Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel Kalithea

Bulharsko, Sozopol, Sozopol

Príjemný, moderne zariadený hotel Úžasný výhľad na more a záliv Výtečná bulharská kuchyňa

Ospravedlňujeme sa, ale všetky termíny do hotela sú vypredané.

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Neoficiálny popis ubytovanie

Číslo hotela: 109 088

Popis hotela pre vás pripravujeme.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 300 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 300 m
 • Vzdialenosť od letiska 45 km
 • Klimatizácia áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Chladnička áno
 • Detské ihrisko áno
 • Wifi zadarmo áno

Recenzia hotela

Hodnotenie 4,4 / 5
Invia

Skvelé (24 hodnotení)

Ubytovanie 4,6 / 5

Strava 4,2 / 5

Okolie 4,4 / 5

Cena 4,3 / 5

10. najlepšie hodnotený z 174 hotelov v Sozopol

Valerie M.

Hodnotenie 5,0 / 5
Byly jsme nadšeni,cestujeme dlouho a střídáme země a hotely,takže máme srovnání a tento hotel byl TOP ze všech,které jsme navštívili v jiných destinac
Celkové hodnotenie

Byly jsme nadšeni,cestujeme dlouho a střídáme země a hotely,takže máme srovnání a tento hotel byl TOP ze všech,které jsme navštívili v jiných destinacích,paradoxně byl nejlevnější.Jsme rozhodnuti se příští rok vrátit.

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Hotel je velmi čistý a voňavý,majitele se velmi pečlivě o hotel starají a je to vidět.Hotel je sice postavený na kopci,ale velkou kompenzací je nádherný výhled na starou část Sozopolu,marínu a samozřejmě moře.

Strava
Hotel je pouze se snídaní.....běžná snídanová nabídka formou rautu(toustový chléb bílý a celozrný-možnost topinkovače,plátkový sýr,šunka,suchý salám,máslo,džem,med,nutela,jogurta různé cereálie,párky,míchaná vejce,opečená slanina,obalovaný chléb ve vajíčku,palačinky,okurka,rajské,olivy,nakrájená jablka,z automatu výborná káva,kapučíno,čaj,džus,voda),majitelé hlídají,aby bylo vše doplněno,dostatek nádobí,obsluha rautu neustále sklízí po hostech,dále čistá restaurece i restaurační terasa s výhledem na moře podbarvená hudbou.

Služby hotela
Denně úklid pokoje a stále vše voňavé,u recepce možnost kávy z presovače za 2 leva(my měli cestovní rychlovarnou konvici hrnečky a kávu jsme si dělali svou)lednička s balenou vodou,pivo zagorka,cola za poplatek,přes silnici na proti hotýlku možno koupit chlazené pití,nealko,alko pamlsky.Recepční milé,usměvavé ochotny s čímkoliv pomoci.

Pláž
Přímo pod hotelem městská pláž jde se po schodech od hotelu,druhá pláž od hotelu s kopce rovně přes náměstíčko a spoustu obchůdků.Obě mají něco do sebe,střídali jsme je,moře čisté,osvěžující...set slunečník,2 lehátka a stoleček 25 leva(vzhledem k tomu,že jsme byli 14 dní,tak jsme si koupily slunečník a ten jsme pak nechali na pláži....ale lze si zaplatit poue slunečník za 6 lv na den

Bola táto recenzia užitočná? (12) (0)

Peter M.

Hodnotenie 4,8 / 5
Sme spokojní
Celkové hodnotenie

Sme spokojní

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
personál milí, pomohli vo všetkom

Strava
Raňajky v boli dobré, strava v okolí rozmanitá, dalo sa vybrať, prijatelné ceny

Pláž
chodili sme na väčšiu pláž, vyhovovala nám viac, na pláži bolo viac ľudí, ale miesto sa dalo nájsť vždy, a vo vode bolo naozaj dostatok miesta na plávanie, vodu sme mali čistú

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Filtrovať recenzie

Anonym September 2022

Dátum pobytu: 25.8. - 1.9.2022

Hodnotenie 3,7 / 5
Dovolenka bola super, počasie nám vyšlo, more čisté.
Celkové hodnotenie

Dovolenka bola super, počasie nám vyšlo, more čisté.

Ubytovanie 3,8 / 5

Okolie 4,0 / 5

Cena 3,0 / 5

Ubytovanie
Ubytovanie slušné, čisté.

Strava
Mali sme raňajky, ktoré boli podávané zvláštnou formou švédskych stolov. Každý deň bolo na výber to isté. Trochu by mohli spestriť výber a spôsob raňajok.

Pláž
Navštevovali sme pláž centrálnu aj pláž Harmanite, služby (bary, strava...) v poriadku. Čo sa týka poriadku na pláži - všade ohorky od cigariet, čo nám ako nefajčiarom dosť vadilo.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Otto Jantošovič August 2021

Dátum pobytu: 5.8. - 16.8.2021

Hodnotenie 3,0 / 5
Dobrý.
Celkové hodnotenie

Dobrý.

Ubytovanie 4,0 / 5

Strava 2,0 / 5

Okolie 2,5 / 5

Cena 2,5 / 5

Ubytovanie
Hotel pekný čistý a voňavý. Sklamanie z hotelovej izby, ktorá nemala výhľad na more, napriek tomu, že sme ho mali zaplatený a uvedený v zmluve o zájazde.

Strava
Strava vydávaná pri bare, chutná, jednotvárna, káva výborná, ušlo to.

Služby hotela
Upratovanie bolo pravidelné, smetné koše vynášali denne, chýbala zmenáreň.

Pláž
Vzdialenosť pláže od hotela je asi 12 min. chôdze po viac ako 100 schodoch, rozhodne to nie je pre všetky vekové kategórie, hotel je na kopci, pláž, čistili, zbierali odpadky, snažili sa. Lehátka a slnečník za poplatok 7 leva ks. Nebola preplnená, miesto sa vždy našlo, boli sme tam 6.8. - 17.8.21

Bola táto recenzia užitočná? (0) (1)

Marta Grausová August 2021

Dátum pobytu: 19.7. - 29.7.2021

Hodnotenie 4,5 / 5
Dovolenka predstihla naše očakávania. Do Bulharska sa vraciame radi pre balkánsku atmosféru, zaujímavé miesta pri mori, historické pamiatky, ktoré tu môžeme počas dovolenky navštíviť, príjemných ľudí a v neposlednom rade kvôli moru, ktoré vie byť nádherne pokojné, ale aj s úžasnými vlnami, či možnosťou šnorchlovania. Sozopol ponúka spojenie pobytu pri mori a kultúrneho vyžitia v unikátnom meste, s
Celkové hodnotenie

Dovolenka predstihla naše očakávania. Do Bulharska sa vraciame radi pre balkánsku atmosféru, zaujímavé miesta pri mori, historické pamiatky, ktoré tu môžeme počas dovolenky navštíviť, príjemných ľudí a v neposlednom rade kvôli moru, ktoré vie byť nádherne pokojné, ale aj s úžasnými vlnami, či možnosťou šnorchlovania. Sozopol ponúka spojenie pobytu pri mori a kultúrneho vyžitia v unikátnom meste, so starobylou architektúrou a so všetkým, čo k tomu patrí. Večerné vychádzky v nádhernom starom meste s typickou atmosférou starých domčekov, výstavy, koncerty, romantické posedenia v reštauráciách na skalách obklopených morom. K príjemnému prežívaniu dovolenky prispelo nielen stabilné slnečné počasie, ale nádherná panoráma prírody, ktorú sme každý deň mohli intenzívne vnímať z nášho balkóna, či už pokojné ranné prebúdzanie sa mora alebo večerné zapadajúce slnko a plávajúce loďky. Nezanedbateľné sú aj cenovo dostupné možnosti stravovania.

Ubytovanie 4,5 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Izba bola úplne v poriadku, kvalitná posteľ, televízor, telefón, klimatické zariadenie pre prípadné horúčavy, dostatočné vybavenie nábytkom, potrebným pre dovolenkárov. Izba bola orientovaná severozápadne, s výhľadom na more, prístav, staré mesto a čiastočne na mestskú pláž, vždy tam bolo príjemne chladno, či už ráno alebo popoludní. Na balkón svietilo slnko krátko pred západom slnka, ale intenzita už bola znesiteľná. Jediným negatívom takto orientovanej izby bola hudba z diskoték, ktorá k nám niektoré noci doliehala až do rána.

Strava
Strava bola úplne postačujúca, v ponuke výber z viacerých možností, vždy čerstvo pripravovaná. Najviac sa nám páčila možnosť raňajkovať na terase s nádherným výhľadom na more a staré mesto.

Služby hotela
Celkový dojem z hotela výborný. Príjemné, estetické a útulné prostredie, veľmi ústretový personál, ochotný pomôcť s akýmkoľvek problémom alebo informáciami. Privítala by som, keby v polovici pobytu vymieňali posteľnú bielizeň a uteráky. Uteráky nám ale na požiadanie vymenili.

Pláž
V blízkosti hotela je mestská pláž, ktorá býva dosť preplnená, ale pre tých, ktorý majú radi dostupnosť reštaurácií, prípadne im vyhovuje blízkosť hotela je vyhovujúca, more čisté, iba po dňoch, keď viac fúkalo, objavili sa v jednej časti riasy. My sme chodili na južnú pláž, ktorá bola tiež plná, ale na jej konci bola možnosť FKK, s minimom ľudí a nádherným čistým morom, dobrou prístupnosťou do mora a množstvom pieskových plytčín aj ďalej od brehu. Po celý čas pobytu sme nemali ani riasy, ani medúzy, naopak, výborné možnosti na šnorchlovanie. Vzdialenosť cca 10-15 min. od hotela, ale s množstvom cenovo dostupných reštaurácií alebo stánkov s jedlom za vynikajúce ceny. Takže dalo sa "odskočiť" pre občerstvenie a zároveň po ceste domov sme sa vždy najedli. Chcem zdôrazniť, že bulharská kuchyňa je vynikajúca, s veľmi pestrou ponukou a prekvapivo cenovo veľmi prijateľná.

Bola táto recenzia užitočná? (2) (0)

Peter M.

Hodnotenie 4,8 / 5
Sme spokojní
Celkové hodnotenie

Sme spokojní

Ubytovanie 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
personál milí, pomohli vo všetkom

Strava
Raňajky v boli dobré, strava v okolí rozmanitá, dalo sa vybrať, prijatelné ceny

Pláž
chodili sme na väčšiu pláž, vyhovovala nám viac, na pláži bolo viac ľudí, ale miesto sa dalo nájsť vždy, a vo vode bolo naozaj dostatok miesta na plávanie, vodu sme mali čistú

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Slávka M.

Hodnotenie 4,0 / 5
My sme boli spokojní, plánujeme opäť o rok tento istý hotel????.
Celkové hodnotenie

My sme boli spokojní, plánujeme opäť o rok tento istý hotel????.

Ubytovanie 4,0 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolie 3,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Ubytovanie patrilo medzi tie lepšie, podľa toho, čo sme videli po okolí...

Mali sme na poslednú chvíľku požiadavku na izbu s výhľadom na more. Spokojnosť. Izba bola slušná, upratovali denne + výmena uterákov, obdeň výmena posteľnej bielizne. Kúpeľňa obstojna, sprcha spolu s wc, zvláštne skombinované s odtokom vody po sprchovaní, ale zvykli sme si...v podstate to spĺňalo účel. Ubytko hodnotíme skôr pozitívne, spokojnosť.

Strava
Strava nám vyhovovala, kazdy si mohol prísť na svoje. Sladké,jogurty,ovocie, korflaky, palacinky,pečivo,syry,salámy,teplý bufet....čaje, džús- taká klasika, chuťovo výborné ????

výborná káva!

Služby hotela
Spokojnost.

Neviem či to bol majiteľ,alebo prevádzkovateľ hotela, no čakal nás pekne do pol noci, ubytoval nás, poukazoval, vysvetlil. Recepcia ústretová každá služba, dohovoeite sa AJ,prip.RJ.

Milý personál hotela, nesťažujeme si ????

Pláž
Pláž piesočnatá, čistota ako kde, viac-menej skôr čistá. Sem tam špak, ale fajčili fakt na každom kroku. Lehátka s dáždnikom a stolíkom sa denne kupovali od 25-30 leva. Pláže sú od hotela severná a južná, záleží komu čo vyhovuje, nie sú ďaleko. Obchodíky s jedlom a nápojmi sú doslova všade.

Doporučujeme reštauráciu Baracuda,Havaj. Aj čo sa týka wc, inak tie boli pre mňa osobne nočnou morou!! Jedine v týchto restikach uspokojivé. Na pláži je wc za poplatok 0.50 leva.

Bola táto recenzia užitočná? (1) (0)

Načítam

Načítavam mapu a popis lokality...

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 27 °C v noci 17 °C

 • Teplota vody 22 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 28 °C v noci 18 °C

 • Piatok 29 °C v noci 18 °C

 • Sobota 28 °C v noci 19 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December