach a kanáloch uskutočňoval všetok obchod v meste.
  Svoj pôvodný charakter si v Bangkoku zachovala najmä jeho Čínska štvrť. Skutočný orient tu vystihujú malé preplnené uličky plné života. Neďaleko Čínskej štvrti sa nachádza Kráľovský palác a turisticky veľmi vyhľadaávaný Wat Phra Keo.

  Bangkok je taktiež rajom gurmánov. Náštevníkom sa ponúka obrovská rozmanitosť lahôdok. Miestne špeciality môžete ochutnať priamo v niektorej z kuchýň alebo si vybrať v obchodnom dome či na tržnici. Fasicnujúcu atmosféru a pôvab hlavného mesta Thajska dotvára nočný život.
  Pri pohybu po meste Vám budú nepostradateľným pomocníkom plány mesta. Nájdete v nich i jednotlivé trasy autobusov a zastávky expresných člnov.

  V prieskumoch, ktoré pátrajú po najlepšom hotely na svete, sa na prvej priečke pravidelne umiestňuje bangkokský The Oriental. Jeho budova pochádza z roku 1887 a leží priamo u rieky Chao Phraya. Povesť hotelu je legendárna, ubytovávajú sa tu filmové hviezdy, hospodárskí magnáti či významní štátnici. Medzi ďalšie veľmi vyhľadávané hotely v Bangkokupatrí Baiyoke Sky Hotel v centru mesta, vystavaný ve štýle futurizmu, špičkový hotel Banyan Tree Bangkok, elegantný a moderný Four Seasons Hotel Bangkok, luxusný Grand Hyatt Erawan s najväčšou zbierkou súčasnéh thajského umenia na svete, The Hilton s veľkým tropickým parkom, architektonický skvost Siam Intercontinental alebo hotel v klasickom thajskom štýle The Sukkotai.

  Milovníci histórie sa môžu vydať na niekoľkohodinovú prechádzku po pamätihodnostiach mesta. Poznávaciu trasu môžete zahájiť u Wat Saket alebo Golden Mount. Určite zamierte na verejne prístupnú terasu zlatého Chedi, uchovávajúcu Budhovu relikviu. V oblasti Wat Ratchanatda navštívte najväčší trh amuletov v Bangkoku. Pokračovať môžete pozdĺž Ratchadamnoen Klang Rd., osemprúdové cesty, kde si obrovský ruch Bangkoku skutočne vychutnáte na vlastné oči i uši. Uprostred tejto dopravnej tepny bol v roku 1933 vybudovaný Democracy Monument (Pamätník demokracie). Pokiaľ sa vydáte západným smerom, prídete k oválnemu trávnatému priestranstvu Sanan Luang. Okolo je sústredené množsto významných budov mesta, vrátane Národného múzea, univerzity Thammasat a chrámu Wat Mahathat.
  Najvýznamnejším chrámom v krajine je Wat Phra Keo. Susedí s Kráľovským palácom. Na ich prehliadku je dobré, vyhradiť si hneď niekoľko hodín.

  Z nástupného mostíku Chang Wang Luang sa po rieke Chao Phraya nechajte člnom odviesť k chrámu Wat Arun. Z jeho vrcholu sa Vám naskytne krásny výhľad na Bangkok. Člnom sa môžete nechať dopraviť i k legendárnemu hotelu Orient.

  Skutočnú krásu orientu poznáte v už spomínanej Čínskej štvrti. Ocitnete sa v džungli obchodov a trhovísk, ktoré je prevoňaná cesnakom a vonnými tyčinkami. Vyberať môžete z množstva retiazkov, amuletov, porcelánových predmetov a ďalšieho tovaru.

  V Bangkoku môžete navštíviť taktiež najväčšie ZOO v juhovýchodnej Ázie. Obdivovať tu môžete klokany, bizóny, nosorožce, krokodíly a ďalšie exotické zvieratá. ZOO sa rozkladá v rozľahlom arreály, ktorý je vybudovaný v štýle parku . Miestni obyvatelia toto miesto s obľubou využívajú k usporiadaniu víkendových piknikov.
  ¨
  Na hlavnej križovatke v Bangkoku stojí svätyňa Erawan Shrine. Naprosto skvele dokumentuje thajskou vieru v božstvo, duchy a démony. Priazeň bohov majú podporovať tanečnice svojimi vystúpeniami klasických thajských tancov.

  Široká zbierka ázijského umenia je zhromaždená v celkom šiestich budovách Jim Thompson´s House. Uchováva mimo iného Budhovy sochy a vzácne thajské hodvábie.

  Jedným z celosvetovo známych miest v Bangkoku je preslávená ulička lásky Patpong. Vďaka vybudvoanému nočnému trhovisku však v poslednej dobe priťahuje i bezných turistov, nielen tých, ktorí vyhľadávajú erotické bary.

  Hodne navštevovanou turistickou atrakciou je hadia farma Red Cross Snake Farm. Za prítomnosti divákov sa hadom dvakrát denne odoberá jed, z ktorého sa získava sérum. Inštitút bol v Bangkoku založený v roku 1923.

  Ďalšími významnými pamiatkami Bangkoku sú údajne najväčší týkový dom na svete Vimanmek Teakwood Palace, "Chrám úsvitu", Wat Arun, chrám z bieleho katarského mramoru Wat Benchamabophit, a chrámy Wat Bovornivet, Wat Phra Kheo alebo Wat Po.Najnovšie recenzie Thajsko - Bangkok

Celkom: 10 Skvělé a příjemná

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé a příjemná Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Úžasné

Strava
Jídlo skvělé

Služby hotela
Příjemné

Pavlína Hloušová, 12.03.2022, Dátum pobytu: 1.3. - 8.3.2022
Oblasť: Thajsko Thajsko, Bangkok, Hotel: Royal Bangkok @ Chinatown

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 vše OK

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
vše OK Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
čistota,úklid,vše naprosto v pořádku

Strava
velice chutná a pestrá

Václav Bařtipán, 29.07.2019, Dátum pobytu: 16.7. - 25.7.2019
Oblasť: Thajsko Thajsko, Bangkok, Hotel: Narai

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.2 Sprcha na pokoji nebyla pohyblivá. Velmi častá výměna hostů (čínských a korejských turistů), a hlučnost u bazenu. Jinak celkem spkojen.

 • 7 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Sprcha na pokoji nebyla pohyblivá. Velmi častá výměna hostů (čínských a korejských turistů), a hlučnost u bazenu. Jinak celkem spkojen. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dobré - spokojen

Strava
Velmi dobrá

Služby hotela
Služba Wifi naprosto nedokonalá, pouze bylo spojení na Recepci. Jak jsem se vzdálil od recepce, tak Wifina už nefungovala. Na pokoji jsem se nomohl vůbec přihlásit!!!

Pláž
Pláž byla vzdálená 25 min. A WC žádné.

Peter B., 05.03.2019, Dátum pobytu: 16.2. - 2.3.2019
Oblasť: Thajsko Thajsko, Bangkok, Hotel: Bangkok Palace

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Thajsko - Bangkok