Barbados Barbados

Oficiálny názov: Barbados
Hlavné mesto: Bridgetown
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Náboženstvo: kresťanstvo
Úradný jazyk: angličtina
Časový posun: 5 hodin voči stredoeurópskemu času

Barbados - zájazdy od 591 €

O BARBADOSE

Barbados je ostrovný štát v Karibskom mori v tvare trojuholníkovej plachty, ktorý leží na náveterných ostrovoch Malých Antíl východne od ostrova Sv. Vincent. 

Na Barbadose boli v priebehu procesu kolonizácie vztýčené len dve vlajky - britská a vlastná vlajka Barbadosu. V Karibskej oblasti ide o výnimku, pretože na väčšine ostrovov sa mnohokrát vystriedali európski dobyvatelia. Z toho vyplýva určitá stabilita, disciplína a poriadok, ktoré na ostrove panujú. 

Tento ostrov získal nezávislosť až v roku 1966 a hlavou štátu je naďalej britská kráľovná. Barbados nosí aj prívlastok „Malé Anglicko“, čo možno interpretovať tak, že tu ide o akúsi zmes európskeho ducha a karibskej duše, teda hrdú nezávislosť a dobrovoľnú závislosť. K bežnému životu tu patrí kriket a čaj o piatej, rovnako ako aj rytmická hudba bubnov, kozie preteky či pitie rumového punču. Aký je však Barbados v skutočnosti, musí každý návštevník spoznať naozaj sám. 

Z východnej Indie dovezené prasličníky boli hojne vysadené na morskom pobreží ako vetrolamy. Fauna je na ostrove tvorená opicami, medvedíkom čistotným a zajacmi. Nájdete tu početné druhy jašteríc a množstvo vtáčích druhov, ako sú tukany a kolibríky. V azúrových vodách sa vyskytuje veľké množstvo rýb, uvidíte tu delfíny, barakudy aj lietajúce ryby. 

Na západnom a južnom pobreží je sústredených najviac hotelov a rezidenčných oblastí, nachádzajú sa tu aj najkrajšie pláže s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Barbados ponúka nepreberné množstvo aktivít (golf, tenis, windsurfing, potápanie, najrôznejšie vodné športy, trekking v dažďovom pralese). Východné pobrežie je obmývané Atlantickým oceánom a až na malé výnimky nie je vhodné na kúpanie. Vnútrozemie je prevažne vidiecke, mierne kopcovité, s cukrovými plantážami, pastvinami a roztrúsenými dedinkami. Miestni obyvatelia, nazývaní Bajans, sú ovplyvnení karibskou kultúrou. Najlepší muzikanti calypso hudby pochádzajú práve z Barbadosu. Pre mnohých návštevníkov predstavuje Barbados komfortné ubytovanie, príjemné a ústretové obyvateľstvo, historické pamiatky, výbornú kuchyňu a exotické prostredie.

Barbados - zájazdy od 591 €

Najnovšie recenzie Barbados

Všetky recenzie Barbados