Svätá Lucia Svätá Lucia

Oficiálny názov:
Hlavné mesto:
Štátne zriadenie:
Náboženstvo:
Úradný jazyk:
Časový posun:

Lokality na ostrove Svätej Lucie

Svätá Lucia - zájazdy od 609 €

O SVÄTEJ LUCIIDažďové pralesy, zlaté pláže, rybárske bárky pohybujúce sa u brehov, všetok hotelový komfort alebo banánové plantáže - tento pohľad ponúkne Svätá Lucia v Karibskom mori. Turistický ruch najskôr zapustí svoje korene, preto môžeme vo vnútrozemí a na juhu ostrova stále obdivovať ohromujúcu krásu tropickej divokej prírody. Ostrovu dominujú dva vrcholky, Petit Piton a Gros Piton, ktoré zároveň slúžia ako hlavné orientačné body zahraničným návštevníkom. Hustá zeleň kontrastuje s tyrkysovo modrým nebom a pobrežným cípom piesočných pláž, ktoré skrývajú roztodivné jaskynné útvary obľúbené najmä medzi milencami.

Príroda sa pýši niekoľkými unikátnymi. Najvyššia hora Mt Gimie sa týči do výšky 950 metrov nad hladinu mora. V temnotách z nej zostupujúcú kokosové palmy a banánovníky. Len minimálnu časť povrchu odkrýva pôda so suchomilými rastlinami ako sú kaktusy a ibišky. Zvyšok spadá pod ochranu prírodnej rezervácie. Na pozícii jej hlavného symbolu vystupuje kaučukovník, vzácna rastlina pre výrobu gumy.
Pôvodné obyvateľstvo tvoril kmeň Arawakov zo Severnej Ameriky, ktorý musel pozdejšie ustúpiť silnejším Karibom. Okolo roku 1500 zakotvili u ostrova prví Európani - Španieli. Kolóniu tu založili Francúzi, ale po bojoch pripadla Svätá Lucia Veľkej Británii a dnes je súčasťou Commonwealthu.

Svätá Lucia - zájazdy od 609 €

Najnovšie recenzie Svätá Lucia

Všetky recenzie Svätá Lucia