Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

od 498 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 20 000

Poloha

Moderný, veľmi obľúbený hotel je situovaný na pobreží, uprostred prírody, asi 2 km od živého centra letoviska Funchal a 500 m od prírodných kúpalísk. Nákupné možnosti a zábavu majú hostia v okolí alebo v neďalekom centre mesta (obchodíky, bary, reštaurácie, tradičný trh, požičovne automobilov a motocyklov, športoviská, historické pamiatky, turistické atrakcie). Milovníci golfu ocenia dve moderné golfové ihriská vzdialená len 30 minút jazdy od ubytovania. Transfer z medzinárodného letiska trvá 30 minút.

Vybavenie

Obľúbený, hotelový rezort s príjemnou rodinnou atmosférou disponuje 118 izbami rozmiestnenými v modernej päťposchodovej budove s nádherným panoramatickým výhľadom na pobreží. Klientom je k dispozícii priestranná vstupná hala s recepciou, trezory, turistickými informáciami a lobby barom, hlavná reštaurácia, internetový kútik (za poplatok), WiFi pripojenie (zdarma), spoločenská miestnosť so satelitnou TV, konferenčná sála (moderná audiovizuálna technika), fitnes centrum , sauna, vírivka, práčovňa (za poplatok), úschovňa batožiny, požičovňa automobilov, vnútorný vyhrievaný bazén, veľký vonkajší bazén, detský bazén, snack bar pri bazéne, opaľovacia terasa (lehátka a slnečníky zadarmo) športoviská a parkovisko. Priestory hotela sú prispôsobené handicapovaným klientom.

Ubytovanie

Vkusne zariadené, vzdušné dvojlôžkové izby s možnosťou až dvoch prísteliek (rozkladací gauč pre deti) sú vybavené sociálnym zariadením (sprcha alebo vaňa, toaleta, fén), telefónom, klimatizáciou, rádiom, satelitnou TV, minibarom (konzumácia za poplatok), trezorom (za poplatok) a balkónom alebo terasou (výhľad na pobrežie alebo do okolia). Hotel ponúka aj ubytovanie v štúdiách či apartmánoch (oddelená spálňa a obývacia kút), ktoré majú naviac vybavenú kuchynku (základný riad, varič, chladnička, rýchlovarná kanvica). Hotel má niekoľko izieb prispôsobených hendikepovaným klientom (na vyžiadanie). Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie (zdarma). Všetky izby sú nefajčiarske.

Strava

Polpenzia obnáša raňajky a večere podávané formou bohatého bufetu (nápoje pri večere sú za poplatok). Hotel organizuje pravidelné tematické večere. Pri večeri je vyžadované formálne oblečenie (dlhé nohavice u mužov).

Služby

Elegantný hotelový rezort si získava svojich hostí príjemnou rodinnou atmosférou, komfortným ubytovaním s možnosťou vlastného varenia aj polohou uprostred zelene. Zabezpečuje pravidelné zábavné večerné programy so živou hudbou. Umožňuje športové aktivity ako napr. Cvičenie vo fitness, stolný tenis, squash, plávanie či biliard. Pre relaxáciu je určená sauna, vírivka, solárium, vnútorný vyhrievaný bazén a vonkajší bazén s opaľovacou terasou.

Služby za poplatek

Konzumácia z minibaru, trezory, internet, vstup na pláž, lehátka a slnečníky na pláži.

Pláž

Verejné, prírodné kúpalisko (lida) s krásnym výhľadom na oceán sú vzdialená 500 m od hotela (prístup cez miestnu komunikáciu). Klientom sú k dispozícii služby snack baru, prezliekarne a lehátka so slnečníkmi (za poplatok).

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 500 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 3 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Chladnička áno
 • Golf áno
 • Fitness áno
 • Animačné programy áno
 • Kuchynský kút áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Funchal je hlavným mestom autonomnej oblasti Madeira. Rozkladá sa na ploche 75,7 km2 a má približne 120 000 obyvateľov. Administrativne sa delí na 10 samosprávnych mestských častí a pod Funchal spadajú taktiež ostrovy Selvagens. Svôj názov mesto získalo podľa portugalského slova funcho, ktoré znamená fenykel. Práve táto aromatická rastlina sa hojne vyskytovala na pobreží.

Osadu Funchal založil v roku 1421 portugalský moreplavec Zarco. Na mesto bol Funchal povýšený v roku 1508. So vzrastajúcim významom mesta rástla taktiež výstavba významných budov. Na ochranu mesta boli postupne vystavané 4 pevnosti. Prvá z nich, Forte do Ilhéu, ktorá bola postavená na ostrovčeku v mieste dnešného prístavného móla, bola pri rozširovaní prístavu zrušená. V pevnosti S?o Lourençozo 16. storočia dnes sídli armáda aniektoré mestské úrady. V svahu nad prístavom stojí pevnosť Fortaleza o Pico zo začiatku 17. storočia. V súčastnosti patrí portugalskému námorníctvu. Na východný koniec pobrežia je situovaná pevnosť Forte de S?o Tiago, ktorá dnes slúži ako múzeum moderného umenia.

Funchal sa rozkladá v prírodnej oblasti, ktorá začína na pobreží mora a stúpa až do výšky 1 200 m. n. m. V horách pramenia tri potoky, ktoré mestom pretekajú. Ich toky však boli zvedené do hlbokých regulačných kanálov potom, čo pri povodni v roku 1803 zahynulo okolo 600 ľudí. Zátoku, okolo ktorej sa mesto obtáča, obklopujú svahy plné domčekov a viliek. Nad ňou sa vypínajú do výšky vrcholky kostolných veží. Z prístavu do luxusného predmestia Monte nad mestom vedie lanovka, ktorrá je veľmi obĺúbenou miestnou atrakciou. Samotnú štvrť Monte tvoria honosné vily, luxusné hotely a mnoho botanických záhrad.

Obživu obyvateľom Funchulu zaisťuje predovšetkým práca v cestovnom ruchu, v obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Svoje sídlo tu majú taktiež stavebné firmy, výrobne krajek a spoločnosti, ktoré sa zaoberajú pestovaním kvetín. V poľnohospodárskej produkcii dominuje vinná réva, banány a subtropické plodiny. Funchal je taktiež obľúbenou zastávkou luxusných výletných lodí, plávajúcich prevažne zo Skandinávie a Nemecka. Behom svojej prvej plavby tu zakotvila i slávna Queen Mary II.

Medzi významné pamätihodnosti mesta patrí kostol Santa Catarina, nastaršia cirkevná stavba na ostrove, kostol a kláštor Santa clara a katedrála Sé.
S mestom Funchal je spätý osud rady známych mien a vplyvných osobností. Napríklad rakúska cisárovna Sissi si tu liečila tuberkulózu. Pomník cisárovnej stojí neďaleko miestneho kasína. Ve Funchalu zomrel rakúsky cisár a český kráľ Karel I. Svoj pomník má na Monte, kde je i pochovaný. Britský ministerský predseda Winston Churchil s obľubou navštevoval neďalekou Câmaru de Lobos. Známym rodákom funchalu je slávny portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo.
 • Vzdialenosť od pláže 500 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 3 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 25 °C v noci 19 °C

 • Teplota vody 24 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 26 °C v noci 19 °C

 • Utorok 26 °C v noci 19 °C

 • Streda 24 °C v noci 19 °C

 • Štvrtok 25 °C v noci 20 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December