Monako dovolenka a zájazdy

Monako, druhý najmenší štát na svete, leží na pobreží Stredozemného mora medzi Francúzskom a Talianskom. Hostí významné športové akcie, napr. závody Formuly 1 alebo Rallye Monte Carlo. Okrem rýchlych áut sú pre neho typické luxusné hotely, drahé módne butiky, honosné jachty, celebrity a majetní podnikatelia.

Čo musíte vidieť a zažiť v Monaku?

Luxusné Monako navštevujú hlavne bohatí turisti, aby si dopriali vysoký štandard poskytovaných služieb. K turisticky najzaujímavejším miestam patrí Kniežací palác v starej štvrti Monaco-Ville a samozrejme preslávené kasíno v najvýznamnejšej a najobľúbenejšej štvrti Monte Carlo. Po prehliadke prepychového mesta si môžete odpočinúť na peknej pláži Larvotto alebo načerpať energiu v záhrade Jardin Exotique.

Mestá a miesta v lokalite

Všetky lokality

Mapa Monaka

Počasie v Monaku

Monako vďaka svojej polohe spadá do subtropického pásma, ktoré sa vyznačuje stredomorským podnebím s celoročne príjemnými teplotami. V letných mesiacoch tu možno očakávať suché a teplé počasia s teplotami okolo 30 °C, čo so sebou nesie ideálne podmienky pre kúpanie a vodné športy. Zimy bývajú veľmi mierne. V najchladnejších mesiacoch – decembri, januári a februári – teploty vzduchu neklesajú pod 8 °C.

Cestovateľský magazín