Čína first minute

Ak snívate o návšteve Číny, využite rozmanité ponuky first minute zájazdov za priaznivé ceny. Môžete vyberať z rozličných okruhov a miest. Objavujte napr. krásy južnej Číny, plavte sa čínskym vnútrozemím, preskúmajte metropole alebo sa vydajte po stopách čínskych cisárov. Čína, to nie je iba Veľký múr a terakotová armáda. Je omnoho viac!

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Námestie Nebeského pokoja

Námestie Nebeského pokoja

Námestie Nebeského pokoja sa nachádza v centre Pekingu .

Jedná sa o námestie, ktoré susedí so Zkázaným mestom a je pomenované po bráne Nebeského pokoja , nachádzajúce sa v severnej časti námestia . Námestie má rozlohu 0,44 km2 a jedná sa o najväčšiu AMESTI na svete . Vo svete je námestie Nebeského pokoja známe predovšetkým kvôli študentským protestom v roku 1989. K potlačeniu protestov proti komunizmu bola použitá armáda a o život tu prišlo veľa ľudí .

Mestá / Námestie / Ulice
Park Pej-chaj

Park Pej-chaj

Park Pej - chaj sa nachádza neďaleko Zakázaného mesta , v Pekingu .

Jedná sa o čínsku záhradu , ktorá bola v minulosti cisárska záhrada a bola súčasťou Zakázaného mesta . Od roku 1925 je park Pej - chaj verejný .

Parky / záhrady / rezervácie
Letný palác

Letný palác

Letný palác sa nachádza na severozápadnom predmestí Pekingu .

Jedná sa o palácový komplex , ktorý sa rozprestiera na ploche 2,9 km2 . Palác bol postavený v polovici 18. storočia ako letné sídlo pre cisársku rodinu . Sídlo obklopuje umelo vytvorené jazero , nad ktorým sa nachádza Mramorový most sedemnástich oblúkov . Ďalej sa tu nachádza záhrada , ktorá bola založená , rovnako ako jazero , v roku 1750 .

Palác i záhrada sú od roku 1998 zaradené na zoznam Svetového dedičstva UNESCO .

Architektúra Hrady / zámky
Zakázané mesto

Zakázané mesto

Zakázané mesto sa nachádza v Pekingu , v Číne .

Jedná sa o mesto, ktoré bolo vybudované počas vlády dynastie Ming . Miesto je obklopené 8,5 m širokým múrov a 52 m širokou vodnou priekopou . Od 15. storočia bolo Zakázané mesto sídlom cisárov , ale väčšina budov ktorá sa zachovala pochádza z 18. storočia . V týchto priestoroch sa smel zdržovať iba cisár s doprovodom a miesto ukazovalo vzdialenosť a nedotknuteľnosť cisára .

Dnes sa tu nachádza múzeum a Zakázané mesto patrí na zoznam Svetového dedičstva UNESCO .

Historické stavby Múzeá / galérie

Čína a jej krásy, objavte ich

Obdivujte budhistické chrámy, úchvatné paláce, atraktívne múzeá a kvitnúce parky Číny. Navštívte chovnú stanicu pandy veľkej, vodné záhrady v Suzhou, slávne terasy políčok Longsheng alebo starobylé mesto Lijiang na zozname UNESCO. Je naozaj z čoho vyberať, rezervujte si preto včas správny first minute zájazd do Číny!

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

MapaČíny

Počasie v Číne

Prevažná väčšina Číny leží v miernom či subtropickom pásme, nad západnými horami panuje vysokohorské podnebie. Stred krajiny sa vyznačuje miernou vnútrozemskou klímou. Prší predovšetkým v letných mesiacoch, kedy sa môže na pobreží vyskytnúť aj tajfún. Ročný úhrn zrážok sa pohybuje medzi 1100 a 1700 mm.

Cestovateľský magazín