Dánsko first minute

Vydajte sa na zaujímavý zájazd za poznaním Dánskeho kráľovstva vďaka výhodnej ponuke first minute dovoleniek. Uvidíte nielen hlavné mesto Kodaň, ale aj najdlhší visutý most v Európe, vikingské pamiatky, Hamletovo mesto Helsingør, krásy Jutského polostrova a dedinku Skagen s charakteristickými žltými domčekmi.

Najlepšie lokality

Navštívte sochu Malej morskej víly a prejdite sa historickým centrom s kostolmi.

  • Ano
  • Ano
  • Ano
  • Ano
  • Ano
  • Ano

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Maják Rubjerg Knude

Maják Rubjerg Knude

Unikátny historický maják postavený v roku 1900 čnie majestátne na vrchôlku útesu Lønstrup Klint (60 m nad morom), len 200 m od pobrežia Severného mora pri obci Hjorring (severná Dánsko). Vplyvom silných vetrov vanúcich od mora je vytrvalo bičovaný prívalov piesku, ktoré ho v roku 1968 vyradili z prevádzky (stavba bola kompletne zasypaná). V ďalších rokoch slúžil ako múzeum v dunách, ktoré muselo byť v roku 2002 uzavreté (piesok zasypal vstupné dvere). Dnes je táto štvorcová 23 m vysoká veža s balkónom využívaná ako kulisa k foteniu zaujímavých snímok (piesočné duny v okolí menia neustále tvar). Odborníci predpokladajú, že maják v nasledujúcich rokoch (predpokladaný rok 2023) pohltí more.

Hrad Egeskov

Hrad Egeskov

Hrad Egeskov sa nachádza v nádhernej oblasti na juhu ostrova Fyn, kde bol vybudovaný v polovici 16. storočia. V súčasnosti je hrad známy ako najzachovalejšie vodný hrad v Európe. Egeskov bol vybudovaný v čase politických nepokojov, a preto bol postavený ako dobre opevnená pevnosť. Hrad stojí uprostred jazera a v minulosti sa dalo dovnútra dostať iba pomocou padacieho mosta. Samotná budova sa skladá z dvoch častí, ktoré sú oddelené hrubou stenou, čo pri obliehaní umožňovalo obrancom opustiť jednu časť hradu a pokračovať v boji z druhej časti. Vnútri oddeľovací steny sa nachádza tajné schodisko a studňa, ktorá mala v prípade obliehania zabezpečiť obrancom zásoby vody.


V súčasnosti môžu návštevníci okrem nádherného interiéru obdivovať prekrásnu renesančnú záhradu alebo sa môžu prejsť bludiskom. Súčasťou areálu je aj múzeum, kde sú vystavené pozoruhodné exponáty historických automobilov, motocyklov a lietadiel. Môžete tu vidieť aj historické vozidlá dánskej záchrannej služby a hasičského zboru.

Príroda Architektúra Hrady / zámky Historické stavby

Najlepšie hodnotené hotely v Dánsku

Dánsko vám umožní poznať škandinávsky spôsob života, zároveň nadchne živou kultúrnou scénou, ohromujúcou krajinou a bujarým nočným životom. Navštívte prostredníctvom zľavneného first minute zájazdu napr. tamojšie múzeá a umelecké galérie, renesančné hrady aj budovy modernej architektúry 21. storočia.

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

Mapa Dánska

Počasie v Dánsku

V letných mesiacoch činí priemerná teplota v Dánsku 17 °C, v zimných mesiacoch je okolo 0 °C. Pod bod mrazu klesá málokedy. Dánske počasie sa vyznačuje premenlivosťou a studenými vetríkmi, hodí sa preto kvalitná bunda. Baltské more omýva krajinu z východu a v lete dosahuje cez 23 °C. Severné more na západe býva chladnejšie.

Kodaň

  • Najlepší
  • Dobrý
  • Nízka sezóna

Cestovateľský magazín