Francúzska Polynézia - Tahiti Francúzska Polynézia

 • Popis

  Tahiti je hornatý ostrov, ktorému dominuje vrchol hory Orohena so svojími 2241 metrami, ktorá sa týči hneď vedľa ostatných známych horských siluét Aorai (20066 m), Diaem (1321 m ) a blízko hory, ktorej dal meno Dimont d 'Uville, hory Marau (1493 m ).

  Hlavné mesto Papeete sa rozkladá na severovýchodnom pobreží spolu s prístavom chráneným útesmi. Mesto Papeete, ktoré je politickým a ekonomickým srdcom zeme, je ohraničené pruhom pobreží a pásmom hôr, obklopené ostrovmi, ktoré sú dnes pokryté luxusnými rezidenciami.

  Tvarom obrovského kruhu veľký ostrov Tahiti Nui je pretnutý hlbokými, nádhernými údoliami a je spojený s hornatým malým Tahiti Iti. Tahitské pohoria ponúkajú veľmi zaujímavé okúzľujúce prechádzky pre návštevníkov v prírodných údoliach svetla a tieňa, v katedrále papraďových stromov. Uvidíte pôsobivé vodopády a objavíte tajuplné jaskyne a strmé archeologické miesta známe z legiend. Vysoké údolia rieky Papenoo, ktoré ústi do chodníčku Maroto a do kráteru Vahiria (kde úhory majú uši), spolu s prírodnou rezerváciou Fenua ai a jej pobrežnými útesmi na poloostrove.

  Pari, prebudí schopnosť vnímať zázraky a pritiahne pozornosť všetkých tých, ktorý milujú divokú a nafalšovanú prírodu..

  Skalnaté pobrežie na západnej strane ostrova Ttahiti ponúka okázalé výhľady a dlhé čierne piesočnaté pláže s ideálnymi vlnami pre surfovanie.

  Hlavné mesto Papeete bolo kedysi nazývané Las Vegas Pacifiku, ale nie je to zďaleka také aktuálne. Na miestne pomery ide o skutočnú metropolu, ale stále ide len o predražené stotisíové mesto s prístavom, obchodnými centrami a mnohými turistickými lákadlami. Keď tu ( 10 km západným smerom na Atavai Bay) Cook v roku 1769 zakotvil - nebolo miesto osídlené, v nasledujúcom storočí sa stalo administratívnym centrom a královským mestom, ale na začiatku 20.storočia tu stále žilo menej ako 5000 ľudí, behom druhej svetovej vojny to bolo 10 000 obyvateľov a na počiatku šesťdesiatch rokov dvojnásobok. Dnes je to pulzujúce mesto, ktoré ožíva vo večerných hodinách. Nájdete tu desiatky barov a reštaurácií a zábava sa môže natiahnuť až do ranných hodín.

Najnovšie recenzie Francúzska Polynézia - Tahiti

Celkom: 8.6 Dovolenka bola úžasná, až na zopár detailov ohľadom cesty do destinácie a dostupnosti pláže bolo všetko podľa predstáv.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka bola úžasná, až na zopár detailov ohľadom cesty do destinácie a dostupnosti pláže bolo všetko podľa predstáv. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel bol skvelo vybavený, o čistotu bolo dobre postarané. Prostredie tiché a prijemné.

Strava
Strava v hoteli bola podľa mňa drahá, ale v porovnaní s ostatnými stravovacími zariadeniami v okolí veľký rozdiel nebol. Kvalita a rozmanitosť bola na vysokej úrovni.

Služby hotela
Hotel mal vlastné wellness centrum, reštauráciu, bufet a bar pri bazéne, z ktorého je skvelý výhľad na Mooreu. Príjemne ma prekvapila tzv. transit room, kde som si mohla dať sprchu a trochu relaxovať tesne pred odletom domov, aj ked som už bola odhlásená z hotela.

Pláž
Verejné pláže boli ďalej od hotela a na dopravu tam bolo treba taxík. No na druhej strane veľa verejných pláží na Tahiti nie je a hotelový bazén poskytoval tiež skvelý zážitok.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 21.05.2019, Dátum pobytu: 3.5. - 14.5.2019
Oblasť: Francúzska Polynézia Francúzska Polynézia, Tahiti, Hotel: Manava Suite Resort Tahiti

výhľad z bazéna 1 fotografia

Všetky recenzie Francúzska Polynézia - Tahiti