Dovolenka Barbados – zájazdy a sprievodca

Barbados je karibský poklad ponúkajúci smaragdové more a jedny z najkrajších korálových útesov sveta. V miestnej vode sa vyskytuje veľké množstvo rýb. Vidieť tu môžete aj delfíny. Obľúbeným prírodným úkazom sú aj podzemné vodopády v jaskyni Harrison's Cave. Exotické prostredie ostrova si určite zamilujete.

Najlepšie lokality

St. Lawrence Gap

Cieľ väčšiny turistov, úchvatné mestečko s reštauráciami, barmi a diskotékami.

  • Ano
  • Ano
  • Ano
  • Ano
  • Ano
  • Ano

Najlepšie hodnotené hotely

Time Out

Time Out

Hodnotenie: 3/5

Barbados

od 1 340 za os.

Rostrevor

Rostrevor

Hodnotenie: 3/5

Barbados, St. Lawrence Gap

od 1 489 za os.

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Pláž Bathsheba

Pláž Bathsheba

Pláš Bathsheba ponúka široké, biele, piesočné pláže, ktoré sa tiahnu pozdĺž skalnatého pobrežia. Na prvý podhľad môžu tieto skalnaté útvary pôsobiť ako balvany, v skutočnosti sa však jedná o útvary, ktoré sa odtrhli od starovekého koralového útesu. Môžete tu uvidieť penzióny, miestne obchody či reštaurácie.

Pláže
Pláž Crane

Pláž Crane

Crane Beach, pôvodný prístav patrí k najkrajším plážam na ostrove Barbados. V tejto oblasti sa nachádza silné vlny, takže svoj čas môžete stráviť napríklad surfovaním.

Pláže
Výrobňa čokolády Agapey

Výrobňa čokolády Agapey

Továreň sa nachádza v centre mesta Bridgetown v zadnej časti budovy. Ak absolvujete turné, dozviete sa informácie o rôznych typoch kakaových bôbov, procesoch kultivácie, zberu, fermentácia a ďalšie.

Zábava Múzeá / galérie
Needham's Point

Needham's Point

Needham 's Point má dlhú históriu. Naval Dockyard bol tu založený na začiatku 19. storočia. Na južnom konci Needham Point nájdete Drill Hall a St. Annes Fort. Barbados má najvzácnejšiu zbierku 17. storočia anglického železa. Za Fort nájdeme vojenský cintorín, ktorého počiatky shají až do roku 1780. Vstup na cintorín je zadarmo, avšak dary sú vítané. Môžete sa tiež zstavit v areáli hotela Hilton Babrbados, kde môžete uvidieť historický Needhams Point maják.

Historické stavby

Najlepšie hodnotené hotely na Barbadose

Na západnom a južnom pobreží Barbadosu je sústredených najviac hotelov. Nachádzajú sa tu aj najkrajšie pláže s bielym pieskom a krištáľovou vodou. Barbados ponúka nepreberné množstvo aktivít: golf, tenis, windsurfing, potápačské výpravy k vrakom lodí, trekking aj. Okrem komfortného ubytovania sa vyznačuje aj ústretovým obyvateľstvom a výbornou kuchyňou. Za návštevu stoja aj tunajšie historické pamiatky.

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po‑Pia 7:00‑22:00, So‑Ne 8:00‑22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa Barbadosu

Počasie na Barbadose

Barbados leží v tropickom pásme. Priemerné teploty sa tu pohybujú okolo 24 °C v januári a 27,5 °C v júli. Počasie je takmer neustále slnečné. Za najsuchšie sú označované mesiace február, marec, apríl a máj, zatiaľ čo za najdaždivejší júl. Tropické lejaky bývajú obvykle prudké a krátke. Priemerná teplota mora činí 27–29 °C.

St. Lawrence Gap

  • Najlepší
  • Dobrý
  • Nízka sezóna

Cestovateľský magazín