Fotografie z lokality

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Pobrežný chodník Cap d'Antibes

Pobrežný chodník Cap d'Antibes

Pobrežný chodník Cap d' Antibes sa nachádza neďaleko Nice .

Jedná sa o chodník ktorá vedie pozdĺž pobrežia . Tento chodník nie je náročný a zvládne ju každý . Jedná sa približne o 5 km dlhú trasu , ktorá zaberie okolo dvoch hodín . Na ceste uvidíte hrad Garoupe a Croé , potom Villa Eilen Roc so záhradami , ktoré stoja za návštevu a mnoho ďalšieho .

Príroda Treking
Eze

Eze

Eze sa nachádza neďaleko miest Nice a Monako .

Jedná sa o malú dedinu s úzkymi uličkami a kamennými domami . Nachádza sa tu plno obchodíkov so suvenírmi , ďalej potom kaviarne a reštaurácie . Na konci dediny sa nachádza botanická záhrada kde sú k videniu tropické a subtropické kvety a krásny výhľad na Azúrové pobrežie .

Mestá / Námestie / Ulice
Ostrov Sainte-Marguerite

Ostrov Sainte-Marguerite

Ostrov Sainte - Marguerite sa nachádza neďaleko mesta Cannes .

Jedná sa o najväčší z Lerinských ostrovov - 3 km dlhý a 900 m široký . Nachádza sa tu borovicový les s eukalyptamy a vodná nádrž Batéguier . Ostrov oplýva legendou o mužovi so železnou maskou . Jednalo sa údajne o dvojča francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV . , Ktorý tu bol väznený v pevnosti Fort Royal , ktorá bola postavená v 17. storočí a postaviť ju dal kardinál Richelieu .

Ostrovy
Vence - Staré mesto

Vence - Staré mesto

Vence je vnútrozemské mestečko Francúzskej riviéry. Je to atraktívne staré mesto obklopené kopcami, ktoré ponúkajú krásny výhľad na Stredozemné more a mesta Antibes a Cagnes-sur-Mer. Vence bolo vždy obľúbeným miestom umelcov, spisovateľov a básnikov. Hlavnou atrakciou je centrum mesta s centrálnym námestím s mnohými príjemnými reštauráciami a kaviarňami a historickou katedrálov. Pokiaľ sa budete chcieť vydať na menší výlet , asi 10 minút chôdze od centra mesta je kaplnka Rasaire des Dominicaines de Vence. Táto pozoruhodná stavba má biele steny a modré strechy a bola postavená v roku 1951. Ku kaplnke vás privedie príjemná cesta vedúca lesom.

Mestá / Námestie / Ulice

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa

Najlepší čas na dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Cestovateľský magazín