Bellamonte

Bellamonte - Najlepšie hodnotené hotely

Belaria

Taliansko, Trentino

od 227 za os.

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Jezero Prags

Jezero Prags

Jazero Prags, alebo taktiež Lago di Braies, leží v južnom Tirolsku na okraji jedného z tunajších najväčších národných parkov -Parco naturale Fanes-Sennes-Braies. Toto jazero s rozlohou 31 hektárov a hĺbkov až 36 metrov kedysi vzniklo vďaka masívnemu zosuvu pôdy z vrchu Sasso de Signore. Po vode často plávajú v kľudnom tempe pramice, ktoré si tu každý môže požičiať. Okolo jazera vedie nádherná prírodná cestička ideálna k pokojnej prechádzke; aktívnejší jedinci potom môžu vystúpiť ďalej až do hôr. Vďaka svojej dychberúcej kráse je jazero zaslúžene nazývané "perlou medzi dolomitskými jazerami".

Jazerá
Hrad Beseno

Hrad Beseno

Hrad Besseno, ležiace na vysokom kopci blízko Folgaria, je vôbec najväčšia pevnosť v Trentine. Prvé zmienky pochádzajú už z 12. storočia, kedy hrad patril rodu Appiano a slúžil ako rezidencia pre šlachtickú rodinu Da Beseno. Po prestavbe v 16. storočí, kedy hrad zasiahol požiar, sa stredoveká pevnosť premenila na rezidenciu. V priebehu ďalších storočí však sídlo začalo chátrať , a bolo tak odovzdané do rúk trentinskej provincie. Tá hrad zrenovovala a umiestnila do neho Múzeum Castello del Buonconsiglio. Za povšimnutie tu rozhodne stoja mohutné, 250 metrov dlhé a 55 metrov vysoké, múry, hradná brána alebo padací most. 

Hrady / zámky
 Námestie Duomo

Námestie Duomo

Srdcom mesta Trento je toto rušné, ale do istej miery stále pokojné, námestie. Najvýznamnejšiou budovou na tomto námestí je pochopiteľne katedrála Duomo di Trento, ktorá je krásnou ukážkou románskej architektúry. Ďalším monumentom na námestí je ďalej napríklad neskoro baroková Fontanta di Nettuno alebo Casa Cazuffi-Rella, ktorej fasády zdobia alegorické fresky z 16. storočia.

Mestá / Námestie / Ulice
Zámok Thun

Zámok Thun

Na nízkom kopci neďaleko osady Vio di Ton sa týči zámok Thun, ktorý bol postavený v polovici 13. storočia ako sídlo váženej rodiny Thun, ktorá zanechala významnú stopu dokonca aj v českej krajine.  Tento zámok je z časti civilný a z časti vojenská stavba, ktorá sa môže pýšiť sofistikovaným systémom silných veží a múrov. Pre svoj cenný nábytok, dokonale vybavnenú knižnicu, krásne sály aj izby, zbierku zbroje a nespočet kachľových pecí v izbách je zámok veľmi cennou architektonickou a hisotorickou pamiatkou. 

Hrady / zámky

Bellamonte - Najpredávanejšie hotely

Belaria

Taliansko, Trentino

od 227 za os.

Bellamonte – hotely s najlepšími recenziami

Eva C.

Hodnotenie 4,8 / 5

Overená recenzia (Invia.cz) Recenzia vytvorená pred 3 a viac rokmi 

Alla Rocca (Varena/Cavalese) Hodnotenie: 3/5 Taliansko, Trentino

Velmi příjemně strávená dovolená. Počasí nemohlo být lepší a tak bylo vše na 100 %. Díky klidné atmosféře hotelu a dostupnosti lyžařských středisek, jsme zde byli letos již podruhé a myslím, že se příští rok zase vrátíme.

Velmi příjemně strávená dovolená. Počasí nemohlo být lepší a tak bylo vše na 100 %. Díky klidné atmosféře hotelu a dostupnosti lyžařských středisek, jsme zde byli letos již podruhé a myslím, že se příští rok zase vrátíme.

Ubytovanie 4,5 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolie 4,5 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytovanie
Ubytování bylo jednoduché, ale funkční a na přespání po lyžování plně dostačující.

Strava
Na snídani jsme si vždy vybrali podle svého gusta, i když bylo každý den téměř to samé. Při večeři možnost výběru z menu. Jídlo výborné, porce velké.

Služby hotela
Služby hotelu byly na dobré úrovni, jen jazykové znalosti personálu by mohli být lepší.

Bola táto recenzia užitočná? (10) (0)

Ladislav T.

Hodnotenie 4,5 / 5

Overená recenzia (Invia.sk) Recenzia vytvorená pred 3 a viac rokmi 

Alla Rocca (Varena/Cavalese) Hodnotenie: 3/5 Taliansko, Trentino

Celkový dojem k spokojnosti.

Celkový dojem k spokojnosti.

Ubytovanie 4,8 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolie 4,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytovanie
Vlastná izba, jedáleň a ostatné priestory pekné, nové. Na hranici spokojnosti bola úroveň vykurovania, zapínali ho asi 4 x za deň, takže bolo teplo, ale... napríklad podlaha, alebo steny a nábytok boli na dotyk studené, nebola to tragédia, ale chodiť vo svetri do jedálne..., detský kútik sa nedal pre zimu používať vôbec, ale zato povolili odniesť si hračky na izbu...

Strava
Určite celková spokojnosť, fajnovejším by asi vadili úplne rovnaké raňajky celý týždeň, ale boli dosť bohaté na výber a množstvo, jediné, čo mi chýbalo, bola paprika, alebo rajčiny. Potešil čaj a koláčik o 16.30, lebo večera bola až od 19.30!

K večeri tri predjedla a tri hlavné jedlá na výber a jeden dezert. Kto čakal hory hranoliek, bol sklamaný, neboli ani raz, ani ryža! Prílohy boli len symbolické, zato sa nahrádzali bohatým šalátovým bufetom formou švédskych stolov. Mäsa bolo dosť, niektoré ozaj excelentne pripravené, veľmi chutné.

Služby hotela
Fungoval welnes, sauna asi pre šesť ľudí, ale vírivka len pre jedného + dieťa, bola potrebná rezervácia po hodinách.

Pingpongový stôl stále voľný, spoločenská miestnosť s TV. WIFI na každej izbe. Upratovanie každodenné, nadštandardné, personál mladý, veľmi ochotný, čašníci doslova behali... Počas týždňa hotel nebol plný, prevaha Češi, Slováci a Poliaci, pohoda, na víkend plný Taliánov.

Pláž
Hotel v malom mestečku, hlavná cesta neruší. Najbližší vlek v Cavalese 3 km, špičkové kabínky na Alpe Cermis. My sme vyskúšali ešte Pampegao asi 10 km, Belamonte - Lusiu asi 25 km a malé nenáročné Occlini asi 8 km, Oberregen náročný asi 15 km. Všetko v perfektnom stave, neobmedzený výbor ľahkých, stredných a ťažkých tratí, mapy a orientácia prehľadné. Lyžovačka väčšinou medzi 1800 až 2300 m.

Bola táto recenzia užitočná? (0) (0)

Bellamonte – Viac recenzií ubytovania

Bellamonte - Posledné predané hotely

Taliansko, Trentino, Commezzadura

od 135 za os.

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín