Indonézia last minute

Pôvabný ostrovček Lombok, trendy Bali s terasami ryžových polí a chrámovými slávnosťami alebo Sumatra s kúzelným dažďovým pralesom – to je iba pár dobrých dôvodov, prečo si dopriať last minute zájazd do Indonézie, ostrovnej ríše s rozmanitými kultúrami aj zvyklosťami. Je to krajina činných sopiek, nekonečných pláží a priateľských ľudí.

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Hora Rinjani

Hora Rinjani

Druhá najväčšia aktívna sopka Indonézia patrí bezpochyby medzi najväčšie turistické atrakcie Lomboku . Dokonca sa s miestnymi sprievodcami môžete vydať ku kráterovému jazeru alebo priamo na vrchol hory Rinjani . Jazero inak známe tiež ako Segara Anak je hlboké až 200 m .

Od roku 1997 sa oblasť v okolí hory Rinjani stala národným parkom .

Hory Treking
Pláž Tanjung Aan

Pláž Tanjung Aan

Tanjung Aan je dlhá čistá krásna pláž s bielym pieskom a priezračnou plytkou vodou . Príjemný tieň poskytujú stromy alebo chatky na pláži . Celá pláž je obklopená zelenými kopcami a obrovskými skalami . Ak chcete skôr relaxovať v kľudnom prostredí , Tanjung Aan je ideálnou plážou pre Vás .

Pláže
Vodopády Benang Stokal & Benang Kelambu

Vodopády Benang Stokal & Benang Kelambu

Vodopády sú nádherné s možnosťou sa vykúpať v ich ľadovej sviežej vode . Disponujú prírodnými bazéniky , v ktorých môžete relaxovať alebo vystrájať . Pod prúdiacou vodou si môžete nechať masírovať chrbát . Vodopády sa nachádzajú v národnom parku, dokopy je ich päť . Pohľad na ne a všade prítomna zeleň je dychberúca a upokojujúca .

K vodopádom sa dostanete po krátkom výšľape , najčastejšie so sprievodcom , možná je návšteva tiež bez sprievodcu, ale je nutné si zaplatiť vstup .

Prírodné zaujímavosti Treking
Pláž Mawun

Pláž Mawun

Laguna medzi dvoma kopcami s priezračne pokojnou čistou modrou vodou , to je pláž Mawun . Pláž je čistá a pomerne pokojná , ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu a more . Môžete si tu zakúpiť občerstvenie od domorodcov, dokonca aj kokosový orech . Moc turistov sa tu nevyskytuje , možno aj kvôli ceste náročnejšiej na vodičské schopnosti. Pláž je obľúbeným miestom surferov .

Pláže Vodné športy

Podmienky cestovania do Indonézie a čo môžete vidieť

Pre pobyt v Indonézii potrebujete pas a víza. Pri pobytu do 30 dní možno získať víza po prílete na letisko alebo pri príjazde do prístavu. Indonézia je tropická krajina, kam sa odporúča očkovanie proti žltej horúčke a malárii. Množstvo prírodných krás, ako je vulkanické jazero Dunau Toba alebo jedinečná flóra džungle na Sungai Mahakam, oslovia každú dobrodružnú dušu.

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa Indonézie

Počasie v Indonézii

V Indonézii sa striedajú veľmi vlhké obdobia s veľmi suchými a teplými. Obdobie dažďov trvá od októbra do apríla, zatiaľ čo suché obdobie od mája do septembra. Na Jáve sa možno stretnúť s priemernými ročnými teplotami okolo 22–29 °C a so vzdušnou vlhkosťou 75 %. Celkový úhrn zrážok na Jáve činí 4000 mm.

Cestovateľský magazín