Svätá Lucia Svätá Lucia

Oficiálny názov:
Hlavné mesto:
Štátne zriadenie:
Náboženstvo:
Úradný jazyk:
Časový posun:

Lokality na ostrove Svätej Lucie

Svätá Lucia - zájazdy od 370 €

O SVÄTEJ LUCIIDažďové pralesy, zlaté pláže, rybárske bárky pohybujúce sa u brehov, všetok hotelový komfort alebo banánové plantáže - tento pohľad ponúkne Svätá Lucia v Karibskom mori. Turistický ruch najskôr zapustí svoje korene, preto môžeme vo vnútrozemí a na juhu ostrova stále obdivovať ohromujúcu krásu tropickej divokej prírody. Ostrovu dominujú dva vrcholky, Petit Piton a Gros Piton, ktoré zároveň slúžia ako hlavné orientačné body zahraničným návštevníkom. Hustá zeleň kontrastuje s tyrkysovo modrým nebom a pobrežným cípom piesočných pláž, ktoré skrývajú roztodivné jaskynné útvary obľúbené najmä medzi milencami.

Príroda sa pýši niekoľkými unikátnymi. Najvyššia hora Mt Gimie sa týči do výšky 950 metrov nad hladinu mora. V temnotách z nej zostupujúcú kokosové palmy a banánovníky. Len minimálnu časť povrchu odkrýva pôda so suchomilými rastlinami ako sú kaktusy a ibišky. Zvyšok spadá pod ochranu prírodnej rezervácie. Na pozícii jej hlavného symbolu vystupuje kaučukovník, vzácna rastlina pre výrobu gumy.
Pôvodné obyvateľstvo tvoril kmeň Arawakov zo Severnej Ameriky, ktorý musel pozdejšie ustúpiť silnejším Karibom. Okolo roku 1500 zakotvili u ostrova prví Európani - Španieli. Kolóniu tu založili Francúzi, ale po bojoch pripadla Svätá Lucia Veľkej Británii a dnes je súčasťou Commonwealthu.

Svätá Lucia - zájazdy od 370 €

Najnovšie recenzie Svätá Lucia

Celkom: 9,2 Hotelu není co vytknout, je skvělý.

  • 9,5 Ubytovanie
  • 9 Strava
  • 9 Okolie
  • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotelu není co vytknout, je skvělý. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování perfektní, pokoje čisté, služby perfektní.

Strava
Strava - byla velmi rozmanitá, v dostatečném množství a se skvělým servisem.

Služby hotela
Služby hotelu byly po všech stránkách skvělé.

Pláž
Pláž čistá, přímo u hotelu, vodní sporty bez omezení.

Jaroslav Kouba, 17.03.2014, Dátum pobytu: 7.3. - 14.3.2014
Oblasť: Svätá Lucia Svätá Lucia, Hotel: Sandals Regency La Toc Golf Resort &Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (10) Nie (0)

Celkom: 6,6 Cítil som sa tam dobre. Je to hotel vhodný na relax. Jediný rušivý vplyv sú domorodci, ktorí na pláži otravujú turistov, pýtajú peniaze a...

  • 9 Ubytovanie
  • 4 Strava
  • 7 Okolie
  • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Cítil som sa tam dobre. Je to hotel vhodný na relax. Jediný rušivý vplyv sú domorodci, ktorí na pláži otravujú turistov, pýtajú peniaze a cigarety, ponúkajú drogy, celkovo, to isté sa deje aj v tom mestečku, pokiaľ sa človek ide niekam prejsť. Treba ich s úsmevom odpálkovať, potom dajú pokoj /nemáte - nedáte - aj vy máte málo atd/. Ak im ale raz niečo dáte, budú za Vami chodiť na každý deň. Pozor, hotel je nefajčiarsky, fajčiť sa dá, ale poblíž baru - vedľa pláže také posedenie, kde to tolerujú, a na terase pri izbe alebo pred hotelom. Popolník na hoteli nie je. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba bola top a s trezorom. Nič mi nezmizlo.

Strava
Raňajky a obedy boli dobré, na večeru bol slabší výber. Strava sa opakovala bez väčšej zmeny, čo ma aspoň donútilo navštíviť aj miestne reštaurácie..

Služby hotela
Služby hotela boli dobré. Všetko, čo je uvedené v popise hotela zodpovedalo skutočnosti.

Pláž
Neviem ako je to v iných mesiacoch ako november, ale na pláži bolo väčšinou málo ľudí. Len keď prišla asi 2x za týždeň výletná loď, tak sa pláž zaplnila. Bol tam príjemný piesok a voda bola super - okolo 29 stupňov, medúzy pri hoteli neboli, šnorchlovanie - k tomu som sa pri hoteli nedostal, keďže šnorchlí mali málo a keď som chcel, tak už boli požičané, ale je možnosť si tam zaplatiť šnorchlovací zájazd loďou na inú krásnu pláž - tam vám dajú aj neopren. Ten je tam nutný, keďže sú tam medúzy, čo som pocítil na vlastnej koži. Zaručene si precvičíte angličtinu. Väčšina turistov je z UK alebo USA.

Peter Krivanek, 02.12.2013, Dátum pobytu: 14.11. - 29.11.2013
Oblasť: Svätá Lucia Svätá Lucia, Hotel: St. Lucian by Rex

Bola táto recenzia užitočná? Áno (17) Nie (0)

Všetky recenzie Svätá Lucia