Švajčiarsko - Bern Švajčiarsko

 • Popis

  Historický a kozmopolitný Bern je hlavným mestom Švajčiarska a kantónu Bern. Medzi slávnych návštevníkov Bernu patrí svetoznámy milovník Casanova, ruská veľkokňažná Anna Fjodorovna aj Lenin.

  Bern bol založený roku 1191 a v 14. - 16. storočí sa tešil svojej najlepšej sláve. Pri svojej návšteve nesmiete vynechať pôsobivú zvonicu na meranie času s nádherným orlojom, ktorý každú hodinu vystavuje tancujúce postavičky na švajčiarske ľudové piesne.

  Obyvatelia mesta sú veľmi otvorení a uvoľnení, typickou miestnou bernskou pochúťkou je berner rösti - uvarené a opečené zemiaky zapečené so syrom.

  Preslávená lyžiarska oblasť St. Moritz môže byť charakterizovaná ako luxusná a nákladná. K dispozícii tu je 350 km tratí, pre bežkárov až 180 km, z ktorých viac ako polovica vedie cez zamrznuté jazerá. Lyžuje sa celkovo v deviatich areáloch a všetky sú navzájom prepojené skibusom. Najväčším areálom je Engandin, do ktorého premávajú zo St. Moritz vleky. O kvalitách svedčí aj to, že sa tu už v roku 1928 konali olympijské hry a nachádzajú sa tu tiež pretekárske trate z majstrovstiev sveta 2003.

  Mimo iného môžete vyskúšať aj jazdu na saniach tiahnutých koňmi, navštíviť konské dostihy, casino či luxusné reštaurácie a obchody.

Najnovšie recenzie Švajčiarsko - Bern

Celkom: 10 Accomodation was clean and staff friendly. Slovakia staff were perfect.Great position and panorama from hotel.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Accomodation was clean and staff friendly. Slovakia staff were perfect.Great position and panorama from hotel. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Cozy room.

Strava
Perfect

Služby hotela
Maybe there should be a swimming pool.

Jaroslav K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.07.2021, Dátum pobytu: 11.7. - 16.7.2021
Oblasť: Švajčiarsko Švajčiarsko, Bern, Hotel: Das Panorama (Hasliberg)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Nádhera

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Nádhera Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel vypadá jako z pohádky

Strava
Jídlo vynikající

Služby hotela
Bazén 33 stupňů a spoustu atrakcí

Markéta P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 06.03.2019, Dátum pobytu: 23.2. - 2.3.2019
Oblasť: Švajčiarsko Švajčiarsko, Bern, Hotel: Victoria Lauberhorn

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4.8 Švýcarsko je krásná země, stojí za to návštěvu. Wilderswil a okolí - to jsou jezera a hory a spousta možností strávit volný čas v...

 • 3.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 5 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Švýcarsko je krásná země, stojí za to návštěvu. Wilderswil a okolí - to jsou jezera a hory a spousta možností strávit volný čas v nejrůznějších aktivitách při dostatečně bonitním kontu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Byli jsme ubytováni v maličkém pokoji ( č.10), kde se špatně spalo, stísněné prostory, na chodbě se nedalo projít ve dvou, zkrátka jsme si připadali jako občané druhé kategorie

Strava
Snídaně byly klasické, jídla dostatek, večeře vynikající - pro fajnšmekry.

Služby hotela
Když jsme chtěli vyměnit pokoj za větší, na recepci požadovali navíc za každý den 40 CHF, to jsem odmítl, tak jsme byli v té malé komůrce. Ubytovaní hosté - Němci a Angličané byli v prostorově lepších pokojích.

Josef O., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 26.09.2017, Dátum pobytu: 15.9. - 22.9.2017
Oblasť: Švajčiarsko Švajčiarsko, Bern, Hotel: Alpenblick (Wilderswil)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Švajčiarsko - Bern