Švajčiarsko - Bern Švajčiarsko

 • Popis

  Historický a kozmopolitný Bern je hlavným mestom Švajčiarska a kantónu Bern. Medzi slávnych návštevníkov Bernu patrí svetoznámy milovník Casanova, ruská veľkokňažná Anna Fjodorovna aj Lenin.

  Bern bol založený roku 1191 a v 14. - 16. storočí sa tešil svojej najlepšej sláve. Pri svojej návšteve nesmiete vynechať pôsobivú zvonicu na meranie času s nádherným orlojom, ktorý každú hodinu vystavuje tancujúce postavičky na švajčiarske ľudové piesne.

  Obyvatelia mesta sú veľmi otvorení a uvoľnení, typickou miestnou bernskou pochúťkou je berner rösti - uvarené a opečené zemiaky zapečené so syrom.

  Preslávená lyžiarska oblasť St. Moritz môže byť charakterizovaná ako luxusná a nákladná. K dispozícii tu je 350 km tratí, pre bežkárov až 180 km, z ktorých viac ako polovica vedie cez zamrznuté jazerá. Lyžuje sa celkovo v deviatich areáloch a všetky sú navzájom prepojené skibusom. Najväčším areálom je Engandin, do ktorého premávajú zo St. Moritz vleky. O kvalitách svedčí aj to, že sa tu už v roku 1928 konali olympijské hry a nachádzajú sa tu tiež pretekárske trate z majstrovstiev sveta 2003.

  Mimo iného môžete vyskúšať aj jazdu na saniach tiahnutých koňmi, navštíviť konské dostihy, casino či luxusné reštaurácie a obchody.

Najnovšie recenzie Švajčiarsko - Bern

Celkom: 8,8 Nádhera

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Nádhera Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel vypadá jako z pohádky

Strava
Jídlo vynikající

Služby hotela
Bazén 33 stupňů a spoustu atrakcí

Markéta P., 06.03.2019, Dátum pobytu: 24.2. - 3.3.2019
Oblasť: Švajčiarsko Švajčiarsko, Bern, Hotel: Victoria Lauberhorn

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4,8 Švýcarsko je krásná země, stojí za to návštěvu. Wilderswil a okolí - to jsou jezera a hory a spousta možností strávit volný čas v...

 • 3,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 5 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Švýcarsko je krásná země, stojí za to návštěvu. Wilderswil a okolí - to jsou jezera a hory a spousta možností strávit volný čas v nejrůznějších aktivitách při dostatečně bonitním kontu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Byli jsme ubytováni v maličkém pokoji ( č.10), kde se špatně spalo, stísněné prostory, na chodbě se nedalo projít ve dvou, zkrátka jsme si připadali jako občané druhé kategorie

Strava
Snídaně byly klasické, jídla dostatek, večeře vynikající - pro fajnšmekry.

Služby hotela
Když jsme chtěli vyměnit pokoj za větší, na recepci požadovali navíc za každý den 40 CHF, to jsem odmítl, tak jsme byli v té malé komůrce. Ubytovaní hosté - Němci a Angličané byli v prostorově lepších pokojích.

Josef O., 26.09.2017, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2017
Oblasť: Švajčiarsko Švajčiarsko, Bern, Hotel: Alpenblick (Wilderswil)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Švajčiarsko - Bern