od 596 EUR za osobu

Vyberte termín

Ponuky termínov

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 55 361

Poloha

Luxusný hotelový a SPA rezort ( súčasť svetoznámeho hotelového reťazca Melia ) je situovaný na pokojnom mieste s nádherným panoramatickým výhľadom na Atlantický oceán , asi 3 km od historického centra letoviska Funchal . Nákupné možnosti a zábavu majú hostia len niekoľko minút chôdze od ubytovania ( obchody, reštaurácie, bary, požičovne automobilov a motocyklov ) alebo v centre mesta ( botanická záhrada , trhovisko , historické pamiatky , galérie , turistické atrakcie ) . Milovníci golfu ocenia 20km vzdialene moderné golfové ihrisko Palheiro .

Vybavenie

Prestížnej SPA rezort disponuje 220 izbami, rozmiestnenými v elegantnej päťposchodovej budove obklopenej starostlivo udržiavanou záhradou s nádherným panoramatickým výhľadom na oceán. živý hotelový rezort disponuje 266 izbami rozmiestnenými v modernej päťposchodovej budove s nádherným panoramatickým výhľadom na more. Klientom je k dispozícii priestranná vstupná hala s recepciou, zmenárňou, trezory, turistickými informáciami a lobby barom, výťahy, hlavná reštaurácia, štýlová a la carte reštaurácia (medzinárodná aj portugalská kuchyňa), internetový kútik (za poplatok), WiFi pripojenie (v lobby zadarmo ), spoločenská miestnosť so satelitnou TV, konferenčná miestnosť (moderná audiovizuálna technika), herňa, práčovňa (za poplatok), úschovňa batožiny, požičovňa automobilov, fitnes centrum, kaderníctvo, kozmetický salón, moderné SPA centrum, vnútorný vyhrievaný bazén, 2 veľké vonkajšie bazény , detský bazén, snack bar pri bazéne, opaľovacia terasa (lehátka a slnečníky zadarmo), športoviská a parkovisko.

Ubytovanie

Veľmi elegantne zariadené , priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú vybavené sociálnym zariadením ( sprcha a vaňa, toaleta, fén, kozmetické prípravky ) , telefónom, klimatizáciou, rádiom, satelitný TV ( platené kanály ) , minibarom ( konzumácia za poplatok ) , trezorom ( zadarmo ) , setom na prípravu kávy a čaju a balkónom alebo terasou . Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie ( zdarma ) . WiFi na izbe je k dispozícii zadarmo . Izby s bočným a priamym výhľadom na more sú na vyžiadanie ( za poplatok ) . Všetky izby sú nefajčiarske .

Strava

Raňajky podávané formou bohatého bufetu ( kútik zdravej výživy ) . Hostia si môžu objednať obedy či večere podávané formou bufetu ( nápoje za poplatok ) . Pri večeri je vyžadované formálne oblečenie ( dlhé nohavice u mužov ) . Pre deti je k dispozícii detský bufet . Hotel organizuje pravidelné tematické večere s ukážkami prípravy pokrmov .

Služby

Obľúbený hotelový rezort si získava svojich hostí prvotriednou úrovňou poskytovaných služieb , vynikajúcou kuchyňou , luxusným kúpeľným centrom aj komfortným ubytovaním. Zabezpečuje pravidelné večery so živou hudbou a folklórne vystúpenia . Umožňuje športové aktivity ako napr . Cvičenie vo fitness centre, stolný tenis , plávanie či vodnú gymnastiku . Pre relaxáciu je určené luxusné SPA centrum s celým radom procedúr ( masáže, telové zábaly , kozmetické ošetrenie , manikúra, pedikúra, balneoterapia, reflexná terapia, anti - aging , vírivka , ayurvédskej rituály , shiatsu ) .

Služby za poplatek

Služby SPA centra , stráženie detí , izby s výhľadom na more, a la carte reštaurácie , práčovňa , požičovňa automobilov, polpenzia, plná penzia, trezory , vodné športy .

Pláž

Menšie kamenistá plážičky s betónovými platy na opaľovanie a prístupom po schodoch sa nachádza priamo pred rezortom . Klientom sú k dispozícii služby snack baru , potápačské centrum a lehátka so slnečníkmi ( za poplatok ) . Ďalšie verejné kúpaliská ( Lida ) s kamenistým vstupom do mora sa nachádza 3 km od hotela ( pohodlne dostupné miestnou dopravou ) .

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 3 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Fitness áno
 • Kuchynský kút áno

Recenzia hotela

Hodnotenie 4,6/5
Invia

Skvelé (2 hodnotení)

Ubytovanie 4,5/5

Strava 4,5/5

Okolie 4,8/5

Cena 4,5/5

20. najlepšie hodnotený z 291 hotelov v Madeira

Anonym August 2017

Dátum pobytu: 17.7. - 24.7.2017

Hodnotenie 5,0/5

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

Celkové hodnotenie

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

Edita H. Marec 2017

Dátum pobytu: 17.3. - 24.3.2017

Hodnotenie 4,1/5

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

Celkové hodnotenie

K tomuto hodnoteniu nie je k dispozícií žiadny komentár.

Ubytovanie 4,0/5

Strava 4,0/5

Okolie 4,5/5

Cena 4,0/5

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Funchal je hlavným mestom autonomnej oblasti Madeira. Rozkladá sa na ploche 75,7 km2 a má približne 120 000 obyvateľov. Administrativne sa delí na 10 samosprávnych mestských častí a pod Funchal spadajú taktiež ostrovy Selvagens. Svôj názov mesto získalo podľa portugalského slova funcho, ktoré znamená fenykel. Práve táto aromatická rastlina sa hojne vyskytovala na pobreží.

Osadu Funchal založil v roku 1421 portugalský moreplavec Zarco. Na mesto bol Funchal povýšený v roku 1508. So vzrastajúcim významom mesta rástla taktiež výstavba významných budov. Na ochranu mesta boli postupne vystavané 4 pevnosti. Prvá z nich, Forte do Ilhéu, ktorá bola postavená na ostrovčeku v mieste dnešného prístavného móla, bola pri rozširovaní prístavu zrušená. V pevnosti S?o Lourençozo 16. storočia dnes sídli armáda aniektoré mestské úrady. V svahu nad prístavom stojí pevnosť Fortaleza o Pico zo začiatku 17. storočia. V súčastnosti patrí portugalskému námorníctvu. Na východný koniec pobrežia je situovaná pevnosť Forte de S?o Tiago, ktorá dnes slúži ako múzeum moderného umenia.

Funchal sa rozkladá v prírodnej oblasti, ktorá začína na pobreží mora a stúpa až do výšky 1 200 m. n. m. V horách pramenia tri potoky, ktoré mestom pretekajú. Ich toky však boli zvedené do hlbokých regulačných kanálov potom, čo pri povodni v roku 1803 zahynulo okolo 600 ľudí. Zátoku, okolo ktorej sa mesto obtáča, obklopujú svahy plné domčekov a viliek. Nad ňou sa vypínajú do výšky vrcholky kostolných veží. Z prístavu do luxusného predmestia Monte nad mestom vedie lanovka, ktorrá je veľmi obĺúbenou miestnou atrakciou. Samotnú štvrť Monte tvoria honosné vily, luxusné hotely a mnoho botanických záhrad.

Obživu obyvateľom Funchulu zaisťuje predovšetkým práca v cestovnom ruchu, v obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Svoje sídlo tu majú taktiež stavebné firmy, výrobne krajek a spoločnosti, ktoré sa zaoberajú pestovaním kvetín. V poľnohospodárskej produkcii dominuje vinná réva, banány a subtropické plodiny. Funchal je taktiež obľúbenou zastávkou luxusných výletných lodí, plávajúcich prevažne zo Skandinávie a Nemecka. Behom svojej prvej plavby tu zakotvila i slávna Queen Mary II.

Medzi významné pamätihodnosti mesta patrí kostol Santa Catarina, nastaršia cirkevná stavba na ostrove, kostol a kláštor Santa clara a katedrála Sé.
S mestom Funchal je spätý osud rady známych mien a vplyvných osobností. Napríklad rakúska cisárovna Sissi si tu liečila tuberkulózu. Pomník cisárovnej stojí neďaleko miestneho kasína. Ve Funchalu zomrel rakúsky cisár a český kráľ Karel I. Svoj pomník má na Monte, kde je i pochovaný. Britský ministerský predseda Winston Churchil s obľubou navštevoval neďalekou Câmaru de Lobos. Známym rodákom funchalu je slávny portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo.
 • Vzdialenosť od pláže 0 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 3 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 28 °C v noci 17 °C

 • Teplota vody 22 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 26 °C v noci 19 °C

 • Štvrtok 29 °C v noci 18 °C

 • Piatok 31 °C v noci 18 °C

 • Sobota 31 °C v noci 19 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December